reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

A ja dzisiaj szybciutko, bo jestem po całym intensywnym dniu urodzinowym Lilki, mieliśmy topienie Marzanny, huśtawki, popołudniu impreza, (pierwsza- druga nas czeka w niedzielę w Krakowie) i uff..wreszcie dziecko poszło spać.Nie mogę uwierzyć,że to już dwa lata, strasznie zleciało, zobaczycie,jak Wam te dzidziuszki w brzuchu szybko wyrosną na spore dzieciaczki :-D.
A chciałam Wam się pochwalić,że wczoraj po raz pierwszy poczułam ruchy dzieciaczka! Leżę sobie wieczorem w łóżku a tu nagle jakieś łaskotanie :-):-):-). Śmiałam się,że chciał na imprezę do siostrzyczki przyjść.

Xeone-dzięki za wiadomości o basenie. Jeździłam tam kiedyś do Skawiny, fajny basen, chociaż w Proszówkach fajnieszy,ale to niestety też dość daleko, no może ode mnie obwodnicą trochę bliżej.Ale jak będziesz sprawdzać jakieś nowe to dawaj znać.
Tygrysku-mam nadzieję,że z Szymkiem będzie wszystko ok.
Gosik-cieszę się,że wszystko ok na USG.
 
reklama
Fakt ten dzień jakiś taki nijaki, ta pogoda mnie dobija:sick:
Gosik cieszę się, że z maleństwem wszystko w porządku i rozwija się jak na drożdżach, oby tak dalej rósł zdrowy dzidziolek:-) Ja idę dopiero w poniedziałek i już nie mogę się doczekać. Ale przedtem jeszcze badanie moczu i krwi znowu:-( Nie cierpię pobierania:wściekła/y:
Kasiamina oj u mnie też "zdechły" i idę zaraz to odespać. Z tym usg to już sama nie wiem, ale na stronie z którejś kliniki w Krakowie wyczytałam, że robią od 10 tygodnia ciąży i jest to przy okazji dużo dokładniejszy pogląd na stan zdrowia maluszka...ale jak to się ma do praktyki nie mam pojęcia, może to naciąganie na kasę? Ja na pewno wstrzymam się do 22 tygodnia.
Widzisz Tygrysku jednym zależy innym się pewnie po prostu nie chce dla jednej szczepionki a taki zachód...ech ludzie:wściekła/y: Ale super, że da się to załatwić i nie będziesz musiała ściągać jej z Niemiec. Mam nadzieję, że Szymkowi pomoże maść i obejdzie się bez ingerencji chirurgicznej.
Aina najgorętsze życzenia dla Lilki:-) ależ miałyście intensywny dzień, ale przy okazji na pewno bardzo udany i miły:tak: A do tego jubilatce szykuje się kolejna impreza:-) Oby równie udana:-):tak:
Harsharani ja napiszę tutaj jeśli mogę...jakoś nie najlepiej się czuję i nie mam siły szukać tych priv, poza tym i tak w końcu będziemy wiedziały;-) Urodziny 9 marca, rocznik 74 a imieniny 26 lipca. Super, że powstanie taka lista, będzie wiadomo komu od rana śpiewać STO LAT...:-)

Lecę w końcu wcześniej spać, bo jakoś mnie dzisiaj rozbiera...mam nadzieję, że do jutra przejdzie
Dobranoc mamusie:-)
 
A miałam być Andrzejem;-):-D:-D:-D
Majandra tego nie dało się uniknąć, chyba 1/3 polek to nasze imienniczki:-) Ale ja akurat je lubię i fajnie mieć tu imienniczkę, może wspólna imieninowa imprezka?;-)
 
ja też napisze tutaj urodzinki 31-08-1981 imieninki 08-09 ( Maria),
tak jak pisze AINA dzieci tak szybko rosna, ja naprawdę nie wiem kiedy szymon tak wyrósł jeszcze niedawno nisił rozmiar 104 i butki 24 a teraz 116/122 i 30 kawał chłopca z niego wiecie Bartosz jest wysoki i ten mój mały też taki bedzię, przecież to już nie dzidziołek a przedszkolak a niedługo komunia, hihih
 
No faktycznie nie ma bliźniaków. Ale nic straconego Aina nie była jeszcze na usg:-):tak: Może jeszcze się nam ujawnią jakieś podwojone mamusie;-)

A u mnie dzisiaj znowu pogoda do bani...nic się nie chce...od rana szaro, buro i ponuro:baffled: Mam nadzieję, że u Was chociaż słonko...w końcu mamy wiosnę:-)
 
Cześć Kobietki!
Dawno tu nie zaglądałam, bo szwankował mi komputer w pracy, a w domu staram się juz do niego nie zaglądać;-)
Jutro idę na badanie USG. Nie moge się go doczekać, a jednocześnie bardzo się boję.. Bardzo zazdroszczę tym, które już wiedzą, że z ich Dzieciątkami jest wszystko w porządku.
Miłego dnia:tak:
 
u nas też pada i to ciagle bez przerwy nie wiem jak tak może ciągle lać, nic się nie chce i tak zimno w domu, zimą mi tak nie było zimno, ale misiu napalił węglem w piecu i zaczyna buchać ciepełkiem
 
Wczoraj poraz kolejny byłam u lekarza. Robił mi USG i słuichałam bicia serduszka. Dzidzia moja ma 7,7 cm. Obawiam się że jest troszkę mała. Co do badań - to miałam robioną przeziernośc karku - wyszło 0,5 i kośc nosową (+). Nie wiem co to oznacza.
Dziewczyny mam pytanie - czy Wy w ciązy macie podniesioną temperaturę ciała, bo ja zawsze miałam niską, a teraz prawie cały czas prawie 37,0 stopni. czy to normalne?
 
Majandra mi zaczynają dokuczać dziąsła i to dopiero jest ból, nic nie mogę porządnie pogryźć:baffled: Na zapalenie to póki co nie wygląda, zresztą przynajmniej 2 razy dziennie płuczę płynem do jamy ustnej no i oczywiście normalne mycie ząbków, ale chyba przez te dodatkowe hormony tak mi sie rozpulchniły i uwrażliwiły, że trudno to wytrzymać. A propos serduszka masz stetoskop? Czy jakiś inny sposób?
Inez na pewno wszystko będzie w porządku:-) Ja idę dopiero w poniedziałek i też już niecierpliwię się strasznie:wściekła/y:
Tygrysek ja to zawsze zazdrościłam tym co mieszkają bardziej na zachodzie:tak: Tam zawsze jak podają prognozę pogody jest o kilka- kilkanaście stopni cieplej niż na wybrzeżu, a tym czasem pogoda zrobiła psikusa i u Was zimniej niż u nas i doskonale rozumiem, ja mimo tego, że jest cieplej marznę...lecę poodkręcać grzejniki:tak:
Monia po pierwsze nie ma się co martwić, maluszek jest w sam raz, a nawet jeśli brakuje mu 3-4 milimetrów to po pierwsze zależy to od sprzętu i lekarza, a po drugie może po prostu te kilka dni jest młodszy i nie masz się czym martwić. Mojej dzidzi na początku według usg brakowało ponad 10 dni, teraz już tylko dwóch więc wszystko się z czasem wyrówna, bo będzie można robić dokładniejsze pomiary. Najważniejsze, że serduszko w porządku i dzidziolek też. Co do przezierności to dziwne, że lekarz od razu nie skomentował wyniku:confused: Nic Tobie nie powiedział? Kość nosowa (+) to znaczy, że OK, a co do fałdu to 0,5cm czy mm? Norma jest naciągana do 4 mm, ale tak jak pisałam w badaniach do 14 tygodnia, czyli maluszki są mniejsze. Patrząc na suwaczek jesteś już po więc nie mam pojęcia jak interpretować ten wynik. Tym bardziej, że Twoja dzidzia jest już całkiem spora (mój na tym badaniu miał 5,5 cm) więc i ten wynik wygląda nieźle i na pewno nie masz się czym martwić, a skoro lekarz nic nie mówił to pewnie wszystko w porządku:-) Nic tylko pogratulować takiego dużego i zdrowego maluszka:-)
 
reklama
:-D:-D:-DMajandra:-) No zamiast się teraz oszczędzać to szaleje ze szmatą;-) Ja robię przerwy w odkurzaniu tak mnie męczy:zawstydzona/y: A kręgosłup przy tym dosłownie wysiada i wyprostować się potem to wielka sztuka.
 
Do góry