reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

dawidek tez ma czesto zielone kupki,ale czasem i nawet takie jakby kremowe cos podobnego do jasnego brazu,to powinnam powiedziec to lekarzowi,a co to znaczy jak dzidzia robi zielone kupki?i zbite?bo moj dzis zrobil taka pierwszy raz,i niewiem czy to przez zmiane mleka z nan na bebiko.ale potem zrobil druga i byla juz ok :-)
 
reklama
MONIK a wy na jakim mleku jesteście?
Mały wygląda podobnie do mojego ?Co stwierdził lekarz?

Saro na nosku i między brwiami to nie odparzenia to są naczyniaki z którymi mały się urodził mają zniknąć oby :wściekła/y:
 
kkkkkjhhhj 095.jpgudalo mi sie zrobic jako takie zdjecie.. jak myslicie co to moze byc?
 
Moonik-Tadzik przepieknym chlopczyk:-D:tak:Chyba szczuplaczek jak rodzice?;-)
Marzenka - jak nie ma innych niepokojacych objawow a kupy zielone sa max 2 na dobe to nic to nie znaczy.Moja pediatra mowi ze problem to sie zaczyna jak w badaniu ogolonym kalu cos jest nie tak ( u nas jest OK),w posiewie kalu cos wyhodowano (u nas grzybki Candida),dziecko ma goraczke (Juli nie ma),kupy sa rzadzkie(nie sa),a w domieszce jest sluz lub krew ( nie ma)-to sa slowa mojej pediatry.
Nika-no patrz,moja mala jak po NAN i Bebiko ulewala sporadycznie tak po Nutramigenie wczoraj zwymiotowala a czesto mleko jakby "podplywa"jej do gardla a ona to polyka bo widze.Co za cholerne mleko k-wa mac!Co mnie podkusilo zeby jednak dac jej ten Nutramigen?Tyle czasu bylam twarda a wg innego lekarza te shydrolizowane mleka to samo zlo.Dzieciom tak sie potym wydelikaca uklad pokarmowy ze potem czesto po wprowadzeniu nowych pokarmow na wszystko jest alergia.No i podobno jak juz sie zacznie z Nutramigene lub innym mlekiem tego typu to trzeba to stosowac do 1 roku zycia dziecka,zmieniac mozna tylko na inne mleka z apteki ale nie na te zwykle z hipermarketu:baffled:
Mamusia-moja Julita tez ma naczyniaka-jednego sporego na czole a drugiego malego na gornej powiece.One sa malo widoczne,ja je widze bo o nih wiem a inni widza jak sie wpatrza.Mnie pediatra mowila ze to ma sie wchlonac do 5 m-ca,do 1 rż lub do 4 rz-jak po 4rz sie utrzymuje to mozna laserem usunac.Nie martw sie,gorsze sa naczyniaki wypukle chociaz moze sie myle.
Moje malenstwo-no podobne to jak moja Juli miala,wyglada jak tradzik ale naprawde lepiej z tym do lekarza-ale nie konowala.

Ja dzis latam miedzy garami,Julita itp a forum.Troche sie uzalenzilam od forum,ale jak juz kiedys pisalam od lipca bede pracowala w firmie mojego brata-kazdy grosz sie przyda bo opisywalam juz nasza niezaciekawa sytuacje finansowa na ogolnym.
Wprawdzie jest to praca w domu i zajmie mi max 4-5 h dziennie (takie jakby pol etatu tyle ze pokatnie hihi) ale nie przy kompie tylko w nadzorowaniu przesylek-odbieranie paczek od dostawcow od kurierow,wysylanie paczek kurierem do klientow itp.Juz nawet miejsce w szafie zrobilam na te przesylki-na szczescie obrot jest szybki wiec jedno skrzydlo szafy powinno starczyc.Pogodzic opieke nad dzieckiem i zajmowanie sie domem z forum jakos sie da,ale jak dojdzie do tego praca to nie sadze bym miala czas pisac.Na pewno bede wpadac raz na jakis czas ale to juz nie bedzie to samo:baffled:
Uciekam na spacer.
 
Ja daje nutramigen Zuzi i Marlence tez dawałam a po 4 miesiącu wprowadzałam za zgodom lekarza takie zwykłe mleko bebilon i w sumie szybko wprowadzałam inne posiłki przy Marlence. jak i przy Marlence tak i przy Zuzi nutramigen zageszczam zagęstnikiem do mleka takich właśnie hydrolizatów Nutrion i po tym się mleko nie ulewa, kupy się unormowały, kolek brak i na razie żadnych problemów oprócz tego trądziku niet. Jak nie dam do mleka zagęstnika to Zuzia zawsze uleje tak i Marlenka ulewała.
 
Juz poruszalam temat gluzenia/gaworzenia naszych dzieciaczkow:tak:
Juli robi sie coraz bardziej kumata pod tym wzgledem.:-D
Jesli chodzi o monologi do ulubionych zabawek (niezmniennie tygrysek) czy dialogi ze mna,mezem lub moja mama to gada sobie z nami swoimi slowami od prostszych do trudniejszych typu:
aaa,eee,auuu,leee,leeeł,hauuu,haaakl,nieeee,neee,ajjj,ejjjj,hiiija,iii,eeela,uuu itp.
A ostatnio ucze ja wymowy spolgloski g i r w dziwieku "grrr".Biedna stara sie jak moze:-DZazwyczaj sie niezle slini przy tym:tak:mowie tez do niej alfabetem,ale stanelysmy na literce A,gdzy tylko taka umie po mnie powtorzyc:-D:tak:
Maz slusznie zauwazyl ze jak juz zdecyduje sie po nas jakis dzwiek powtorzyc,to robi to dokladnie w takiej samej intonacji-moze bedzie miala dobry sluch muzyczny bo faktycznie wokalizuje bezblednie.
Zalaczam filmik-trzeba do niego glosnego dzwieku i cierpliwosci gdyz "grrr" a wlasciwie "fkhrrr"mojej Juli jest b.subtelne,za to A juz glosniejsze:-p
Ciekawe kiedy powtorzy mama lub tata-maz uparcie dzien w dzien mruczy do niej "taaataaa":-D
View My Video
Filmik moze nie jest jakis nazdwyczaj spektakularny,ale wiadomo my rodzice to najmniejsze osiagniecie naszych dzieci podnosimy do nie wiem jakiej rangi i sie cieszymy z kazdej pierdoly;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Fajna ta Twoja malutka :-) hi hi wszystkiego najlepszego dla Julii z okazji rozpoczęcia skończonych 3 miesięcy :-)
 
Sara słodka ta twoja malucha :tak::tak::tak:
moja mała robi tylko aaagggg i tak ciagle powtarza i śmieje się przy tym
oj te dzieciaki nasze wszystkie zdolne są :-D:-D:-D
 
reklama
Sara fajna ta Twoja Julitka.
Moj od wczoraj wola grrrrr a dzis powtarzal za mna jak papuga,grrrrrr,eeeee,aaaaa,wrrrrr,łoj-mowi czasami,eh,heeeee,łeeee,gu,gu-gu,a guuuu i nie pamietam co jeszcze a i neeee :-D:-D:-D
Dobry jest Twoj maz:-D.
Ucaluj Julitke z okazji skonczenia 3m:-D
 
Do góry