reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

witam:-)
kobietki powiedzcie mi ile czasu po odpadnieciu kikuta musze jeszcze fioletem smarowac?
kurde co za chamstwo!!!! zeby tak czlowieka potraktowac i to jeszcze prywatnie!!! no szok!!!!
 
reklama
witam:-) a co dzis tu tak pusto?
dziewczyny prosze napiszcie jak karmicie wasz malenstwa chodzi mi o to w jakich pozycjach,chodzi mi dokladnie o karmienie butelka?
bo moj maly juz troche wazy i mi juz ciezko tak go trzymac na raczkach,wczoraj sprobowalam na lezacojak do karmienia piersia i bylo ok,w lezaczku tez go karmilam i jest ok awy co o tym myslicie?
 
Romek dziś skończył miesiąc.
Jest tylko na piersi - karmię na żądanie.
Waży 4600 (urodzony z wagą 2900, przybrał 1kg700).
Jest króciutki, ale grubiutki, przechodzimy na rozmiar ubranek 62.
 
Avanti, chyba nawet aż za dużo - myślę, że nadrabia to czego nie miał w brzuchu - przez te problemy z łożyskiem mógł nie osiągnąć optymalnej wagi - gorsze przepływy i urodził się dość mały (jego bracia mieli 3550, 4000) i teraz wyrównuje. Podobno przez to ma kolki, bo mu jelita nie nadążają z przerobem :szok:
 
no widze ze dzieciaczki ladnie rosna i jedza nasz tez rosnie jak na drozdzach po kilogram na dwa tygodnie nieraz a zdazylo sie ze pol kilko w tydzien hehehe tez karmie cyckiem na zadanie butli tak niechce smoka tez
wiec jak na spacerku jestesmy to mamy problem bo musze cyca nieraz dawac hehee ubranka 62 nawet 72 ale to tylko body ma luz nosimy pampersy trojki juz od spor czasu ladnie trzyma glowke lezac na brzusiu nawet czasem tak wysoko ze szok:szok::-):tak:
 
marzenka ja po odpadnieciu kikutka tylko spirytusem kilka dni przemywalam ale krotko bo ranka byla sucha.Karmie butla na siedzaco-Juli "sadzam" na kolanach w pozycji polsiedzacej i daje jej butle...

Madzik - te ruchy szarpiace julity maz uznal za podobne do trzesienia-niestety:eek:Wiec wpisuje sie jako czwarta na liste marcowych dzieciaczkow z trzesieniami.Obserowalam ja tez ja od wczoraj i juz wiem kiedy ona tak robi-glownie jak sie zlosci lub cos ja boli.Jak sie wkurza to tak wymach*je tymi raczjami szarpiac nimi.Moze to po prostu maly nerwusek i tak okazuje zlosc/bol?No i mysle ze samymi trzesieniami u naszych maluchow nie ma sie co martwic-mysle ze trzeba brac pod uwage caloksztalt rozwoju-np jakie nasze dzieci czynia postepy i czy ich rozwoj psychoruchowy jest OK (np czy wodza wzrokiem,czy reaguja na dzwieki,czy sie usmiechaja a potem smieja w glos,jak z siadaniem,chodzeniem,mowa itp.)Bo stawianie tych okropnych diagnoz juz teraz to daleko przedwczesnie wg mnie jest.I trzeba pamietac ze kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie,trzeba kazdemu dziecku dac czas na nowe umiejetnosci.Poki co Juli rozwija sie ksiazkowo. A o skierowanie do neurologa poprosze przy najblizszej wizycie u pediatry,mam nadzieje ze mi da i ze sie okaze ze trzesienia to nic takiego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witajcie :-) dawno nie pisałam czasu brak,mała dalej rączkowa mało spi w dzień a wieczorami po prostu padam czasami cos podczytam ale nie mam siły pisać
Jestesmy po szczepieniu bałam sie że mi jej nie zaszczepi bo miałą lekki katarek ale minął w dniu szczepienia:tak:dalej walczymy z tą okropną wysypką na buzi jest straszna:szok::szok::szok:a mi juz ręce opadaja bo w dalszym ciągu niewiem co ją uczula i czy to napewno uczulenie,moja pediatra stwierdziła że to uczulenie kontaktowe i że to ja ją uczulam że niby mój proszek albo łańcuszek na szyji albo jeszcze co innego że mam sama do tego dojsć,ale ja już wszystko robię i nic żadnej poprawy dalej wysypka na buzi,za uszami uszka suche aż sie łuszczą KOSZMAR:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
adas moze sie nie trzesie cały, ale czesto drzy mu broda..jutro ide z tym do pediatry, bo gdzies wyczytałam ze to moze byc objaw za małej ilosci wit B....

ostatnie 3 dni adas daje nam niezle popalic w nocy-generalnie do 3 jest ok...o 23.30 ostatnie karmienie, lulanko i spi...o 3 wtaje i przebieram mu pieluszke-do tej pory udawało mi sie na spiaco, ale od 3 dni sie budzi i nie moge go pozniej uspic...kosmos jakis...do tego ma chyba wzdecia, bo strasznie ciezko odbija po jedzeniu, i ma mega czasto baki....brzuszek miekki wiec to nie kolki, ale płacze i kweka i miejsca nie moze sobie znalesc...i jak sie o 3 obudzi to do 6 nie spi...ale głodny nie jest, bo jak przystawiam to nie chce...i o 6 karmienie i potem grzecznie spi...a ja chodze pol dnia nieprztomna i odsypiam po godzince
 
reklama
a adas wczoraj skonczył 4 tyg, i przytył tylko 640 gr :-( mnie sie wydaje ze to za mało-jutro bede u pediatr to spytam..wazy teraz 3840 gr(przy wypisie miał 3200

ubranka nosi nadal 50-56...i pampersiki 1

za to silny jest, lubi lezec na brzuszku, ładnie przekłąda głowke z jedej strony na druga, na macie tez potrafi dłuzsza chwile polezec-nawet 20-30 min
 
Do góry