reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

Ja mialam ten sam problem z moja Ala. Przy Avencie i dr. Brownie zasypiala w nocy nie dojadala do polowy nawet. Polecam osobiscie Nuki.rozmiar 1 0-6 miesiaca. U nas sprawdzaja sie rewelacyjnie.

Mała bez broblemu pije Ci dziurką do góry??kurcze nakupiłam tych butelek a teraz Julka sie buntuje i musi pić dziurką w dół, w góre się meczy i pije 3 razy dłuzej...:wściekła/y: boje sie ze te odwrotne karmienie spowoduje jakis wady ... nie wiem czy dalej probowac..
 
reklama
dziewczyny ale ja nie karmie piersią:zawstydzona/y:Jaś się nie najadał zasypiał po minucie ciągle głodny ehh...już nie chcę do tego wracać...martwią mnie jednak te kropelki żeby jakiegos problemu z cyckami nie było
 
Dorciaa, pij te szalwie i na spokojnie. Ona rewelacyjnie dziala. Skoro przez tak dlugi czas do zapalenia nie doszlo, juz nie powinno. Takie niewielkie ilosci mleka jeszcze przez jakis czas bedziesz miala.
 
Mała bez broblemu pije Ci dziurką do góry??kurcze nakupiłam tych butelek a teraz Julka sie buntuje i musi pić dziurką w dół, w góre się meczy i pije 3 razy dłuzej...:wściekła/y: boje sie ze te odwrotne karmienie spowoduje jakis wady ... nie wiem czy dalej probowac..

od poczatku karmilismy dziurka do gory i nie bylo problemow, jesli jednak u ciebie pije dziurka do dolu i nie chce inaczej....teoretycznie nie powinno to spowodowac zadnych problemow z tego co doczytalam na stronie Nuka dziurka na smoczku jest do gory zeby mleko dluzej pozostawalo w buzi i dluzej dzialaly enzymy trawienne w slinie ale to pewnie pic na wode bo i tak dziecko pije i lyka od razu i tak...chyba bez roznicy gdzie ta dziura...jedynie moze byc problem z odpowietrzaniem ale sama nie wiem....sprobuj jeszcze moze mala sie przekona a jesli nie to bym karmila tak jak malej wygodnie.Krzywda jej sie nie stanie raczej
 
dziewczyny jakie butelki polecacie do karmienia? my aktualnie uzywamy tommee teeppe ale zauwarzylam ze w nocy mala szybko sie meczy i nie zjada calej porcji i zasypia,budzi sie potem po 2,5-3h z krzykiem bo taka glodna. i etraz nie wiem czy zmienic smoczki tylko na jakies dla dzieci starszych czy wogule butelke? wczesniej pilysmy z aventu ale przy niiej tez zasypiala...mamy butelkowe pomóżcie:-)

Ja mialam ten sam problem z moja Ala. Przy Avencie i dr. Brownie zasypiala w nocy nie dojadala do polowy nawet. Polecam osobiscie Nuki.rozmiar 1 0-6 miesiaca. U nas sprawdzaja sie rewelacyjnie.


Podpisuje sie pod tym co napisala Sel.Alex z Aventu nie chcial za bardzo pic.Nuki sprawdzaja nam sie super.Tak,ze teraz tylko butelki i smoki z tej firmy.
 
dzieki dziewczyny!!
kupilam wczoraj smoczek z wieksza dzirka z tomee teeppe i jest duzo lepiej.nie wiem czy az nie za dobrze bo mala wnocy zadla 180ml i chciala jeszcze;-) no ale juz nie zasnela w polowie,nie zmeczyla sie tak jak przy poprzednim proszku wiec chyba dziala.

Dorica ja juz nie karmie piersia 1,5mies a jeszcze jak sobie scisne to mi cos tam leci:tak:
 
właśnie miałam się pytać jak to się robi jak chce się skończyć z cyckiem, bo już mam dosyć:zawstydzona/y:

a teraz pytania od zielonego człowieka w tej kwestii, nie śmiać się:

a ile trwa przejście na samą butlę?
i trzeba coś brać na zmniejszenie laktacji dobrze zrozumiałam?
a do kaszki to trzeba mieć większą dziurkę? (bez skojarzeń):-D
a od kiedy się daje chrupki kukurydziane, bo mi teściowa mówi że już ale nie chce mi się wierzyć:baffled:
 
Nadnineczka ja bym zrobiła to tak na początku zastąp 1 posiłek cycką na mieszankę. Po paru dniach dawaj 2 razy i tak z czasem zwiększaj ilość aż będziesz całkiem na butelce. Możesz pić szałwię jak Dorciaa albo idź do lekarza są specjalne tabletki na zahamowanie laktacji. Tak do kaszki musisz mieć większą "dziurkę" :-D np. z aventu smoczek "3" nadaje się do mleka i kaszki :tak: A co do chrupek to nie wiem kiedy dać ale na pewno nie teraz. Zaczyna się od jabłuszka i marchewki a nie od chrupek nie słuchaj teściowej.
 
właśnie miałam się pytać jak to się robi jak chce się skończyć z cyckiem, bo już mam dosyć:zawstydzona/y:

a teraz pytania od zielonego człowieka w tej kwestii, nie śmiać się:

a ile trwa przejście na samą butlę?
i trzeba coś brać na zmniejszenie laktacji dobrze zrozumiałam?
a do kaszki to trzeba mieć większą dziurkę? (bez skojarzeń):-D
a od kiedy się daje chrupki kukurydziane, bo mi teściowa mówi że już ale nie chce mi się wierzyć:baffled:

przy córce wprowadzałam co 3 dni jedno karmienie butelką aż zostało mi nocne to zostawiłam sobie na koniec by w nocy mleka nie robić aż w końcu i z tym skończyłam i nic dodatkowo nie brałam i nie piłam ;-)

na smoczkach do kaszki pisze nieraz na opakowaniu "do kaszki ":-D
co do chrupek ja córce dałam dość późno ale nie pamiętam ile miałam z 7 miesięcy coś koło tego

według schematu na Nutrica.pl pisze że po w 8 miesiącu się daje ;-)ale myślę że wcześniej można ale na 3 miesiące wydaje mi się że to dużo za wcześnie :sorry2:
 
reklama
Nadineczko tak jak pisza dziewczyny poporstu stopniow wprowadzaj butelke, na poczatku jedno karmienie z butelki apotem coraz wiecej.laktacji powinna sie sama zatrzymac.u mnie tak bylo z tym ze ja na nadmiar mleka nie narzekalam:-(

ps. cycochy po zaniku mleczka sa paskudne;-( wiec sie zatsanow dobrze;-)
 
Do góry