reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZYSTKO O KARMIENIU

reklama
Kama też juz próbowała polędwicy i kiełbasy krakowskiej suchej.. ale takiej zwykłej kiełbasy to jeszcze jej nie dam przez długi czas, bo jakoś dla tak małego dziecka to chyba z kiełbas najbardziej biała.
 
Gosiu - ja bym po prostu odczekała chwilkę.
Natalka na poczatku nie chciała z grudkami, a teraz bez problemu zjada. To nie jest kwestia zębów tylko nauki radzenia sobie z czymś innym - bo dzieci i tak gryzą dziąsłami. Nam pediatra powiedziała, zeby dawać chrupki kukurydziane, po to, zeby nauczyć dziecka innej konsystencji niż całkiem rozdrobnione. I tak robiłam, dawałam od czasu do czasu chrupki, próbowałam zupkę, a jak nie chciała zupki to cofałam się do innej zupki, która chętnie zjadała.
 
chrupki juz daje i sobie swietnie radzi z nimi. Ale jak slysze o tym ze krakowska dajecie to sie zalamuje takim tempem to on bedzie jadl w wieku 18 lat.
 
Ja krakowskiej nie daję ;) BYła ostatnio dyskusja kto co daje, zdania bardzo podzielone.
Natalia jak je słoiczkową zupke to je to, co dla jej miesiąca i oczywiście dla wcze sniejszych. A jak gotuję w domu to zwykle mneij składników jest w takiej zupce.
A co dajesz do swoich? Widziałam, ze większość dzieci z tych mniej rozdrobnionych, ale z mniejszymi jednak grudkami lubi słoik gerbera "warzywa z szynką".
 
je słoiki tylko. gerbera i bobovity. Ulubione to warzywa kurczak sliwki, warzywa jablka kurczak. Indyk itd. Jak daje z gerbera krolika z warzywami ma takie delikatne grudki to zje ale bardzo sie krzywiac a reszte je ze smakiem. Naturalne zupki probowala dac tesciowa i niezbyt mu smakowaly. I juz wiecej nie probuje.
 
Natalia też najbardziej lubi gerbera i bobovity,a le zjada też chętnie gotowane przeze mnie. Może teściowej wychodzą bardziej rzadkie albo bardziej gęste? Ja jak gotuję to w sumie bardziej obiadek niż zupkę, dodaję brokuły, ziemniaka, marchewkę, czasem zamiast brokułów groszek zielony, czasem kukurydze. Jak mam to pietruszkę.
Jak dałam pomidora to nie chciała, musze zobaczyć z przecierem, może jej podpasuje.
Dziewczyny dawały tak, że mieliły na gładko i dodawały niezmiksowany ryż -może tak spróbuj, grudki z ryżu są mniejsze niż takie z marchewki czy ziemniaka słoiczkowe.
 
reklama
Ja wrzucam w takie urządzenie do gotowania na parze - wtedy kładę wszystko obok siebie i wychodzę ;) A później tylko miksuję i podaję. I przyznam, że bez tego urządzenia to pewni by mi się nie chciało, bo to jednak trzeba stać, mieszać itd. Ale też da radę :)
 
Do góry