reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

mnie lekarka powiedziała ze dziecko powinno podwoic wage w ciagu 5 mc a potroic do roku...

my jednak musimy jechac na podciecie jezyczka-wczoraj bylismy u otolaryngologa i juz mamy skierowanie na czwartek do szpitala....
stresik niezły mam

poza tym mam problem z mleczkiem-chyba chwilowy kryzysik, bo mleczka mniej i dokarmiamy małego z zamrozonych zapasów...
 
reklama
co do noszenia to ja mojego małego noszę w pozycji pionowej przodem do świata bo on musi wszystko widzieć :-D:tak:na leżąco jest okropny płacz:baffled: a co najlepsze to on nawet usypia w tej pozycji a jak chcę go dać do pozycji leżącej to zaraz ma oczy jak 5zł :-D a ostatnio nawet się denerwował jak jadł bo on chciał być w pionie :baffled:

co do słów to mój mówi nieee ałaa laa i dziś właśnie pierwszy raz powiedział agu
identycznie jest u nas z jedzeniem tez-czasami:tak:.:tak:

moj gada gu, guuuu,gu-gu, a guuuu,a gu-gu,łeee,eeeee,ej-jak mu sie uda,łaaa czy laaa i czasami sie smieje na glos i piszczy-to rzadziej,ale nie wiem gdzie on sie tego nauczyl:-D:-D:-D

co do pepka synek ma taki "normalny" jak na moje oko,nie jest wypukly ani za bardzo wklesly.
mamusia fajnie ze juz Oliwier mniej trzesie raczkami,za nim sie obejrzysz to przestanie.
A wysypka to moze i od miodu bo podobno miod uczula:confused:
Nik-a napewno wszystko jest ok,moze malej w noslu tak charczy bo mojemu Szymonowi to czasem w nosku ale psikne on kichnie i wyleci jakis gil a jak nie kichnie to mu wyciagam i przestaje.
Sara dobra ta twoja tesciowa-niezly miala patent na wychowanie synow:tak:.
Moj znow uwielbia mate,jak juz jestem za dlugo z nim na dworze to sie zlosci a jak wejde do pokoju i on zobaczy mate to sie smieje a jeszcze jak ja wlacze to wogole,wszystkie bolaczki mu przechodza:-D:-D.
Teraz tez lezy na macie tylko zamiast sie bawic lize palce juz nie wiem ile razy mu je wyciagalam z buzi:baffled:
Moj zawsze rano sie ineresuje karuzelka-nie za dlugo ale dobre i troche.
Zawsze na noc ja zdejmuje bo przeciez by nie zasnal po nocnym karmieniu.
A taktu butla i gaszenie swiatla i spanko:-).
wczoraj zasnal po 22,pobutka o 4:30 i o 7:tak:ale lezal w lozeczku do 7:30.
A tak wogole to obudzil mnie o 3:30 swoim kwekaniem a raczej "fazowaniem"przez sen ja wstalam a on smacznie spal:-D:-D.

my bylismy dzis lacznie 5h na dworku troche wiaterek wieje i chlodno ale dalo sie przezyc:tak:
 
Jestem załamana, moja Anusia musi chodzić w poduszce "frejce". Niby dysplazja nie jest bardzo duża ale jednak na razie lekarz zadecydował o założeniu poduszki. Niewygodne to dla małej, na początku trochę marudziła, teraz jest lepiej. No i w sumie dla mnie też niezbyt wygodne jeśli chodzi o przewijanie. Boję się tylko żeby nie poobcierały jej się nóżki bo jak jej to dzisiaj założyli w przychodni to w domu gdy przewijałam ją po ok.2 godz to były czerwone ślady. Może któraś ma jakieś sposoby żeby zapobiec ewentualnym otarciom?
 
Romek dziś "piątkowy" chłopak - ma 5 tygodni i 5 dni i waży równiutko 5000 g.

Od urodzenia przybrał 2100 na moim mleku.

Byłam w przychodni pokazać jak się chowa i umówić się na szczepienie na za tydzień.

Modroklejka, rozumiem, że się denerwujesz, ale będzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki!
 
Mordokljka mój Nikuś też miał podcinany języczek i lekarka zapewniła mnie że nic nie czuje mały , owszem płakał ale chyba dlatego że wkładała mu łapy do buzi . Lepiej podciąć teraz niż czekać , bo my mielismy do wyboru albo podciac a maly miał bardzo krótkie wędzidełko albo poxczekać do 3 roku i zobaczyć czy nie będzie mu przeszkadzało w mówieniu. No ale jak by seplenił czy coś to gdzie on by dał sobie teraz podciac to wedzidełko , dobrze ze mu podcieli nie ma żadnych problemów z mówieniem głowa do góry będzie dobrze .
 
nik_trzymam kciuki za wizytę u larengologa będzie dobrze:tak:
Sara27 u nas od niedawna mała cos tam mówi po swojemu często jest to guuuu,giiiiiii:-)
mamusia a ja stawiam na miód jest bardzo silnie alergizujący :tak:
ewelcia86 5h na dworku zazdroszcze my cały dzień w domu bo wszyscy chorzy a po za tym w Szczecinie było 8 stopni do tego wiatr i deszcz masakra:angry:
 
dziewczyny moj maly nie robil kupy wczoraj i dzis jest 3dzien bez kupy.
wczoraj wieczorem sie strasznie meczyl az nie mog spac,bol brzucha go wybudzal.
Wczoraj i dzis wali okropne baki.
Wkladalam mu wczoraj termometr ale chyba za plytko bo nic nie dalo.
Mam pytanie:duzo wklada sie tego termometru?
bo u nas pierwszy raz taki problem i nie wiem
 
reklama
dzieki,nie mam czopkow.
moze tak uda mu sie zrobic

a te czopki glicerynowe to kupuje sie bez recepty?
kolega leci do PL to moze by mi kupil jak by byly bez recepty

Ewelcia my jeszcze nie uzywalismy ale wiem ze te czopki sa bez recepty i ze podobno działaja szybko, czase wystarczy go włozyc i kupa jest od razu;-)
 
Do góry