reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla maleństwa

Salomii - a nie boisz się, że w Arlence obudzi się pragnienie patrzenia dokąd to ją wieziecie? Ja wiem, że te foteliki tyłem są bezpieczniejsze, więc ciągle jeszcze z tego pierwszego korzystamy, ale myślę, że Ida posadzona przodem lepiej będzie znosiła podróże. Teraz albo śpi, albo się drze :baffled: Innej opcji nie ma.
 
reklama
mamy 2 typy,akta graco belogic i besafe izi comfort X3 i zobaczymy jek przyjdzie czas na zmiane, ktory wybierzemy, narazie jeszcze mamy duzo czasu:-)
dzieci widza przeciez z boku to samo jak jada tylem co jadace przodem tylko inny kierunek jazdy no i tylna szyba tez wchodzi w gre. A jesli chodzi o kontrole nad dzieckiem to juz pisalam o tym ze w razie co, latwiej mi wyciagnac reke i poglaskac mala jak jest tylem bo jak bedzie przotem to niewiem czy ja dosiegne, no i kwestia ktora mnie nurtuje heehe piszecie ze widzicie swoje dziecko w nowych fotelikach w lusterku.. czy zadna z was nie uzywala lusterka dla dzieci??:szok::szok::szok::szok: dla mnie to nie nowosc ze widze swoje dziecko w aucie bo od samego poczatku mamy lusterko w ktorym doskonale widze co Arlena robi i jakie ma nastroje.

Cwietka no Ida ma wyraznie problem:-D bardzo mozliwe ze jak zmieni fotelik to cos sie zmieni bo moze np nie lubic jezdzic tylem..albo autem hehe
 
Cwietka u nas OGROMNA poprawa odkąd Lusia jeździ przodem, bo wcześniej było jak u Was - albo spała albo wyła i nawet moja obecność jej nie pomagała.
 
Mam nadzieję, Salomii, że chodzi o jeżdżenie tyłem. Bo jak autem, to mamy przesrane :baffled:
Ale co do widzenia, to się nie zgodzę. W tym momencie Ida ma doskonały widok na .... siedzenie, a pasjonujące to najwyraźniej nie jest. Przez boczną szybę widać niewiele, bo przecież zagłówki fotelika zasłaniają. No i mnie by chyba tez wkurzało, jakby mi wszystko ucielało - sama też nie przepadam za jeżdżeniem tyłem do kierunku jazdy.
No ale super, że Arlenka się nie buntuje, będzie najbezpieczniej z dzieci forumowych wożona :-)
 
Z fotelikiem tu u nas podobnie jak u Cwietki a właściwie u Idy:) Jak był fotelik tyłem to był nieziemski ryk albo spanie...to drugie im starsza tym rzadziej. Odkąd jeździ przodem jest o niebo lepiej, albo się ładnie bawi albo zasypia:) Wiem, że bezpieczniej tyłem, ale jechać z wrzeszczącym dzieckiem to nie jest bezpieczne- tym razem dla kierowcy bo łatwo o wypadek.
A prezenty na roczek?:) Ja rozwiązałam to tak, że zrobiłam listę pożądanych rzeczy i dałam chrzestnej (mojej siostrze) i ona ma za zadanie już rozesłać po ludziach co trzeba. U nas na pierwszym miejscu książki, potem kolejno klocki (trochę na wyrost, ale;), sanki na zimę :) I już wiemy, że zostanie spełnione mój wymarzony prezent dla Leny, którego sama z powodów finansowych nie mogę spełnić...sesja foto :)
 
eee ale Cwietka zobacz nawt na ten link co Mamolka wrzucila;-) teraz nasze bejbinki jezdza w dzidziusiowych fotelikach ktore zazwyczaj sa glebsze i bardziej lezace, nizej usytuowane, taki dorosly fotelik czyli od 9 kg hehe juz zupelne inne perspektywy dziecku daje :D
 
Salomii - oglądałam :-) Jednak tyłem to nie to samo, co przodem ;-) Szkoda, że producenci fotelików nie dają możliwości potestowania przez tydzień, czy dziecku się spodoba, czy nie ;-)
 
,Może i dla maleństwa(jak w temacie) ale na później:-D, teraz dla starszego maleństwa hihi:-). Poszukuję sensownego i w rozsądnej cenie zbioru wierszyków Tuwima. Mamy wielką księgę Brzechwy ale przydałby się jeszcze Tuwim.
Ku mojej uciesze Mateusz( w końcu!!!) zaczyna wyrażać chęci dla słowa pisanego. Bardzo fajnie reaguje na takie różne rymowanki a nie chcąc go zawalić od razu z grubej rury baśniami np dlatego poszukuję Tuwima, żeby to wszystko razem do kupy było:-D i lokomotywa i Bambo, rzepka i okulary...


Znalazłam taką fajną stronkę z wierszykami Wiersze i wierszyki dla dzieci
 
reklama
Krolcia, klasyka to "Lokomotywa i inne wiersze", no ale tam wiele nie ma. Za to można kupić nowe wydanie w starej szacie graficznej - z rysunkami Szancera :)

O ta: http://merlin.pl/Lokomotywa-i-inne-wesole-wierszyki-dla-dzieci_Julian-Tuwim/browse/product/1,498056.html

A ja miałam w dzieciństwie jeszcze: http://merlin.pl/Wiersze-dla-dzieci_Julian-Tuwim/browse/product/1,945298.html;jsessionid=3F4E5B34041F036E66FDE3EB7C1625CF.LB1
Tu jest "wszystko" ;) I to też stare-nowe wydanie :) Szukam zawsze takich, bo mnie wkurzają rysunki w tych nowych wydaniach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry