reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

Ivi dokładnie - tylko sie cieszyć ze mały więcej spi ! :-) bo to i więcej snu dla Ciebie !\moja tez czasami śi od 20 nawet do 4-5 rano i cycki mi pekaja ale lekko rozmasuje i ide spac dalej - a mała je opróżnia rano i juz jest gitarka :-) teraz przeżucam sie na utelek ale te nocne karmienia zostawie jak najdłuzej się da :-)
 
reklama
ja przewrażliwiona jestem po tej jego zółtaczce. Bo jak zaczął wtedy więcej spać to był powód do alarmu.. to teraz się przestawić nie mogę że to normalne
Ciekawe czy mu tak zostanie, czy po skoku wroci do karmienia do 3 godziny?:)
dzięki za rady w każdym razie!!
 
Ivi, Kochana, Ty sie cieszyc powinnas, a nie narzekac. :-) Moja pannica zasypia o 7 budzi sie o 23. I w zyciu jej budzic nie bede, jak sobie dluzej pospi. Tyle, ze u niej to chyba przed 18 nie nastapi...
 
Ivi, nic tylko się cieszyć, że mały dłużej śpi w nocy ... już najwyższa pora, żeby dał mamusi trochę odpocząć :tak:a o mleczko się nie martw, bo laktacja na pewno się dostosuje do waszego rytmu dnia ...
U mnie jest podobnie jak u agagsm, w nocy mała śpi 8-9 godzin, a w dzień je co ok. 3-4 godz. ... nocna przerwa w ogóle nie zahamowała laktacji, mleko ciągle leje się strumieniami ... w dzień cyce są bardziej 'puste' bo mała częściej opróżnia, ale po nocy wyglądają jak rasowe silikonowe balony :-D z zasady nie ściągam, bo się boję, że mleka będzie jeszcze więcej, a wtedy musiałabym chyba podwiesić sobie wiaderka :eek:
ale wczoraj wyciągnęłam laktator, bo po 9 godz spania mała dostała lewego cyca a prawy już pękał w szwach ... po 2,5 godz próbowałam jej go podsunąć, ale nie chciała ... więc szybko odciągałam, bo nie dość, że już kapało, to jeszcze zaczęły się robić grudki ...

mam wrażenie, że mój pasibrzuch chyba zrozumiał, że ubranka 6-9 m-cy w wieku 3, to lekka przesada i chyba powoli jeszcze bardziej sobie ogranicza karmienia ;-)w sumie to i tak się nie mogę nadziwić, że tak przybiera na wadze, przy 5-6 karmieniach dziennie i przesypianiu nocy praktycznie od 5 tygodnia ...

wczoraj postanowiliśmy też z M zrobić kolejne podejścia do butli ... i znowu porażka :-( wrzask był straszny ... nawet od swojego ukochanego tatusia nie wzięła butli ... a ja mam co raz większego stresa, boję się małą z kimkolwiek zostawić, bo chce jeść tylko z cyca ... a jak ją w końcu po butelkowych próbach przystawiam, to się tak rzuca, jakby tydzień nie jadła :-( i do tego tak żałośnie szlocha całe karmienie, jakby mi wypominała, że nie chciałam jej cyca dać :-( coś czuję, że odstawianie będzie dla nas ciężką przeprawą ...
 
Ivi, cycolki przyzwyczają się do nowego rytmu, przecież większość 6-miesięcznych dzieci przesypia już noc :-) Mały na pewno nie da się zagłodzić, a jak Ci cycki zaczną pękać, to odciągnij tylko tyle, żeby poczuć ulgę.

Jol, może skontaktuj się z jakąś położną, albo poradnią laktacyjną, może Ci jakoś pomogą?
A jakie masz smoczki? Może trzeba zmienić, np. ilość dziurek? A jeśli to kwestia bliskości, to może podłożyć jej Twoją koszulkę pod główkę?

Ja wpadłam chyba na to, jakim cudem udaje nam się ciągle karmić systemem cyc+butla. Po prostu dzięki niewiedzy matki mała dalej ciągnie butelkę ze smoczka 0m, a powinna już dostać 3m+. Ale pije ładnie i nie psioczy, że za wolno leci :-D
 
Pasibrzuch ja małej tez daje mniejszy smoczek do butelki to potem mi sie nie buntuje tak przy ccku - jak tylko dałam jej smoczek "2' to przy cycu była afera wiec spowrotem karmie jedynką i narazie gra gitara - coprawda przy cycku na poczatku sie troszke wije ze to nie butla ale jakos póki co daje sie przekonac :-)

JoL może trzeba było wcześniej malude przystawić do buteli bo teraz już za stara i cwana i porobić sie nie da hihi ;-) albo tak jak Pasibrzuch mówi wypróbuj inne smoczki - masz duzo mleka w cysiach i pewnie szybko leci Małej to moze kup smoczek z wiekszymi dziurami co by jej szybciej leciało ....
 
Dziewczynki, pediatra kazała nam wprowadzać po trochu gluten jak Miki skończy 4 miesiące i powiedziała że są kaszki z dodatkiem kaszy mannej, albo przeciery w słoiczkach też z dodatkiem kaszy mannej, ja wczoraj przewertowałam wszystkie kaszki i słoiczki w sklepie i nic nie znalazłam, wiecie może coś na ten temat.

Planujecie dawać dzieciaczkom zupki ze słoiczków czy same będziecie gotować?

Ivi, cycolki przyzwyczają się do nowego rytmu, przecież większość 6-miesięcznych dzieci przesypia już noc :-) Mały na pewno nie da się zagłodzić, a jak Ci cycki zaczną pękać, to odciągnij tylko tyle, żeby poczuć ulgę.

Jol, może skontaktuj się z jakąś położną, albo poradnią laktacyjną, może Ci jakoś pomogą?
A jakie masz smoczki? Może trzeba zmienić, np. ilość dziurek? A jeśli to kwestia bliskości, to może podłożyć jej Twoją koszulkę pod główkę?

Ja wpadłam chyba na to, jakim cudem udaje nam się ciągle karmić systemem cyc+butla. Po prostu dzięki niewiedzy matki mała dalej ciągnie butelkę ze smoczka 0m, a powinna już dostać 3m+. Ale pije ładnie i nie psioczy, że za wolno leci :-D

Pasibrzuch, ja wczoraj chciałam dać Mikiemu herbatkę na trawienie i za nic nie chciał pić i też sprawdziłam smoczek a tam 0m, muszę dzisiaj zakupić nowy.
 
mój meżczyzna przespał dziś 7 godzin!
Efekt?? zrobiły mi się rozstępy na cyckach :( normalnie nie wytrzymały napięcia :(

mój maly też nie toleruje butli.. ale codziennie choć trochę go do niej przyzwyczajam.. Mam jeszcze 3 miesiące wiec mam nadzieje że damy radę się przestawić :) My lecimy na smoczku "1".. moze powinnam zmienić na 2? ale wtedy go zaleje a on w ogóle nie przełyka tego co z butli leci ;)
 
reklama
Dziewczynki, pediatra kazała nam wprowadzać po trochu gluten jak Miki skończy 4 miesiące i powiedziała że są kaszki z dodatkiem kaszy mannej, albo przeciery w słoiczkach też z dodatkiem kaszy mannej, ja wczoraj przewertowałam wszystkie kaszki i słoiczki w sklepie i nic nie znalazłam, wiecie może coś na ten temat.

Planujecie dawać dzieciaczkom zupki ze słoiczków czy same będziecie gotować?
ja kupowałam do córy taką NUTRICIA - Odżywki dla dzieci i niemowląt oraz żywienie kliniczne


do tego są :


Bezmleczne to np. Nestle Kaszka 8 zbóż Bifidus lub Holle -
orkiszowa, pszeniczna, 3 zboża

Mleczne:http://www.hipp.pl/index.php?id=484
Hipp Bio Na Dobranoc Kaszka mleczno-wielozbożowa Jabłka,
HiPP Probiotyczna Kaszka mleczno-pszenna Truskawki,
Holle ma też dużo mlecznych tak, jak bezmlecznych
Hipp ma też gotowe kaszki mleczne w słoiczkach

i tu :

Nowe kaszki bezmleczne BoboVita - Zdrowie

Po prostu szukaj kaszek zbożowych co do miesiąca to jak ja się pytałam to nie ma znaczenia bo daje się jej po prostu mało ja miałam dawać 2 miarki od mleka :tak:

co do słoiczków ja jakiś czas córce kupowałam i brałam na wyjazdy wyjścia w gości itd i sama robiłam na 2 dni i teraz będzie podobnie tym bardziej że mam możliwość kupowania wiejskich produktów (królika ,kurczaka ...) a niedługo jeszcze warzywa z ogródka będę dostawać wiec tym bardziej chce korzystać takich produktów póki mam okazję
 
Ostatnia edycja:
Do góry