reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

modroklejka u mnie też tak było ale zmieniłam pozycje przy karieniu. kłade się z maluchem i karmienie trwa 10 góra 20 minut. ikarmie wtedy tylko z jednej piersi. mała wyluwa brodawkę odbijam ją i znowu pzystawiam ale zwykle juz wtedy nie chce ssac. takze polecam pozycje leżacą


Modroklejka zapomnij...
:-D od samego rana karmilam małą dwiema piersiami...:laugh2: bo łakomczuch odbijał a po godzinie znów ył głodny...
w każdym razie do tej pory działało...:-)


a co potrafią nasze maluszki? hm... moja córa dziś pierwszy raz taką kupę zrobiła że miała całe plecki brudne. żeby było śmieszniej zrobiła to dwa razy :-D:-D:-D
 
reklama
Mordoklejka- nam położna powiedziała ze jak dziecko je to rusza mu sie szczeka, to miejsce przy uchu i skroń i słychać przełykanie, a jak rusza sie tylko szczeka to dzidzia oszukuje i po prostu ciamka sobie cyca i chce przy nim lezec. mowila tez ze jak oszujuje to trzeba dziecko odstawic bo sie przyzwyczai.


a moze Twoj Adas jest smakoszem i tak pomału je.

ja mam inny problem , nasz Szmonek jest strasznie lapczywy, szybko je, łyka duzo powietrza a potem duzo ulewa i karmienie trzeba zaczynac od poczatku....poza tym chyba nie dojada, bo cycki mam puste 9 karmie go z dwoch") a on czasem jeszcze chce jesc, wtedy dopija z butelki jeszcze 20-30 ml i jest spokoj
 
Piszecie o ulewaniu ja też miałam taki problem i poradziłam się pediatry i doradził mi abym dziecko karmiła tylko z jednej piersi (jednorazowo) na następne karmienie z drugiej ( a zawsze dawałam jedną i myślałam że się nie najadła i drugą)
Na początku karmienia z piersi leci tylko laktoza a potem wartościowy pokarm i dlatego dziecko ulewa jak zadużo wypije laktozy, jeśli to nie pomoże ( u mnie akurat pomogło) ściągać przed karmienie ciutke z piersi i wtedy właśnie jak uważamy że dziecko się nie najada z jednego cycka można podać drugi ale ściągnąć tą laktoze
może u was też to zadziała, u mnie Zuzia też strasznie ulewała
 
ja caly czas was czytam ale normalnie brak czasu na napisanie:-(
weekend szybko minął, a w niedziele mój mąż złapał grypę żołądkową/rotawirus (od kolegi prawdopodobnie co nas odwiedzili) i nie zajmuje się malym:-( wiec sama musze wszystko robic bo ja spie na pietrze a on na dole:-( w czwartek na szczepienie, ciekawe czy nas zaszczepią:confused2:
A to wszystko przez to że nei umył rąk pewnie i tak się zarazki przeniosły-lekarka tak stwierdziła. Kazała obserwować malucha i jak się pojawia wymioty temperatura albo biegunka to od razu do lekarza..O matkooo :(
Poza tym pekł nam ten bąbel po gruźlicy, nawet nie wiem kiedy:-:)baffled: i mały ma taką rane głęboką.. Któraś też tak ma?

O rany lece bo Oliwier sie należał w leżaczku aż 10 minut:eek: czas też coś zjeść.
 
mam nadzieję, że mój żuczek też wkrótce będzie w nocy dawał mamusi odsapnąć kilka godzin bo nawet mój m jest pełen podziwu dla mnie jak dzielnie to znoszę i zaczął mi więcej pomagać przy małej :tak:
teraz są razem a ja mogę poszperać w kompie ;-)

a propos usg bioderek-kiedy powinno się je zrobić? pediatra kazała w szóstym tygodniu a czytam,że robicie wcześniej :sorry:


Evulek - Ja jestem zapisana na to usg bioderek w 8 tygodiu - chirurg dziecięcy nie kazał robić wcześniej niż po skończeniu pełnych 7 tygodni, bo dziecko jest za malutkie i pewnie usg niewiele pokaże.
Aha, no i z tym wynikiem usg kazał jeszcze raz do siebie przyjść, bo ja to nie będę i tak wiedziała jak zinterpretować wynik.:-):-):-) Także w przyszłym tygodniu idziemy na usg i od razu tego samego dnia do chirurga z wynikiem.:tak:
 
no własnie najgorsze jest to ze on cały czas połyka-jak mlaska i ciamka to mu zabieram zeby sobie ze mnie zywego smoczka nie zrobił...a po odbicu jak probowałam go ululac to tak sie darl ze szok-dopiero jak z drugiej piersi dostał to było ok...

na szczescie mam sporo pokarmu i daje rade go nakarmic i jeszcze dziennie ok 200-250 ml odciagam i zamrazam...
 
Madzik a juz myslalam ze zapomnialas o nas:-D:-D:-D.\
Musisz uwazac na malego zeby sie nie zarazil od taty i bedzie ok.
Ja tez jestem troche chora tzn mam kaszel i katar ale czuje sie w miare dobrz:tak:ale tez sie boje zeby sie maly nie zarazil ode mnie.
U nas ok,maly grzeczny,wczoraj bylismy dlugo na dworku dzis pewnie tez wyjdziemy ale nie na tak dlugo bo juz nie jest takie cieplo.

moj maluch wlasnie ucial sobie drzemke na macie:-D:-D:-Djak tylko dostal czkawki to zasnal:-D.
Wczoraj spedzil 1,5godziny na macie nono-stop,bez przerwy szalal,wydawal rozne dzwieki i smial sie,ja w tym czasie ukladalam w szafie:tak:.
Czasami podchodzilam do niego zeby "pogadac"zeby wiedzial ze jestem blisko:tak:.
W bujaczku wytrzymuje max 30min bo tam tylko mu gra a nie moze dosiegnac zabawek i ruszac sie tak jak na macie i sie zaraz zlosci:eek:.

Ah je o wiele lepiej niz ostatnio:-)kolki go lapia ale takie krotkie na szczescie.
A powiedzcie czy wasze dzieci jak jedza to tez czasami sie wyginaja albo przeciagaja albo czasami poplakuja a potem tak lapczywie jedza???
 
szymek jak skonczyl dwa miesiace odkryl ze ma raczki i wklada je non - stop do buzi,a w niedziele odkryl ze ma wlosy i tak smiesznie smeral sie po nich a potem tak dziwnie lapal jak by sobie chcial wyrwac:-D:-D:-Dsmialismy sie z mezem z niego bo to tak smiesznie wygladalo:-D
 
no własnie najgorsze jest to ze on cały czas połyka-jak mlaska i ciamka to mu zabieram zeby sobie ze mnie zywego smoczka nie zrobił...a po odbicu jak probowałam go ululac to tak sie darl ze szok-dopiero jak z drugiej piersi dostał to było ok...

na szczescie mam sporo pokarmu i daje rade go nakarmic i jeszcze dziennie ok 200-250 ml odciagam i zamrazam...


mordoklejka - nie przejmuj się wogóle. Jaś też tak miał do niedawna - jak płakał to najpierw sprawdzałam czy nie chce jeść. Jak jadł - to tyle ile chciał - i z jednej piersi i z drugiej, nie zabierałam mu cycka ani razu, bez względu na to, czy tylko cmokał, czy też przełykał. (chyba dzięki temu przytył w ciągu 3 tygodni ponad 1,5kg !!:-):-):-) - ale nie jest pulchniutki i w siatkach centylowych mieści sie w środkowym przedziale).
Teraz ma prawie 1,5 miesiąca, jest już silniejszy i sam reguluje sobie jedzenie tak, że je przeważnie 15-25 min z jednej piersi i koniec, jest najedzony na następne 2-3 godziny.
Także myślę, że nie powinnaś się przejmować, może Adaś jest jeszcze malutki i nie ma siły tak się szybko najeść :tak: albo bardzo lubi się czuć Twoja bliskość i sie przytulać do cycusia. i ciesz sie z tych chwil !!! :tak::tak::tak:
A bałaganem w domu się nie przejmuj, dziecko jest w tej chwili najważniejsze :-) bylebys tylko Ty dobrze się odżywiała i dużo piła :-)
 
reklama
Madzik to faktycznie musisz bacznie obserwować Maluszka, pewnie wszystko będzie oki:-). Macie teraz z M małą separację;-). Co do blizny po szczepieniu to wczoraj zauważyłam, że u Lenki zrobiła się ona taka nabrzmiała i mam nadzieję, że to nic z złego- na szczęście dziś przychodzi poraz 3 położna to zobaczy. Mam tylko nadzieję, że nie narobi mi afery jak z tymi niby pleśniawkami:-)
My byłyśmy dziś u ortopedy i niestety przez mies. muszę ją szerzej pieluszkować, tzn. na pampersa mam zakładać ręcznik i dopiero śpiochy czy tam rajtuzki, bo prawą nóżkę słabiej odwodzi. Lek. powiedział ,że nie jest to duża wada ale lepiej tak się mies. pomęczyć a później będzie wszysko ok. W takim wypadku za mies. znów wizyta u niego.
Malutka teraz lula, ja posprzątałam i nadrabiam. Ok. 14 ma być położna. Dziś też na 3 godz. idę do gabinetu- cieszę się bardzo, troszkę się oderwę od pieluszek itp...popracuję sobie:-)
 
Do góry