reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Według OM jestem już 8+1, a poprzednio 8+6 zatrzymało się serduszko (mniej więcej według USG bo dowiedziałam się w 10 tygodniu). Więc ten tydzień to dla mnie mega stres i boję się, ze nawet jutrzejsza wizyta mnie nie uspokoi 😫
Wiem, znam to. U mnie znów zatrzymywało się zaraz przed sercem, czyli dokładnie w tym momencie w którym jestem teraz. Tydzień temu był zarodek 2,9 mm bez echa serca. Dziś serce musi już być. Jak nie będzie to mamy powtórkę... nie wiem jak to zniose..
 
reklama
mialam na myslis szczotkowanie nog, bioder, posladkow itp, brzucha nie mam nigdy odwagi w ciazy;) akurat szczotkowanie ma wplyw na poprawe krazenia, uelastycznia skore... na skore tez dobry wplyw ma kolagen, i dobre nawodnienie

*Pobudzanie krążenia krwi. Im bardziej energiczne szczotkowanie, tym intensywniej krew krąży w Twoim ciele – także w skórze. W ten sposób otrzymuje ona więcej tlenu i wartościowych składników odżywczych, które wzmacniają jej strukturę i tym samym przeciwdziałają powstawaniu rozstępów.

Szczotkowanie swiezych czerwonych rozstepow tez daje efekty i to spore;) ale dziala to tylko na swieze rozstepy. Mi wyszly jak za duzo schudlam na biodrach, od razu szczotkowalam i sa niewidoczne.
No tyle ze ja też np. Nie odważyłabym w trakcie połogu brzucha szczotkować. Inne okolice ok, ale brzuch jeszcze bym się bała. Pamietam jak mnie bolał brzuch jak próbowałam szczotkować 2 tygodnie po porodzie. 4 tygodnie później jak zaczęłam to już trochę za późno było żeby te blizny trochę znikły. Fakt że jak stosuje oliwkę bio to trochę one są jasniejsze niż były.


Któraś z was już robiła krew która trzeba zrobić do 10/11 max 12 tygodnia? 🤔 ja idę w piątek, ale muszę sprawdzić w karcie ciazy czy wszystkie badania dostałam.
 
No tyle ze ja też np. Nie odważyłabym w trakcie połogu brzucha szczotkować. Inne okolice ok, ale brzuch jeszcze bym się bała. Pamietam jak mnie bolał brzuch jak próbowałam szczotkować 2 tygodnie po porodzie. 4 tygodnie później jak zaczęłam to już trochę za późno było żeby te blizny trochę znikły. Fakt że jak stosuje oliwkę bio to trochę one są jasniejsze niż były.


Któraś z was już robiła krew która trzeba zrobić do 10/11 max 12 tygodnia? 🤔 ja idę w piątek, ale muszę sprawdzić w karcie ciazy czy wszystkie badania dostałam.


ja szczotkowalam brzuch juz w pologu, wazne tez jest szybkie lezenie na brzuchu po porodzie bo to tez pomaga obkurczyc macice, ale wiem ze po cesarce kobiety sie boja za szybko;) ja tez do aktywnosci fizycznej wracam szybko za zgoda fizjo i gina... odpowiednio po 8-6-10 tygodniach , ale ja przed ciaza trenuje 5x tyg.. niestety w ciazach, poza pierwsze musze rezygnowac z cwiczen i to tez odbija sie na wadze, taka zmiana trybu zycia;(

ja nie bylam jeszcze na badaniach. Jestem 7+3 tc, pojde weekend przed wizyta (w sobote bedzie 8 + 6 tc, a wizyta w 9+3 tc ) zeby miec na swiezo morfologie i mocz. Swoja droga licze, ze od tego dnia bede juz detektorem tetno lapac jak poprzednio i bede spokojna;p juz tak nie bd mi sie dluzyc do usg
 
Stosujecie już jakieś kremy, oliwki na rozstępy? Ja strasznie nie lubię balsamów i zawsze do wanny wlewam sobie oliwkę, żeby trochę nawilżyć ciałko, ale jak mam używać kremów to aż mnie trzęsie 😅 Ale nie wiem czy tu taka oliwka zadziała 😅
Ja bardzo dbałam o brzuch w 1ciazy, cuda wianki i nic to nie dało. Ok 32 tc zaczął mnie swędzieć brzuch, to było straszne, nie mogłam spać i funkcjonować, dermatolog oczywiście tylko rozkładał ręce. Rozstępy wyszły na całym brzuchu, do dziś mam szerokie na 1,5 cm blizny.
Wg mnie to geny i nic nie poradzimy na rozstępy :)
 
92 mi wyszedł na czczo. Ale jestem szczupła, zdrowo się odżywiam i dużo ćwiczę, dlatego nie powinien wyjść mi taki wysoki. I udało mi się dorwać wizytę na 2.02, zobaczymy czy coś więcej będzie już tam widać.
To tak samo jak ja, jeszcze od września nie jadłam wcale słodyczy, a tu cukier podniesiony. To 92 to jest tak naprawdę u ciebie granica, ale zawsze warto sprawdzić. Mnie jeszcze diabetolożka pytała czy nie mam w rodzinie żadnych cukrzyków, bo to też ma wpływ.
z tym czestym USG to bzdura totalna, USG nie szkodzi, nie ma zadnego szkoliwego promieniowania. Cala poprzednia ciaze mialam co 7 dni, a w pazdzierniku 16 razy. To akurat jeden z mitow, jak ten, ze rtg zeba nie mozna wykonac w ciazy;)

kolezanka miala isc do niego tez 1 raz, ale jest chora, a opinie w necie sa szokujace... co do pustego jaja, puste jak puste, ale np pozamaciczna, czy u mnie, ryzyko np ciazy w bliznie... no nie wyobrazam sobie tak pozno usg bo konrekwencje moga byc oplakane...
To wszystko zależy. Jeżeli wykonuje się badania USG zgodnie z zaleceniami lekarza co 2-4 tygodnie, jeżeli trzeba to nawet co tydzień to oczywiście, że nie wpłynie. Ale jakby ktoś chciał codziennie sobie sonde przykladac do brzucha przez 9 miesięcy to nie jest zbyt mądre. Promieniowania tam nie ma, ale są ultradźwięki. W tym standardzie który teraz się robi to jest to bezpieczne, ale właśnie jakby ktoś miał 3 lekarzy i 2 x w tygodniu chodził na USG, bo chce sobie pooglądać dzidziusia to nie wiemy jaki to ma wpływ na płód. Dlatego pewnie @angeliskax tak powiedział lekarz, bo jest w tym odrobina prawdy.
Tak samo RTG zęba, wiadomo, ze lepiej jeżeli jest potrzeba zrobić raz czy dwa zdjecie, bo lepiej uniknać zakażenia od zęba, a nawet sepsy, ale też nikt nie robi RTG bez zaleceń lekarskich i zawsze przed zdjęciem RTG muszą Cię zapytać czy nie jesteś w ciąży nie bez powodu. Po prostu trzeba wybrać mniejsze zło.
Temat rzeka, ale teraz ludzie albo leczą się sami i sami sobie badania by robili na podstawie dr google albo leczą się witaminą c lewoskretną, więc może czasem lepiej powiedzieć prosto i łatwo, ze USG i RTG zęba jest bezpieczne ;)
 
To tak samo jak ja, jeszcze od września nie jadłam wcale słodyczy, a tu cukier podniesiony. To 92 to jest tak naprawdę u ciebie granica, ale zawsze warto sprawdzić. Mnie jeszcze diabetolożka pytała czy nie mam w rodzinie żadnych cukrzyków, bo to też ma wpływ.

To wszystko zależy. Jeżeli wykonuje się badania USG zgodnie z zaleceniami lekarza co 2-4 tygodnie, jeżeli trzeba to nawet co tydzień to oczywiście, że nie wpłynie. Ale jakby ktoś chciał codziennie sobie sonde przykladac do brzucha przez 9 miesięcy to nie jest zbyt mądre. Promieniowania tam nie ma, ale są ultradźwięki. W tym standardzie który teraz się robi to jest to bezpieczne, ale właśnie jakby ktoś miał 3 lekarzy i 2 x w tygodniu chodził na USG, bo chce sobie pooglądać dzidziusia to nie wiemy jaki to ma wpływ na płód. Dlatego pewnie @angeliskax tak powiedział lekarz, bo jest w tym odrobina prawdy.
Tak samo RTG zęba, wiadomo, ze lepiej jeżeli jest potrzeba zrobić raz czy dwa zdjecie, bo lepiej uniknać zakażenia od zęba, a nawet sepsy, ale też nikt nie robi RTG bez zaleceń lekarskich i zawsze przed zdjęciem RTG muszą Cię zapytać czy nie jesteś w ciąży nie bez powodu. Po prostu trzeba wybrać mniejsze zło.
Temat rzeka, ale teraz ludzie albo leczą się sami i sami sobie badania by robili na podstawie dr google albo leczą się witaminą c lewoskretną, więc może czasem lepiej powiedzieć prosto i łatwo, ze USG i RTG zęba jest bezpieczne ;)

ale nikt nie robi rtg zeba od tak;p zawsze sie robi jak sa wskazania
 
To tak samo jak ja, jeszcze od września nie jadłam wcale słodyczy, a tu cukier podniesiony. To 92 to jest tak naprawdę u ciebie granica, ale zawsze warto sprawdzić. Mnie jeszcze diabetolożka pytała czy nie mam w rodzinie żadnych cukrzyków, bo to też ma wpływ.
Teraz jestem na badaniach okresowych z medycyny pracy... cukier z palca wyszedł mi 127 :/
 
No tyle ze ja też np. Nie odważyłabym w trakcie połogu brzucha szczotkować. Inne okolice ok, ale brzuch jeszcze bym się bała. Pamietam jak mnie bolał brzuch jak próbowałam szczotkować 2 tygodnie po porodzie. 4 tygodnie później jak zaczęłam to już trochę za późno było żeby te blizny trochę znikły. Fakt że jak stosuje oliwkę bio to trochę one są jasniejsze niż były.


Któraś z was już robiła krew która trzeba zrobić do 10/11 max 12 tygodnia? 🤔 ja idę w piątek, ale muszę sprawdzić w karcie ciazy czy wszystkie badania dostałam.
Ja robiłam już :)

Teraz jestem na badaniach okresowych z medycyny pracy... cukier z palca wyszedł mi 127 :/
O to niedobrze. A byłaś na czczo 12 h? Może coś na kolacje zjadłaś coś innego?
 
reklama
Hej

Polecam lusterko

Ile ma młody?
Ooooo, nie pomyślałam o tym 🫢 Ma 2,5 roku.

angeliskax i co z tym antybiotykiem? Byłaś z synkiem już ?

agu-23 super wieści :)

Kurcze, mój najniższy cukier na czczo to 104, tak to 114, 116, nie mogę zejść poniżej 100 😕


Dziewczyny powodzenia na dzisiejszych wizytach! Mało stresu, samych dobrych wieści😘
 
Do góry