reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

no moja mala tez od poczatku calkiem jadla mleczko chociaz malo ale doszlismy po wielu probach do tego ze miala zle butelki i smoczki i teraz wprost jej sie uszy trzesa tak zajada...a ja biedna z Polski glukozy sciagalam i cudowalam ze mala nie bedzie chciala jesc bo to kosmicznie smierdzi i smakuje. W tej chwili tak jak pisalam je po 120-130 ml na 3.7kg cialka ci0 4 godziny wiec z tego co mi pediatra obliczal w szpitalu je wzorcowo nawet troszke wiecej. Od razu widac ze przybiera na wadze (po aptamilu-bebilon Polski- mala kupala co chwila wodniste kupki i nie przybierala dobrze na wadze, byla nerwowa i placzliwa) jest radosniejsza, chichra sie zaraz po jedzeniu taka jest zadowolona. A ja sie nadziwic nie moge ze herbatka rumiankowa badz koperkowa jest bleee a Nutramigen jest cacy....okropienstwo.
 
reklama
Sprzedam Wam swoją obserwację:
Ze Stasiem jedziemy tylko na cycu. Stas robił kupy... mega kupy z białymi grudkami. Zaczełam podjadac sobie czosnek, inne smazone rzeczy, ba nawet chipsy (bo ja uzalezniona od chipsów jestem) - ale miałam wyrzuty sumienia, że takie ciężkostrawne jedzenie jem - dla uspokojenia głowy zaczełam kilka razy dziennie pic koperek na lepsze trawienie dla Stasia - i co? Stas zaczął robic kupy bez wysiłku i bez białych grudek ;-). Twierdzę, że to moc koperku wypijanego przeze mnie to sprawiła ;-)

Lecę sobie własnie zaparzyć... tzn zalac wodą bo używam expresowego Hippa lyb Bobowity.
 
Sprzedam Wam swoją obserwację:
Ze Stasiem jedziemy tylko na cycu. Stas robił kupy... mega kupy z białymi grudkami. Zaczełam podjadac sobie czosnek, inne smazone rzeczy, ba nawet chipsy (bo ja uzalezniona od chipsów jestem) - ale miałam wyrzuty sumienia, że takie ciężkostrawne jedzenie jem - dla uspokojenia głowy zaczełam kilka razy dziennie pic koperek na lepsze trawienie dla Stasia - i co? Stas zaczął robic kupy bez wysiłku i bez białych grudek ;-). Twierdzę, że to moc koperku wypijanego przeze mnie to sprawiła ;-)

Lecę sobie własnie zaparzyć... tzn zalac wodą bo używam expresowego Hippa lyb Bobowity.

Jolcia, ja też popijam codziennie min. 2 wielkie kubki kopru i rzeczywiście chyba pomaga ... u nas w połączeniu z Sab Simplex pomógł się całkowicie pozbyć strasznych wzdęć.

Mam pytanko do mamuś karmiących tylko i wyłącznie cycem ... próbowałyście podawać maluchom swoje mleko z butelki ...
ja ściągałam i dawałam butlę przez 3 dni w szpitalu, jak mała miała naświetlania i wtedy pięknie jadła. od tamtej pory oczywiście tylko cycuś ... i wczoraj przeżyłam lekki szok, bo byłam z małą u ortopedy, gdzie nie bardzo są warunki do karmienia, więc wzięłam ściągnięte mleko i jak chciałam małej podać butlę, to rozdarła się gorzej niż przy szczepieniu :-(kręciła głową, pluła smoczkiem, no cuda ... nie było wyjście, musiałam na środku korytarza wyjąć cycka, ale na szczęście pielęgniarka zaproponowała mi pusty gabinet, więc mogłam małą w miarę spokojnie nakarmić ... tylko teraz trochę się obawiam, bo niedługo czeka mnie kilka wyjść i prędzej czy później M albo moja mama będą musieli jej dać mleko z butelki ...
i zastanawiam się teraz, czy nie spróbować podawać jej butelki tak z raz w tygodniu, żeby ją powoli przyzwyczajać ... tylko z drugiej strony szkoda mi każdego jednego cyckowania ... co myślicie ???
 
Jolcia, ja też popijam codziennie min. 2 wielkie kubki kopru i rzeczywiście chyba pomaga ... u nas w połączeniu z Sab Simplex pomógł się całkowicie pozbyć strasznych wzdęć.

Mam pytanko do mamuś karmiących tylko i wyłącznie cycem ... próbowałyście podawać maluchom swoje mleko z butelki ...
ja ściągałam i dawałam butlę przez 3 dni w szpitalu, jak mała miała naświetlania i wtedy pięknie jadła. od tamtej pory oczywiście tylko cycuś ... i wczoraj przeżyłam lekki szok, bo byłam z małą u ortopedy, gdzie nie bardzo są warunki do karmienia, więc wzięłam ściągnięte mleko i jak chciałam małej podać butlę, to rozdarła się gorzej niż przy szczepieniu :-(kręciła głową, pluła smoczkiem, no cuda ... nie było wyjście, musiałam na środku korytarza wyjąć cycka, ale na szczęście pielęgniarka zaproponowała mi pusty gabinet, więc mogłam małą w miarę spokojnie nakarmić ... tylko teraz trochę się obawiam, bo niedługo czeka mnie kilka wyjść i prędzej czy później M albo moja mama będą musieli jej dać mleko z butelki ...
i zastanawiam się teraz, czy nie spróbować podawać jej butelki tak z raz w tygodniu, żeby ją powoli przyzwyczajać ... tylko z drugiej strony szkoda mi każdego jednego cyckowania ... co myślicie ???

Mała jest bardziej kumata - i może kojarzy że ty to pierś / kochany cycuś a nie tam jakaś butelka - zobacz jak zareaguje jak dostanie butle od kogoś innego (niech tylko cię nie widzi) --- może się uda
 
JoL, jak nie z butelki, moze strzykawka albo lyzeczka. Moze rzeczywiscie od kogos innego wezmie, a Ciebie wie, ze mozna szantazowac. ;-)
 
My raz probowaliśmy tydzień temu - dumny tata trzymał butelkę - poszło nam sprawnie to była próba taka.. :-D a ja właśnie koper miesiąc temu odstawiłam, mały miał za dużo gazów, jak przestałam pic tę herbatkę jak ręką odjął.
 
JoL: a jaką macie buteleczkę? może jakąs bardziej przypominającą cyca? u mnie tommee tippi świetnie się sprawdziło - dwa razy zrobiłam jej plantex i pięknie wypiła jak z cycusia:tak:

a co do kopru to u mnie po nim kupki wcale nie szły, a mnie mleko zalewało na maxa - odstawiłam i dziecko spokojniejsze i ja mam bar mleczny w sam raz. A na kupki działają u mnie ( tzn. u Misi rzecz jasne) super jabuszka i śliwki suszki - więc na każdego działa co innego tylko trzeba odkryć co:tak:
 
Ja skutecznie łączę karmienie piersią i butelką (2xdz) i też mam butelkę Tomme Tippe. Ostatnio wyczytałam w jakiejś książce, że można karmić pierś plus butla, tylko butli nie można wprowadzić zbyt szybko tj przed 5 tygodniem, bo dziecko nie nauczy się ssać z piersi i niestety zbyt późno (tu nie napisali kiedy to jest, może to kwestia indywidulana), bo szkrab nie lubi zmian i butli póżniej nie zaakceptuje.
 
moja Niunia jest tylko na butli, cyca w ogóle nie chciała :/ mamy butlę AVENT, zero kolek, zero problemów z jedzeniem.
 
reklama
a u nas avent w ogole sie nie sprawdzil- smoczki nie pasily malej niemowlecy jeszcze ok ale ten pozniej od pierwszego miesiaca za twardy i za mala dziurka mala jadla polowe i rezygnowala albo zasypiala, probowalam smoczka o rozmiar wiekszego to sie ksztusila. Zmienilismy na NUK`i ktore maja zupelnie inny ksztalt miekkosc smoczka i dziurka tez przystepniejsza chociaz od 0-6 miesiecy. Mala uwielbia te butelki!
Kolek tez nie mamy zadnych ale to chyba tez zasluga zmiana mleka na Nutramigen.
 
Do góry