reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu piersia

poul to co opisujesz to przypomina mi bardzo nasze zmagania. Moj maly skonczyl 9 tygodni i tez ostatnio najdluzej to spi 4 godz. zaraz po kapieli a pozniej to pobudka co 1,5 do 2 godzin. W ciagu dnia tez malo spi a duzo je. Kilka tygodni temu potrafil przespac znacznie dluzej i myslalam ze to zmierza ku lepszemu i ten czas bedzie sie wydluzal a tu niespodziana:sorry2:. I tez na rano zmaga sie ze zrobienem kupki. Dodam ze my jedziemy tylko na piersi. Jedyna roznica to w tym ze my ladnie przybieramy na wadze. Postaraj sie poszukac sposobu zeby wazyc malenstwo czesto i regularnie wtedy dopiero mozesz podjac decyzje o dokarmianiu jesli faktycznie nie chcialbys tego robic. Na ebayu mozna czasami kupic tanio uzywane wagi do niemowlakow. Moze warto byloby sobie taka sprawic i juz sie nikomu nie prosic bo to moze byc czasami bardzo stresujace.
 
Ostatnia edycja:
reklama
jutro mam wizyte health wizytor wiec wszystko sie okaze niestety nie miwszkam w polsce i z waga nie jest tak jak u nas ostatnio bylam w przychodni i niestety nie bylo komu go zwazyc:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
ja rowniez mam full w moich ze tak powiem CYCUSZKACH :-D i dlatego szczerze nie chce mi sie przechodzic na inne mleko bo to pelne rece roboty!!!
ostatnia waga malego z dnia 21.07 to 5.340 mam nadzieje ze bedzie lepiej jesni nie to nie bedzie wyjscia!!!! mleko z puszki:-(
a wczorajsza noc tez mi sie udala od 23do 5 rano maluszek spal :rofl2: trzymam kciuki za jutrzejszy dzien
pozdrowionka i milego popoludnia zycze:blink:
Poul moja malutka poki co prawidlowo przybiera na wadze jakos tak wg tej siatki centylowej, w ciagu dnia potrafi jeszcze nawet co 1,5h w a nocy idzie spac ok 21-22 spi do ok 3-4 pobudka na karmienie i spowrotem spac do 7-8 i pozniej juz jest zmuszanie jej do spania, raz sie uda raz nie jak sie nie uda to wstajemy troche jest aktywna godzinke, moze dwie i udaje sie na drzemke.
Jesli chodzi o wazenie to napewno masz jakas baby clinic czy cos takiego gdzie waza co tydzien, tylko pewnie sa ustalone dni i godziny.
A tak w ogole chcialam Was dziewczynki podpytac...bo tymrazem przez ostatnie 2 dni mam jazde ze niuńka sie nie najada tzn ze moje cycuchy sie nie napelniaja dobrze i ciagle sa takie mieciutkie flaczki. Zreszta ona troche je i w pewnym momencie zaczyna sie strasznie irytowac wyglada to tak ze troche ciagnie pozniej sie wkurza, odchodzi od cyca jak jej znowu podaje to ciagnie chwile i znowu to samo jakby moze za wolno albo w ogole jej nie lecialo a ona chcialaby ciagnac...nie wiele z tego rozumiem. Te 2 ostatnie dni przed pojsciem spac dajemy jej jeszcze butle jakies 50ml mleczka ktore mialam odlozone by miec pewnosc ze jest na noc najedzona.... czy ktorejs z Was sie cos takiego przytrafilo?
 
AAAA to wszystko tłumaczy :-D. A niech rosną te nasze dzieciaczki :-D
Byle nie były jak mój brat cioteczny który ma 3 lata i waży 25 kg i nosi ubrania w których mój chrześniak chodził jak miał 6-7 lat :szok:

hmmm z wagą to chyba przesadziłam :-D bo to jego brat tyle waży ale w ubraniach dla 7 latków naprawdę chodzi. Jest gruby jak jasna cholerka :-D
Monika moja Sandra tez tyle przybierala co alanek i tez taki pucek byla :-) mniej zaczela przybierac i szybko zzucala jak zaczela siadac, wstawac i chodzic. Teraz jaka ladna szczuplutka pannica mi wyrosla 4 latka i 16kg :-) nie martwie sie moim kluskiem pewnie tez wszystko zzuci jak bedzie sie wiecej ruszal ;-)

Poul moj syncio zasypia kolo22 i pierwsza pobudke robi o 6 a kolejna o 9 i je tylko cyca ;-) Ale kazde dziecko inne wiec nie ma co porownywac.
 
Dziewczyny dajecie cos do picia maluchom oprocz cyca i wody ??
Moj je tylko cyca bo woda mu nie smakuje no i tak sie zastanawiam nad herbatkami po 1 tyg. Sandrze nie dawalam nic wiecej oproch mojeo mleka.
 
Moja nie chce nic oprócz mojego cyca. Jak jej daję wodę albo herbatkę to pluje dalej niż widzi i strasznie się krzywi. Niewiem co to będzie jak będę musiała wrócić do pracy. Jak ściągam swoje mleko i jej daję to na początku pluje ale później jak zacyknie co to, to pije.
 
Ja daję Anuli co jakiś czas coś do popicia, na zmianę rumianeczek, koperek i na poprawkę trawienia. Po tej ostatniej ładnie pruka i nie ma wzdęć :tak: a tak to tylko mamusine mlesio jak na razie. Ważyłam się najpierw sama, a potem z nią i wyszło, że Ania ma 5200 około. jak ją szczepiłam w połowie lipca miała 4400, więc chyba ładnie przybiera, no nie? jak myslicie?
 
Martusia mój tylko cyca doi, wody nie chce, herbatki mu nie pasują, już wyrzuciłam 2 puszki do śmietnika. Majci też niczym nie dopajałam więc i teraz nie widzę takiej potrzeby. Tylko jak byly upały to częściej się domagał cyca a teraz już się wsio unormowało:tak:
 
reklama
słuchajcie dziewczęta ta moja mała jest niesamowita, bo ona co jej dasz do picia to pije.. aż jej się uszy trzęsą czy cyca czy butelkę i obojętnie co jest w butelce!
a daje jej herbatkę z kopru włoskiego i tylko cyc, ale czasem spuszczam mleczko do butli.
byłam z nią w piątek na ważeniu to waży już 6100gr mały klopsik się robi- choć najgrubsze ma nóżki- małe baleroniki - tak się śmiejemy z niej.
 
Do góry