reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówki u lekarza.

Bunny właśnie też przez "takie" przesądy w rodzinie nie dajemy małej dosłownie imienia Helena tylko Lena.
marta to jakiś absurd że nie możesz wejść z osoba towarzyszącą, ja wprawdzie mieszkam w Irlandii ale w Polsce to jest w prawach pacjenta zagwarantowane!
Cytat :
Obecność osób bliskich

Pacjentowi w trakcie udzielania świadczenia zdrowotnego może towarzyszyć
wskazana przez niego bliska osoba. Osoba udzielająca świadczenia
zdrowotnego nie może sprzeciwiać się jej obecności.
Okolicznościami uzasadniającymi odmowę pacjentowi prawa do obecności
osób bliskich może być istnienie prawdopodobieństwa wystąpienia zagrożenia
epidemicznego lub względy bezpieczeństwa zdrowotnego pacjenta.
Odmowę odnotowuje się w dokumentacji medycznej pacjenta.

wlasnie w tym celu weszlam na bb. Cytat w poscie Kasieq to ART. 21 ustawy o prawach pacjenta.

tak jest w mojej przychodni, jak byłam prywatnie to jest taka możliwość. jak miałam usg w 12tc to się zapytałam czy mogę z mężem a lekarz że nie ze względu na metodę badania (przezpochwowe) więc więcej nie pytałam. poza tym w mojej przychodni gabinet badań usg jest gdzie indziej niż gabinet gina. ale teraz jak będę to się zapytam. nie od dziś wiadomo, że warunków na NFZ nie sposób porównać z warunkami z wizyt prywatnych na które mnie nie stać teraz bo tylko M pracuje i nie zarabia kokosów. także dlatego się dziwię. ot co.

nie pytaj tylko wchodz z mezem. jesli lekarz chce odmowic musi to byc pisemnie odnotowane w karcie.
"Okolicznościami uzasadniającymi odmowę pacjentowi prawa do obecności
osób bliskich może być istnienie prawdopodobieństwa wystąpienia zagrożenia
epidemicznego lub względy bezpieczeństwa zdrowotnego pacjenta."

usg przezpochwowe nie niesie za soba zagrozenia epidemicznego ani nie zagraza zdrowiu pacjenta - jednym slowem lekarz nie ma prawa odmowic obecnosci ojca dziecka, Twojej mamy, siostry, brata, sprzataczki ani Towjej wychowaczyni z podstawowki a nawet obcego czlowieka jesli Ty bys chciala, zbey byl przy badaniu. To jacys zacofani, konserwatywni lekarze - moze oni sie krepuja robic dopochwowe przy innym mezczyznie - a to z kolei jest jakies zboczone...

zbulwersowalam sie troche :zawstydzona/y::zawstydzona/y::-p
 
Ostatnia edycja:
reklama
ANSURE
AXARAI trzymam za was dzis &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
BEACIA
PAJKAA

ja dzis tez mam wizyte na 11 :) ale sie ciesze znoau zobacze i uslysze serduszko malenstwa :)ciekawe czy dzis sie dowiem-czy chlopczyk czy dziewczynka... wsumie najwazniejsze czy zdrowe-ale chcialabym juz znac plec mojego dziecka... Potem sie odezwe jak tam po badaniach...
 
reklama
Do góry