reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

ivi bardzo dziękuję, a to faktycznie pomaga? i kiedy należy to piwko pić, pewno po karmieniu i czy szklaneczkę czy całą butelkę?:):)to będą moje pierwsze bąbelki od początku ciąży, dlatego trochę się boję:)
 
reklama
Witam dziewczyny. Mam problem - co raz mniej mleka, niestety ani częste przystawianie nic nie daje, ani herbatki. Gdzieś wyczytałam, że można wypić piwo Karmi. Podchodzę do tego trochę ostrożnie bo to piwo. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym trunkiem?Ewentualnie proszę o poradę ile można wypić i kiedy? Pomóżcie proszę, bo mój entuzjazm co do karmienia piersią już opada, a tak bym chciała jeszcze przez 3 miesiące karmić.

U mnie też Karmi na laktację nie wpływa, a z niego piwo takie, że pożal się Boże... Ja sobie pozwalam na szklaneczkę piwka albo kieliszek wina od czasu do czasu, jak ten kieliszek rozejdzie się w mojej wadze to naprawdę nie sądzę, żeby do mleka przedostawało się nie wiadomo ile.
 
Monika ja czasami popijałam karmi i nabierało mi więcej mleka ale to chwilowe raczej na stałe nie porawia laktacji chyba ze bys dziennie piła 2-3 butelki to może ;-)
 
Monika ja czasami popijałam karmi i nabierało mi więcej mleka ale to chwilowe raczej na stałe nie porawia laktacji chyba ze bys dziennie piła 2-3 butelki to może ;-)
Tysiolek, nawet chwilowa poprawa ale zawsze poprawa:)Bąbelki już są więc zobaczymy jak to będzie:)Tak sobie myślę, może to jakiś skok rozwojowy i mały musi mieć więcej mleka, bo do teraz to miałam nadmiar pokarmu, a teraz aby aby...nawet nie mogę nic ściągnąć, a tu mleko na sobotę potrzebne;)
 
U mnie też Karmi na laktację nie wpływa, a z niego piwo takie, że pożal się Boże... Ja sobie pozwalam na szklaneczkę piwka albo kieliszek wina od czasu do czasu, jak ten kieliszek rozejdzie się w mojej wadze to naprawdę nie sądzę, żeby do mleka przedostawało się nie wiadomo ile.
Cześć dziewczyny ja karmię bliźniaki , bez dokarmiania butelka - karmi fajna sprawa od czasu do czasu i kieliszek wina - dzidzi nie zaszkodzi od czasu do czasu - zdanie pani od laktacji ze szpitala w którym rodziłam. A mina mamy po kilku łyczkach z procentem -- bezcenna :)
 
a ja od roku na abstynencji, jak widzę alkohol to dostaje ślinotoku.... :D jakoś nie mogę sama siebie przekonać to tego "trochę od czasu do czasu" nie wiem...;P, u innych mi nie przeszkadza, a siebie się chyba boję :p
 
Witam dziewczyny. Mam problem - co raz mniej mleka, niestety ani częste przystawianie nic nie daje, ani herbatki. Gdzieś wyczytałam, że można wypić piwo Karmi. Podchodzę do tego trochę ostrożnie bo to piwo. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym trunkiem?Ewentualnie proszę o poradę ile można wypić i kiedy? Pomóżcie proszę, bo mój entuzjazm co do karmienia piersią już opada, a tak bym chciała jeszcze przez 3 miesiące karmić.


Karmi działało,no przynajmniej na mnie,bo zawiera słód jęczmienny.Ja miałam na Islandii napój gazowany z samego słodu jęczmiennego z dodatkiem karmelu,bez alkoholu.Piłam 1x dziennie puszkę,czyli 500ml i karmiłam samym cycem.Na potwierdzenie-gdy przyjechałam do Polski tylko parę razy wypiłam karmi i tylko w te dni czułam częstszy spływ pokarmu...a może to efekt placebo?
Jeśli boisz się zawartości alkoholu,to zapytaj w aptece o słód jęczmienny...tyle,że jest drogi,ok 4zł za butelkę
 
proszę o kopa w d....
mam schizy że laktacja mi zanika :((( cycki mam miękkie jak flaki, młody cyca dosłownie po kilka minut (ciekawsze niż jedzenie jest rozglądanie się dookoła). Ale śpi cudnie, szczególnie w nocy... Zresztą problemy zaczęły się jak młody mi noce zaczął przesypiać :(
 
reklama
proszę o kopa w d....
mam schizy że laktacja mi zanika :((( cycki mam miękkie jak flaki, młody cyca dosłownie po kilka minut (ciekawsze niż jedzenie jest rozglądanie się dookoła). Ale śpi cudnie, szczególnie w nocy... Zresztą problemy zaczęły się jak młody mi noce zaczął przesypiać :(

To że masz piersi miękkie nie oznacza że nie masz mleka.
To że się rozgląda to standard dzieci koło 3 miesiąca zaczynają się szybko rozpraszać i rozglądać
Je kilka minut bo ssie dużo efektywniej i umie już wyciągnąć wystarczająco dużo mleka w krótszym czasie
 
Do góry