reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

Mersinka nie zwalniaj sie z pracy, nie dawaj mu tej satysfakcji, ja mialam takiego pracodawce, ze chyba gorszego juz sie nie da, byl bezczelny, tez mi mowil, ze nic mi sie nie nalezy od niego, ze nie bedzie placil, a jak sie dowiedzial, ze jestem w ciazy dali umowe do podpisania bo powiedzial, ze inaczej mnie zwolni i ja podpisalam ze strachu a tam bylo, ze pracuje tylko do grudnia ( na grudzien mialam termin). Dlugo z nim walczylam prawie pol roku byl bardzo pewny siebie myslal, ze jak glupia Polka to moze sobie pozwalac, zadzwon do citizen and advice buroe oni Ci dadza darmowa porade, mi mowili wszystko co mam robic, ale on caly czas odmawial wspolpracy, w koncu tak jak mi powiedzieli napisalam letter of grieviance a to ostatni krok przed podaniem go do sadu pracy, oskarzylam go o dyskryminacje seksualna i o wiele innych rzeczy tak poradzili mi prawnicy w tym biurze on jak to zobaczyl to dostal wscieku ale ja juz nie mialam nic do stracenia, skontaktowal sie zprawnikiem i ten mu powiedzial, ze nie ma szans wygrac z kobieta w ciazy teraz mi zaplacil za wszystko, zalegly urlop i placi mi co tydzien ladnie co do penna i napisal mi list ze zyczy powodzenia w moim macierzynstwie i ze bardzo sie cieszy, a naprawde nie wiesz jaki byl wczesniej bezczelny jakie rzeczy mi wmawial, nawet nagralam jedna rozmowe z nim ukrytym telefonem. Napisz mi jak dlugo pracujesz juz u tego pracodawcy i jak Ci placi na konto czy czekami. Napisz wogole jak wyglada Twoja sytacja ja juz od kilku miesiecy walczylam i sie dowiadywalam wszystkiego wiec moze Ci pomoge. To naprawd jest bardzo proste w Wielkiej Brytanii nie potrzebujesz umowy o prace a nawet jesli Ci nie chce dac paylipow to wystarcxzy nawet ze masz swiadkow, ze wykonywalas dla niego prace. Nie ma nawet prawa obciac Ci godzin i musi byc dla Ciebie mily i gwarantuje Ci, ze bedzie a jesli nei dostaniesz duze odszkodowanie. Powodzenia :)) I nic sie nie martw bo tylko szkodzisz dzidzi a w ostatecznosci dostaniesz MA w prawie takiej samej wysokosci co SMP
 
reklama
Mersinka nie zwalniaj sie z pracy, nie dawaj mu tej satysfakcji, ja mialam takiego pracodawce, ze chyba gorszego juz sie nie da, byl bezczelny, tez mi mowil, ze nic mi sie nie nalezy od niego, ze nie bedzie placil, a jak sie dowiedzial, ze jestem w ciazy dali umowe do podpisania bo powiedzial, ze inaczej mnie zwolni i ja podpisalam ze strachu a tam bylo, ze pracuje tylko do grudnia ( na grudzien mialam termin). Dlugo z nim walczylam prawie pol roku byl bardzo pewny siebie myslal, ze jak glupia Polka to moze sobie pozwalac, zadzwon do citizen and advice buroe oni Ci dadza darmowa porade, mi mowili wszystko co mam robic, ale on caly czas odmawial wspolpracy, w koncu tak jak mi powiedzieli napisalam letter of grieviance a to ostatni krok przed podaniem go do sadu pracy, oskarzylam go o dyskryminacje seksualna i o wiele innych rzeczy tak poradzili mi prawnicy w tym biurze on jak to zobaczyl to dostal wscieku ale ja juz nie mialam nic do stracenia, skontaktowal sie zprawnikiem i ten mu powiedzial, ze nie ma szans wygrac z kobieta w ciazy teraz mi zaplacil za wszystko, zalegly urlop i placi mi co tydzien ladnie co do penna i napisal mi list ze zyczy powodzenia w moim macierzynstwie i ze bardzo sie cieszy, a naprawde nie wiesz jaki byl wczesniej bezczelny jakie rzeczy mi wmawial, nawet nagralam jedna rozmowe z nim ukrytym telefonem. Napisz mi jak dlugo pracujesz juz u tego pracodawcy i jak Ci placi na konto czy czekami. Napisz wogole jak wyglada Twoja sytacja ja juz od kilku miesiecy walczylam i sie dowiadywalam wszystkiego wiec moze Ci pomoge. To naprawd jest bardzo proste w Wielkiej Brytanii nie potrzebujesz umowy o prace a nawet jesli Ci nie chce dac paylipow to wystarcxzy nawet ze masz swiadkow, ze wykonywalas dla niego prace. Nie ma nawet prawa obciac Ci godzin i musi byc dla Ciebie mily i gwarantuje Ci, ze bedzie a jesli nei dostaniesz duze odszkodowanie. Powodzenia :)) I nic sie nie martw bo tylko szkodzisz dzidzi a w ostatecznosci dostaniesz MA w prawie takiej samej wysokosci co SMP
Niestety już dałam wypowiedzenie.Ze względów zdrowotnych.Pracowałam rok i dwa miesiące.a wszystko co mam od niego to Home Office.Czyli list od niego .Żadnych P45 ani P60.Płacił w kopertach co tydzień.wszystkim tak samo. Ni opłacił mi składek nawet wtedy gdy zarabiałam powyżej 105 funtów.Z 20 godzin zrobił mi 5 godzin a teraz ostatnie tyg.pracowalam po 3 godziny tygodniowo.do tej zmiany godzin doszło po tum jak przewróciłam się w pracy i poszłam na chorobowe za które mi nie zapłacił.Ani Citizen ani związki zbytnio nie zainteresowały się moją sprawą.
 
Hej dziewczyny! :blink:Widzę ,że większość z Was jest bardzo dobrze poinformowana na temat spraw urzędowych itp.,więc może będziecie w stanie mi pomóc. Jestem w 29 tyg ciąży,ojcem dziecka jest Brytyjczyk(Irlandia Płn.),ze względów zdrowotnych musiałam wrócić do Polski.Może wiecie czy mam szanse na otrzymanie jakiegokolwiek benefitu?Z powodu kryzysu i masowych zwolnień mój chlopak stracił pracę i jesteśmy w ciężkiej sytuacji finansowej. Zaawansowana ciąża nie pozwala mi podróżować i stawić sie osobiście w job centre.Słyszalam o jednorazowym grancie w wysokości 190 funtow dla mums to be...pieniądze bardzo by sie przydały na podstawowe rzeczy dla córci....Czy prawnie należy mi sie jakaś pomoc finansowa jeżeli przebywam poza granicami UK?Z góry dziękuje za wszelkie info.
 
margox-jesli ty sie chcesz starać o benefity z UK musisz mieć rok przepracowany tutaj i musisz tu mieszkać. Jesli chcesz zostac na stałe w PL to nic Ci sie nie należy, WTC i CHTC to raczej nie dostaniesz bo musisz mieć przynajmniej 16 godz.pracy w tygodniu aby o to aplikować

mersinka jak tam samopoczucie??
 
margox-jesli ty sie chcesz starać o benefity z UK musisz mieć rok przepracowany tutaj i musisz tu mieszkać. Jesli chcesz zostac na stałe w PL to nic Ci sie nie należy, WTC i CHTC to raczej nie dostaniesz bo musisz mieć przynajmniej 16 godz.pracy w tygodniu aby o to aplikować

mersinka jak tam samopoczucie??
Walcze z depresją :( ale trzymam się jakoś.na dzień dzisiejszy walczy mój mąż ,dzwoniąc gdzie się da.Ale odsyłają go od Ajfasza do Kajfasza.Będziemy teraz pisac ten Letter of Grieviance ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać.Kazano mi tam napisac,że żądam payslipów itp... ale boję się że to nic nie da..Ale dzięki,że o mnie myślisz :*
 
Witam mam dosc wiele pytan na temat Maternity Allowance i jezeli ktos moze na nie odpowiedziec jestem mu bardzo wdzieczna :)
Pracuje dla firmy ponad 26 tygodni ale tylko po 2 godzinny dziennie i z gory bylam przygotowana na to iz nie otrzymam calego macierzynskiego.
Chcialam jednak starac sie o MA i z tego co sie orientue mam do tego prawo jednakze moja firma nie chce mi wystawic zaswiadczenia o tym iz nie pobieram macierzynskiego u nich . Co powinnam zrobic w takiej sytuacji ? I do kiedy najpozniej moge skaldac o MA ? Dodam ze jestem juz w 26 tygodniu.
Kolejne pytanie dotyczy iz moje payslipy sa wystawiane miesiecznie. Czy powinnam wyslac te ktore pokrywaja 26 tygodni( czyli 6 payslipow) pracy czy tylko 13 tygodni?
Z gory dziekuje za odpowiedzi
Agny
 
Ostatnia edycja:
Sluchaj! Mysle, ze najlepiej jak udasz sie do Jobcentre (nie wiem, czy musi byc Jobcentre Plus, ale chyba wystarczy Jobcentre). Ja juz nie wszystko pamietam, ale i tak mialam inna sytuacje, bo jestem self-employed. Ale oni tam sa pomocni - dadza ci formularz i pomoga wypelnic, jesli masz problemy. I doradza, co zrobic w Twojej konkretnej sytuacji.
Aha! Ja skladalam o MA pod sam koniec ciazy. Mozna nawet po porodzie, jak sie nie wyrobisz. Ja chcialam pobierac dopiero po urodzeniu dziecka, ale kazdy chce inaczej.
Jesli chodzi o payslipy - ja tez czytalam na internecie o 13 tygodniach i poszlam zlozyc formularz z potwierdzeniem zarobkow z 13 tygodni (tak wyraznie pisali na stronach o MA), ale i tak kazali mi potwierdzic caly okres (o ile pamietam, chyba 33 tygodnie albo cos kolo tego). Mysle, ze to bylo niepotrzebne, ale tak panie chcialy. W ogole niepotrzebnie sama drukowalam formularz, potem i tak wszystko przepiyswalam na "ich" formularz, bo tak chcialy.
Mysle, ze czasem oni sami do konca nie wiedza, co i jak, ale na pewno Ci pomoga. Jesli pracodawca nie chce Ci wystawic zaswiadczenia, nie przejmuj sie, idz do Jobcentre, tam pomoga.
 
reklama
Do góry