reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Jaś też ma ciemieniuchę od niedawna. Oliwka + szczoteczka nie pomagały, poza tym strasznie się denerwował. Szczoteczka niby jest miękka, ale chyba go drażniła. Teraz wzięłam i mu to paznokciem trochę poskrobałam i się zeskrobało - podczas jedzenia, nawet nie zwrócił uwagi, że mu coś tam robię na głowie.

Jaś też dużo ulewa i to przeważnie wtedy kiedy się nie spodziewamy. Mężowi na koszulkę to prawie zawsze uleje. Po jedzeniu tylko sobie odbeknie, a ulewa kiedy mu się podoba.:-) Czasem m mówi, że chyba ulewa wszystko co je... Także u nas juz prawie wszystko było naznaczone jaśkowym mlekiem :-):-):-)

A w tym i nastepnym tygodniu mamy prawie codziennie bieganie do lekarza, albo ja, albo Jaś. Jutro Jaś do okulisty (kontrolnie), w środę ja do dentysty, w czwartek ja do ginekologa, w piątek Jaś do rehabilitantki dziecięcej (kontrolnie).
W przyszłym tygodniu w środę o 13:50 usg bioderek, 14:20 usg brzuszka, 14:30 usg główki, a o 15:30 do chirurga dziecięcego z wynikami udg bioderek.... Masssakra...:baffled: A jeszcze w ubiegły piątek byliśmy u neurologa.
Ale myślę, że to już będzie komplet badań. Jeszcze po tym wszystkim gdzieś w drugim tygodniu maja zrobimy badanie krwi (neurolog zalecił), bo teraz juz nie mam siły.:eek:
 
reklama
Viola - mój Jaś też jadł bardzo długo - 40 min do godziny nawet, pod koniec co prawda trochę przysypiał, ale dalej ciągnął.
Teraz to się trochę zmieniło od około tygodnia. Widzę że jest starszy i ma więcej siły i co za tym idzie je intensywniej - wystarczy mu ok. 20 min i jest najedzony. Robi też czasem dłuższe przerwy. Wcześniej jadł nie rzadziej niż co 2 godziny, teraz czasem wytrzyma 3 godziny, a w nocy nawet 4 godziny między jedzeniem.
 
Amelia tez czasami ulewa [ja slyszalam ze moze to trwac do 3 mies.] i bardzo czesto mi w cycki:-D m tylko raz ulala;-)[szczesciaz]
Ciemieniuchy nie ma i mam nadzieje ze juz nie dostanie:-p

Justyna Ewelcia moja mala tez chodzi spac kolo 23 i budzi sie mniej wiecej tak jak Wasze maluchy tylko ze zanim spowrotem zasnie to czasem mija godzina poltora..:szok: [to jest najbardziej meczace:baffled:]

A my wczoraj wieczorem pojechalismy do szpitala.. mialam wrazenie ze mala ma cos w gardelku[np.wlosek] robila tak jakby chciala zwymiotowac krztusila sie i jezyczkiem tak wywijala jakby chciala sie tego pozbyc.. aa i jeszcze nie zabardzo chciala jesc... martwilo mnie to i wolalam nieryzykowac wiec pojechalismy to sprawdzic.. oczywiscie lekarka nie widziala problemu i stwierdzila ze nic jej nie jest[moze jestem juz przewrazliwiona ale moim zdaniem powinna to jakos lepiej sprawdzic a nie ze tylko na nia popatrzala i juz..:wściekła/y:]
Amelia je czesto a potroszku poniewaz ciezko jest jej sie wyproznic [caly czas sie napina] i lekarka powiedziala ze jej brzuszek jest prawie caly czas pelny wiec tylko dojada np 30ml i ze napewno ja boli[tyle to ja wiem] i kazala dodawac jej do mleka slod [ochyda] ale moim zdaniem to nie dziala...
Cala noc spalam niespokojnie bo balam sie aby mala sie niezakrztusila a w szpitalu oczywiscie nie widzili problemu:angry:[tutaj tak wszystko sprawdzaja jakby chcieli a nie mogli..]

Dzisiaj mala tak sie meczyla na ta kupe wiec wsadzilam jej czopka glicerynowego[przecielam 1/3 w zdloz] cos jej nie pasowalo ale po 3 minutkach byla kupka:-)
 
mam nadzieję, że mój żuczek też wkrótce będzie w nocy dawał mamusi odsapnąć kilka godzin bo nawet mój m jest pełen podziwu dla mnie jak dzielnie to znoszę i zaczął mi więcej pomagać przy małej :tak:
teraz są razem a ja mogę poszperać w kompie ;-)

a propos usg bioderek-kiedy powinno się je zrobić? pediatra kazała w szóstym tygodniu a czytam,że robicie wcześniej :sorry:


 
Ja ide w 6 tygodniu na sprawdzenie bioderek.
Xavier jak zjadl o 22ej to obudzil sie o 6.20 zjadl i pospalismy jeszcze do 8ej a pozniej wstala mi cora ;-).
 
Evulek ja miałąm wizytę u ortopedy w 4 tygodniu i on sam mnie zapisał na usg w 6 tygodniu:-) współczuje nocek u mnie kiepsko jest w dzień chociaż od wczoraj jakby lepiej (odpukać)nocki mamy spoko zjada do 22 pózniej karmienie ok 4 i 8 więc jest dobrze :tak:
 
justyna herbatke robie sobie Koperkową lub teraz kupiłam sobie Ułatwiającą trawienie i jest lepsza od tej koperkowej w smaku to daję 2 łyżeczki herbaty na kupek i troszkę cukru do smaku :tak:
co do ulewania to myśmy tez mieli z tym problem bo Alanek nie odbijał po jedzeniu a teraz jest już ok mały zaczął odbijać ale zdarza mu sie ulać :sorry:
co do ciemieniuchy to nie pomogę bo naszczęście u nas nie ma tego problemu ale za to są inne ;-)
 
u mnie dzisiaj karmienie o 12 później o 3 i 6 i koniec spania Alan poszedł spać dopiero o 12.30 po długim usypianiu i dodoam że mały był tak marudny jak nie wiem nic mu nie pasowało i prawie cały czas płakał nie wiem czy on teraz ma kolkę z rana bo wieczorem jest spokój :sorry::szok:
zazdroszczę wam że wasze pociechy daja jeszcze rano pospać :tak:
 
Ja ide w 6 tygodniu na sprawdzenie bioderek.
Xavier jak zjadl o 22ej to obudzil sie o 6.20 zjadl i pospalismy jeszcze do 8ej a pozniej wstala mi cora ;-).
M*R* Ty szczeswciaro!!
Moj wczoraj poszedl spac o 23 pobutka o 4 i nie spal do 5:30 lezal w lozeczku i stekal potem zasnal i wstal o 6:30 i koniec spania,potem przycial drzemke od 9 do 10
 
reklama
Ewelcia ja prawie codziennie tak mam ze mala w nocy po jedzonku "buszuje" i to tak ze nie potrafie zasnac a m kima jak zabity:-D w dzien prawie wogole nie spi tylko drzemki 5-40 minutowe i przewaznie budzi sie z placzem[brzusio jej dokucza:-(]
 
Do góry