reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

nie daje jej danonków tylko te nestle z misiowego sadu tylko łyzeczke i opserwuje ale reakcja jest po godzinie skazowa, wiec nie daje. kurcze kiedy ta skaza przejdzie?
 
reklama
nie daje jej danonków tylko te nestle z misiowego sadu tylko łyzeczke i opserwuje ale reakcja jest po godzinie skazowa, wiec nie daje. kurcze kiedy ta skaza przejdzie?

Czytałam, że zwykle mija w 1 lub 2 roku życia dziecka. Czyli wynika z tego, że tak raz na 2tyg./miesiąc powinnaś próbować podawać Małej jogurcik.
 
Czytałam, że zwykle mija w 1 lub 2 roku życia dziecka. Czyli wynika z tego, że tak raz na 2tyg./miesiąc powinnaś próbować podawać Małej jogurcik.


Sorka,że podważam ale to nie prawda, jeśli mała jest uczulona na mleko krowie to pod żadnym pozorem nie podawać jogurtów ani żadnych produktów które zawierają mleko. Ja raz spróbowałam i dostałam ochrzan od pediatry i miała rację bo małą wysypało.


Edyta
karmisz piersią czy mlekiem modyfikowanym?
 
Sorka,że podważam ale to nie prawda, jeśli mała jest uczulona na mleko krowie to pod żadnym pozorem nie podawać jogurtów ani żadnych produktów które zawierają mleko. Ja raz spróbowałam i dostałam ochrzan od pediatry i miała rację bo małą wysypało.

Wiesz co, ja gdzieś czytałam, że tak się powinno robić, ale faktycznie najlepiej skonsultować z pediatrą. Dzięki za sprostowanie:tak:
 
karmie małą mlekiem Isomil 2. Do niedawna karmilam piersią jak byłam w zamknieciu a teraz od 1,5 miesiąca karmie mlekiem bez glutenowym- sojowym.
 
andzia76 czytalam ze dziecko ale chyba od roku, moze pid herbate rooibos. Ona ma dobry, lagodny smak i nie trzebe jej dosladzac. Ja czasem dam troszke mojej i bardzo jej smakuje. Bo te wszystkie gotowe herbatki dla dzieci to chyba zawieraja cukier
 
nie daje jej danonków tylko te nestle z misiowego sadu tylko łyzeczke i opserwuje ale reakcja jest po godzinie skazowa, wiec nie daje. kurcze kiedy ta skaza przejdzie?

Edytka, znalazłam jeszcze coś takiego na ten temat: "
U dzieci może zdarzać się uczulenie na mleko, które z czasem mija. Najlepiej wprowadzać produkty mleczne i nabiał w następującej kolejności:

  • Jogurt naturalny
  • Twarożek
  • Nabiał (ser żółty, masło itp.)
  • Kefir
  • Mleko
Jeżeli na którymkolwiek etapie dziecko dostanie uczulenia (objawiać się ono może zmianami na skórze, problemami gastrycznymi, brakiem apetytu), należy zaprzestać podawania danego produktu. Kolejną próbę można podjąć po kilku miesiącach, aczkolwiek w przypadku silnej reakcji alergicznej należy poczekać co najmniej 2 lata. Na szczęście szacuje się, że jedynie w 2% przypadków alergia na mleko krowie jest trwała (na całe życie).
Warto zacząć od podawania produktów bez dodatku cukru. Zamiast kupować jogurt owocowy można do jogurtu naturalnego dodać świeżych owoców." to tekst z Mleko: mleko i nabiał w diecie dziecka - www.mamazone.pl
 
reklama
Jako że Julce minęła skaza, chciałabym jej zmienić mleko. Mam jeszcze dwie puszki nutramigenu, a nie wiem co potem, polećcie mi proszę jakieś mleko junior, myślałam trochę o nestle junior...
 
Do góry