reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Dobrze wiedzieć. Ja miałam ta informacje prosto od lekarza który mnie prowadził rok temu. I jeszcze inny lekarz to potwierdził więc wiesz.

No dokładnie. Ja też sobie tego nie wyobrażam. 6.02. Idę do niego na nfz i się zapytam czy on w ogóle robi usg bo jak nie to się żegnamy 😀 bo ja sobie nie wyobrażam nie miec usg. Dobrze że 31. Idę prywatnie 😄

to nie wiem co to za lekarze;) Usg mozna wykonac tyle ile potrzeba ;) RTG zęba też można, dla bezpieczenstwa, zeby ktos nie pozwal gabinetu, to odradzaja w 1 trymestrze, zeby ktos nie zarzucal ze rtg spowodowalo poronienie. Po 1 dawka promieniowania jest punktowo skierowana na zeba, 2 jest ochrona radiologiczna na brzuch i tarczyce, 3 promieniowanie jest nizsze niz godzina przed TV- ale to sa mity . W kazdej ciazy mialam conajmniej 1 RTG... MOj lekarz jeszcze dodal, ze jak rodzi sie skrajny wczesniak ma miliony przeswietlen i nic mu nie jest, nikt nawet na to nie patrzy. Jego zona ma klinike stomatologiczna.
 
reklama
Dobrze wiedzieć. Ja miałam ta informacje prosto od lekarza który mnie prowadził rok temu. I jeszcze inny lekarz to potwierdził więc wiesz.

No dokładnie. Ja też sobie tego nie wyobrażam. 6.02. Idę do niego na nfz i się zapytam czy on w ogóle robi usg bo jak nie to się żegnamy 😀 bo ja sobie nie wyobrażam nie miec usg. Dobrze że 31. Idę prywatnie 😄

Nawet na to nie wpadlam,ze moze USG nie wykonac na NFZ... to bym sciemniala, ze boli mnie blizna i boje sie ze sie zagniezdzilo w bliznie po cieciu...
 
@angeliskax a ja jestem dodana do tej zamknietej grupy ?

@Marta_322332 ale przeciez Ci piszemy, ze jak gin widzial cialko zolte, to ono na 100% jest... my nie wiemy co on widzial na usg przeciez ;) wstawilas tutaj skan i to malo wyrazny i na jego podstawie CI mowimy, ze nie widzimy ZE ZDJĘCIA "- zreszta, on nie musial nawet ujac cialka zoltego na zdjeciu. Moim zdaniem nadmiernie przesadzasz mowic, ze nie masz juz na co liczyc, nie nakrecaj sie. Ja jestem na 100% pewna, ze dzis bedziesz miala zarodek i tetno. Bylas na USG w 5+5 tc i jak na ten tydzien i dzien mialas prawidlowy obraz USG, wiec nie wiem o co chodzi.. jakbys poszla w 6+1 to bys zobaczyla juz wszystko;) dlatego ja nie polecam leciec od razu po tescie bo potem jest stres i wyczekiwanie na nastepne usg bo nie bylo cialka zoltego, zarodka, czy tetna bo po prostu bylo zbyt wczesnie
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi- nie dodawałam tutaj skanu USG i o nic nie pytałam. Ja mam dziś wizytę... Chyba mnie pomyliłaś?
 
W ogole w tym roku czeka nas duzo zmian, mąż zmienil prace, po okresie próbnym dostal super umowę;) akurat w dzien kiedy potwierdzila się ciaza u lekarza, 3 dni pozniej ogladalismy wieksze mieszkanie, na ktore sie zdecydowalismy i koniec marca- poczatek kwietnia bedzie wolne. Śmiesznie bo jest ono na tym samym pietrze co nasze stare malutkie;p wiec i z przeprowadzka daleko nie pojdziemy, bedzie prosto to przenosic itp i dzieci beda mialy to samo otoczenie;) Juz nie moge sie doczekac urzadzania;) no i nowy czlonek rodziny.. az za dobrze to wszystko wyglada


jeszcze czeka nas zmiana auta na 7 osobowe...
 
Całą noc mialam jakies koszmary o poronieniu, widac we snach wychodza moje lęki. Ja moge isc jutro na USG na NFZ, kolezanka rezygnuje i moge pojsc za nia, ale sie obawiam... z jednej strony bym sobie podejrzala za darmo bo do wizyty jeszcze troche, a z drugiej czytalam opinie o tym lekarzu i sa okropne.. Na badaniach mi nie zalezy.

od kiedy jestem w ciazy caly czas mi zimno... ale spada mi tez cisnienie bo mam zawroty glowy jak wstaje
Ja dzisiaj też miałam złe sny :( od rana bardzo się martwię, ale to chyba już wychodzi stres przed jutrzejszą wizytą. Jeszcze jest na 18:40 więc cały dzień przede mną 🥵 Dzisiaj rano nie miałam już takich mdłości jak na co dzień i już panika.. sama ze sobą już nie wytrzymuję 😅
 
chyba tak;) pomylilam osoby. To mialo bycdo @Mama3222
Macie bardzo podobne nazwy użytkownika, też ciągle mi się myli 😅

Ja mam dziś wizytę o 13:30, zejdę na zawał do tego czasu. Wcześniej w 4+5 sam pęcherzyk ciążowy ale niczego więcej na tamten moment się nie spodziewałam :) choć po 2 pustych jajach jest mega stres przed dzisiejszą wizytą
 
Macie bardzo podobne nazwy użytkownika, też ciągle mi się myli 😅

Ja mam dziś wizytę o 13:30, zejdę na zawał do tego czasu. Wcześniej w 4+5 sam pęcherzyk ciążowy ale niczego więcej na tamten moment się nie spodziewałam :) choć po 2 pustych jajach jest mega stres przed dzisiejszą wizytą
Ja też mam dziś wizytę, ale dopiero o 19:00 :/ musi już byc serce, jak nie to powtórka z rozrywki z wcześniejszej ciązy.. ehh. Zakwitnę w pracy chyba :(
 
Stosujecie już jakieś kremy, oliwki na rozstępy? Ja strasznie nie lubię balsamów i zawsze do wanny wlewam sobie oliwkę, żeby trochę nawilżyć ciałko, ale jak mam używać kremów to aż mnie trzęsie 😅 Ale nie wiem czy tu taka oliwka zadziała 😅
 
reklama
Ja dzisiaj też miałam złe sny :( od rana bardzo się martwię, ale to chyba już wychodzi stres przed jutrzejszą wizytą. Jeszcze jest na 18:40 więc cały dzień przede mną 🥵 Dzisiaj rano nie miałam już takich mdłości jak na co dzień i już panika.. sama ze sobą już nie wytrzymuję 😅
To mamy tak samo wizytę, ja na 19 :) Ja w ogóle mdłości nie mam więc mam też momenty załamania. Nie chce powtórki z poprzednich razy,
 
Do góry