reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wszystko o karmieniu: piersią, butlą..........

reklama
Ja odciągam mleko co 3-4 h. Tomcio je też co 3-4 godzinki. Zjada 110 ml. W ciągu 1,5 tyg przybrał 0,5 kg.
co do tego co jem, to ja jem wszystko. Małemu jeszcze nic nie było. Nie jem tylko cytrusów i czekolady. Mleko max 2 szklanki dziennie w różnych przetworach. Ale ja w ogóle jakoś mam mały apetyt :( Do picia wszystko a najbardziej mi podchodzi woda mineralna i kompot z jabłek :)
 
aniwar-- moja mamuska mówi ze jak kobieta karmiaca jest zestresowana, poddenerwowana. to i na dzidzie przejdzie.. napewno Twoje mleko jest ok.. kazda decyzja jaką podejmiesz bedzie najlepsza dla was buziaki :)


ja mleko odciagam.. Kuba je co 4-5 godzin tylko dlaczego w nocy co 3 hihi jakas złosliwosc:)
 
Ja odciągam mleko co 3-4 h. Tomcio je też co 3-4 godzinki. Zjada 110 ml. W ciągu 1,5 tyg przybrał 0,5 kg.


Joasiab - nieźle. A karmisz go butelką??

No to się zestresowałam na nowo.....Nasze dzieci są w tym samym wieku, ale mój jak wypił 90 ml to był na niego max. Te ostatnie ml to już w niego wciskałam na siłę. Teraz nie wiem jak mały stoi, bo przestawiłam go na pierś, ale myślę, że 60 - 70 ml na jeden posiłek przyjmuje. Z tym, że jada dość często. Wychodzi mi tak 9, 10 karmień na dobę. Zaczęłam pić koperek, bo widzę, że Wojtek nieraz po jedzeniu ma gazy. Nie wiem jeszcze z czego to wynika, ale będe szykać. Bycie matką jest trudne. Niby "małe dzieci mały kłopot", ale ja jakoś tego tak nie odbieram....

b_iala, kurczę jak wy karmicie co 4 godziny, to może ja też Wojktowi zmienię rygor. Bo on się czasem sam budzi (szczególnie w nocy;/), ale w 70% przypadków to ja inicjuję karmienie co 2,5 godziny. Tylko jak on mi prześpi 4 godziny i zje niewiele więcej to się będę obwiniała, że go niedokarmiam.
 
Ostatnia edycja:
Ja odciągam mleko co 3-4 h. Tomcio je też co 3-4 godzinki. Zjada 110 ml. W ciągu 1,5 tyg przybrał 0,5 kg.
co do tego co jem, to ja jem wszystko. Małemu jeszcze nic nie było. Nie jem tylko cytrusów i czekolady. Mleko max 2 szklanki dziennie w różnych przetworach. Ale ja w ogóle jakoś mam mały apetyt :( Do picia wszystko a najbardziej mi podchodzi woda mineralna i kompot z jabłek :)

ja po tamtych nockach mam stracha próbować nowych rzeczy :-(

nie wiem czy małego tak po prostu bolała brzuch czy przez moje jedzenie...
apetytu też nie mam
na razie spadam z wagi i jest ok, ale co potem, trzeba normalnie zacząć jeść :-(
 
Joasiab - nieźle. A karmisz go butelką??

No to się zestresowałam na nowo.....Nasze dzieci są w tym samym wieku, ale mój jak wypił 90 ml to był na niego max. Te ostatnie ml to już w niego wciskałam na siłę. Teraz nie wiem jak mały stoi, bo przestawiłam go na pierś, ale myślę, że 60 - 70 ml na jeden posiłek przyjmuje. Z tym, że jada dość często. Wychodzi mi tak 9, 10 karmień na dobę. Zaczęłam pić koperek, bo widzę, że Wojtek nieraz po jedzeniu ma gazy. Nie wiem jeszcze z czego to wynika, ale będe szykać. Bycie matką jest trudne. Niby "małe dzieci mały kłopot", ale ja jakoś tego tak nie odbieram....

b_iala, kurczę jak wy karmicie co 4 godziny, to może ja też Wojktowi zmienię rygor. Bo on się czasem sam budzi (szczególnie w nocy;/), ale w 70% przypadków to ja inicjuję karmienie co 2,5 godziny. Tylko jak on mi prześpi 4 godziny i zje niewiele więcej to się będę obwiniała, że go niedokarmiam.

Nie stresuj się, mój Tomcio jest duży i więcej potrzebuje. On ogólnie głodomorek jest :)
 
claudia ale pamietaj ze musisz jesc odpowiednio duzo by twoj pokarm byl pełnowartosciowy i zeby nie zanikł. pisze jedna reka bo mala na nie wisi. zjadlam wczoraj 2 jajka i dzis mamy przeboje


No wiem, nie głodzę się
jem jakieś 3 posiłki dziennie..
tylko tyle zmieszczę póki, co

mam na razie dość pokarmu, nie wiem czy jest pełnowartościowy...nie sprawdzę tego :-(
ale skoro mały potrafi spać po jedzeniu do 4 godzin to chyba wszystko dobrze

no i zobaczymy w piątek u lekarza, czy dość przybiera na wadze
 
dziewczyny najwazniejsze zeby jesc urozmaicone i nie przesadzac z dieta. wiadomo trzeba sprawdzac co jakis czas cos nowego a nie jechac na tym samym non stop.

ulkan w nocy to standard mnie sie miska budzila dlugo na cyca czasem tylko po to by sie poprzytulac do niego, zreszta kazde dziecko ma swoj rytm i swoje zapotzrebowanie na pokarm i nie ma co porownywac z innymi dziecmi bo mozna sie niepotrzebnie pozniej martwic
 
reklama
Do góry