reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

reklama
Tysiolek ja jeszcze nie podaję, ale starszemu niczym nie dosładzałam ku rozpaczy teściowej. Tak samo nauczyliśmy dziecko na zwykła wodę to też były wąty, bo mu soku nie dam.:-D
U nas ta sama sytuacja byla. Dzieki temu moj syn dzis chetnie pije wode, a nie herbatki czy inne sztuczne soczki. Te sie tez zdarzaja, nie powiem. A jedzonka nigdy nie slodzilam. Tak jak zup nie solilam. (Ku rozpaczy tesciowej... ;-))
 
Dziewczyny - znacie ten produkt? Po ukonczeniu 4 miesiaca wiec jeszcze ciut u nas.. ale mnie sie bardzo podoba - jak tylko bym cyca zakończyła (nie planuje ale tak mi wpadło w rękę w sklepie) Te ktore nie karmia - myslę, ze to fajna rzecz.
42366large.jpg
 
Wygląda mi na dośc naturalny produkt a to dla mnie będzie priorytet. Mam jeszcze czas ale tak sobie szukam.
kaamaa - myslę, że to dobry pomysł, tylko, że piszą po 4 miesiącu zycia to Julcia jeszcze tyle nie ma.
Z drugiej strony nie widzę tam nic złego w składzie, może zapytaj lekarza albo poczekaj jeszcze z 2 tyg i myślę, że nic jej nie będzie.


Opis produktu:
Nestlé Sinlac jest produkowany z ryżu i mączki chleba świętojańskiego - składników zazwyczaj bardzo dobrze tolerowanych w alergii. Odznacza się wysokim udziałem łatwo przyswajalnych węglowodanów, białkiem o wysokiej wartości odżywczej, zawiera tłuszcze roślinne, jest wzbogacony w witaminy i składniki mineralne, dlatego stanowi pełnowartościowy i smaczny posiłek. Jest łatwy do przygotowania - aby otrzymać porcję Nestlé Sinlac wystarczy dodać wodę.
Opis produktu:
-nie zawiera bialek mleka krowiego i bialka sojowego
-Źródlem bialka o bardzo wysokiej wartości biologicznej jest hydrolizowana mąka ryzowa oraz mąka chleba świetojanskiego
-nie zawiera laktozy
-wzbogacony w zelazo, które jest potrzebne do budowy komórek krwi
-wzbogacony w jod, który wspomaga prawidlowy rozwój fizyczny i psychiczny niemowlecia
-wzbogacony w wapn i witamine D - zapewnia prawidlową budowe kości i zebów
-wzbogacony w mikroelementy i w 12 witamin niezbednych do prawidlowego rozwoju dziecka
-nie wymaga gotowania

Wskazania:
  • stanowi pelnowartościowy, samodzielny posilek
  • stosowany w alergii na bialko mleka krowiego i/lub bialko soi - jako uzupelnienie karmienia naturalnego lub preparatami mlekozastepczymi
  • stosowany przy zapobieganiu alergii na bialko mleka krowiego
Skład:
1 porcja (200 g płynu) zawiera:
białko 7,4 g (enzymatycznie hydrolizowana mąka ryżowa, mączka chleba świętojańskiego), węglowodany 32,1 g (sacharoza 22%, maltodekstryna 50%, skrobia 26%), błonnik 1,6 g, tłuszcz 4,3 g (oleje roślinne), kwas linolowy 1 g, składniki mineralne, witaminy. Wartość energetyczna: 197 kcal/200 g płynu.
 
Kaju nie twierdze że jest nienaturalny tylko że słyszałam że jest kaloryczny i zaleca się go u dzieci z niedowagą i trzeba na niego uważać bo można utuczyć dziecko...
 
Ja stosowałam sinlac z Szymem, dodawałam do owoców, do zup też;-) Ale nie dodawałam do mleka i nie podawałam jako samodzielny posiłek, bo zamiast tego dawałam kleik ryżowy.
Teraz się zastanawiałam jak będę podawać kaszkę, bo kleik po zmieszaniu z mlekiem matki staje się strasznie wodnisty i nie da się go podać:sorry:
Może zamiast kleiku tym razem będę podawać sinlac:confused:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry