reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

Mała jest bardziej kumata - i może kojarzy że ty to pierś / kochany cycuś a nie tam jakaś butelka - zobacz jak zareaguje jak dostanie butle od kogoś innego (niech tylko cię nie widzi) --- może się uda

no tak ... w sumie nie pomyślałam, że przecież mama=cycuś ... w takim razie następnym razem tatuś dostanie flaszkę i będzie się musiał wykazać :-)

JoL: a jaką macie buteleczkę? może jakąs bardziej przypominającą cyca? u mnie tommee tippi świetnie się sprawdziło - dwa razy zrobiłam jej plantex i pięknie wypiła jak z cycusia:tak:

agagsm, butelki mam właśnie Tommee i byłam bardzo zadowolona, bo pomogły małej w nauce ssania :tak: zaraz po urodzeniu w ogóle nie radziła sobie z chwytaniem mojego wielkiego cyca, a po 3 dniach na butli szło jej dużo lepiej ... więc ten wczorajszy foch, to rzeczywiście chyba cwaniakowanie ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sel u Nas avent sprawia się świetnie używamy jeszcze tego smoczka 1+ ale chyba już kupię ten większy od 3miesiąca, bo widze że Mała chciałaby żeby szybciej leciało. A jakie u Was po Nutramigenie są kupki? u NAs trochę gęstrze niż po bebilonie i mają zielony kolor.
 
u nas po Nutra tez kupki gestrze, nardziej zbite i zielonkawe, czasem dwukolorowe zolto-zielone :) na tym mleku to normalne.
 
dziewczyny,a propos homeopatii i ricinusa...chciałam się z Wami podzielić moją wiedzą na ten temat...CH oznacza niefachowo rozrzedzenie,czyli im większa wartość CH,tym słabsza wartość ziela...npCH 9 oznacza,że lek został rozrzedzony 9-razy...a CH15,że został rozrzedzony 15-cie razy.
Dlatego myślę,że Jolcia7777,CH15 powinnaś była brac więcej ale skoro Ci pomogło tyle,to znaczy że więcej nie potrzebowałaś
Ja brałam CH9 po 2 granulki przed karmieniem,ale tylko wtedy gdy czułam,że mam mało ,leka w piersiach lub mała piła niedawno...i też pomogło.Wydaje się,że duuuuże znaczenie ma tu sama świadomość :) bo to "główka pracuje"
Zamówiłam sobie teraz na przylot do PL CH5 i będę brała po 1 granulce doraźnie,w razie potrzeby
chociaż i tak uważam,że rozkręcenie laktacji daje częste przystawianie dziecka do piersi...no ale trzeba się czymś wesprzeć,żeby mleko spływało do kanalików i było dostępne dla dziecka bo inaczej po kilku pociągnięciach bezskutecznych jest złość i ryk...a w moim przypadku,myślę,właśnie TO dał mi ricinus

aha,na zatrzymanie laktacji też jest ricinus communis,tyle że CH30
 
Moje pytanie moze wydac sie glupie no ale...
Kupilam niedawno butelki z nuka z takimi smoczkami NUK SILIKONOWY SMOCZEK DO BUTELEK FC/0-6 m-ca/S,M! (970030399) - Aukcje internetowe Allegro..
no i zaczyna sie problem bo dotychczas karmilam butelkami w ktorych dziurki byly na srodku a tu dziurka jest u dolu i mam metlik jak dziecko pije to ta dziurka powinna byc na podniebieniu czy na jezyku??odpowietrzacz z dolu czy u góry?? bo jest po tej samej stronie co dziurka.. szwagierka karmi dziurka do góry, znajoma polozna w doł, a moja mała lepiej pije jak ma ja w dół..wiec jak to niby powinno sie w koncu karmic??
 
Moje pytanie moze wydac sie glupie no ale...
Kupilam niedawno butelki z nuka z takimi smoczkami NUK SILIKONOWY SMOCZEK DO BUTELEK FC/0-6 m-ca/S,M! (970030399) - Aukcje internetowe Allegro..
no i zaczyna sie problem bo dotychczas karmilam butelkami w ktorych dziurki byly na srodku a tu dziurka jest u dolu i mam metlik jak dziecko pije to ta dziurka powinna byc na podniebieniu czy na jezyku??odpowietrzacz z dolu czy u góry?? bo jest po tej samej stronie co dziurka.. szwagierka karmi dziurka do góry, znajoma polozna w doł, a moja mała lepiej pije jak ma ja w dół..wiec jak to niby powinno sie w koncu karmic??


Akcesoria dla niemowląt marki NUK / Produkty, Dodatkowe informacje, Butelki i smoczki
 
reklama
dziewczyny jakie butelki polecacie do karmienia? my aktualnie uzywamy tommee teeppe ale zauwarzylam ze w nocy mala szybko sie meczy i nie zjada calej porcji i zasypia,budzi sie potem po 2,5-3h z krzykiem bo taka glodna. i etraz nie wiem czy zmienic smoczki tylko na jakies dla dzieci starszych czy wogule butelke? wczesniej pilysmy z aventu ale przy niiej tez zasypiala...mamy butelkowe pomóżcie:-)
 
Do góry