reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

9-36 to kiepski przedział, bo jak fotel może być dobry dla roczniaka i 8 latka?
Ja 0-13 miałam maxi cosi pebble plus z baza, potem 0-18 GB vaya (to seria cybex platinum, obrotowa, super wygodna ale na krótko bo młody szybko mi z niej wyrósł). Jak poszedł do żłobka musieliśmy kupić 2 fotel wiec kupiliśmy britax roomer max way plus (rwf do 25kg). Wyrósł z vayi to jeździł tylko w max way plusie. Teraz miał 4lata i 4 msc to wyrósł mi na wzrost z rwf i już kupiliśmy mu fotel ostatni, przodem, britax roomer kidfix i-size.
Każdy fotel dobrany do synka i auta, mamy Skodę sabie, tam jest bardzo wymagająca kanapa (pochyla) i nie każdy rwf będzie pasował.
Dla mnie zawsze priorytet to szczepienia i fotel, bezpieczeństwo dziecka no nie ma nic ważniejszego. Wszystko może być używane, ale fotel nowy z najlepszymi notami swtestach.
Gdybym bardzo chciała zaoszczędzić to bym zrezygnowała z 0-18obrotowki ale to tylko wtedy gdyby mając rok pasowalby mu rwf do 25kg.
Dlaczego tez warto kupić rwf do 25? Bo tam są wewnętrzne szelki, a w fotelach do 36 zazwyczaj juz są pasy samochodowe! Choć mój syn jest mega grzeczny i ogarnięty w życiu bym go w wieku 3, 4 lat nie dała do fotela z pasem samochodowym. Teraz mu przegadalam i siedzi grzecznie, ale taki 3l wg mnie nie jest gotowy na pas samochodowy no i na fotel przodem, to jasne. Tak wiec ja polecam te fotele, każdy z nich jest ekstra jeśli tylko pasuje do auta i dziecka.
Widzę że nie aktualizowalas wiedzy.
Besafe stretch i Minikid 3 są 9-36 i maja 5 gwiazdek a adac za bezpieczeństwo. 😉 i oczywiście test plusa.
Jeszcze jest axkid one na isofix do 23 kg.
 
reklama
Kobietki potrzebuje porady pisałam ostatnio tutaj trafiłam alarmowo tydzień temu do ginekologa z śluzem brązowym wyszło że ciąża młodsza 10 dni ale moje @ bardzo nieregularne z USG wyszło 5 tc i 5 dni pęcherzyk ciążowy na miejscu i żółtkowy również. Teraz pytanie 25.01 mam umówioną wizytę u innego gin czy jest możliwość jak pójdę że będzie zarodek i serduszko?
Dodaje zdjęcie USG co myślicie ?Zobacz załącznik 1487961
Nie widze na tym zdjęciu jeszcze prócz pęcherzyka ciażowego- ciałka żółtego i zarodka-być może było, ale ja na tym zdjęciu nie widzę. Więc jeśli nie będzie serduszka jeszcze to się nie stresuj. Ważne żeby był progres w stosunku do tego zdjęcia! Trzymam kciuki! Też jestem przed wizytą i się bardzo stresuje czy będzie serce.
 
o to ja z pozycji totalnej osoby zielonej mam pytania. Czy da się dobrać fotelik bez konsultacji w sklepie? Czy rzeczywiście lepiej jechać do sklepu niech wymierzą dokładnie i zapłacić więcej niż przez Internet?
Drugie pytanie : bezpieczniej jest wozić dziecko tyłem? wiem, że są duże sporo co do tego, ale nigdy nie pamiętam którą stroną lepiej :D
I lepiej dobrać, do auta można sprawdzić zestawienia w necie ale do dziecka jest b ważne żeby fotel pasował
 
mam to samo. Wizyta jutro i musi być juz serce. Tydzien temu zarodek 3mm, czyli dokładnie tyle ile miał ostatnio jak się zatrzymało
Mnie się zatrzymała w 8+6, a wizytę mam według OM 8+2, według USG 8+0 więc i tak wcześniej i nie wiem na ile mnie uspokoi ta wizyta :( Co prawda w tej pierwszej ciąży od samego początku miałam czarne myśli, przed wizytami czytałam na temat ciąży zatrzymanej.. a w tej jestem jakaś spokojniejsza. Chcę wierzyć, ze to moja podświadomość połączona z maluszkiem wysyła mi teraz sygnały, że będzie ok 😊
Dzisiaj mi się śniła taka słodka dzidzia, że od rana chce mi się płakać na widok każdego dziecka i czytam już o porodach w różnych placówkach i patrzę na wózki 🥺
 
Dziewczy, ogarnia któras normy progesteronu w ciąży? W czwartek miałam 11, dziś badałam i jest 11.80 🤔 czy taki niski jest ok? Przewinęły mi się gdzieś wyniki innych dziewczyn i one w cyklu miały po 30 i więcej. Zaczynam się martwić tym bardziej że do lekarza mam dopiero 06.02
Hej, ja miałam po pierwszym badaniu 16 i lekarz dał mi duphaston. Zadzwoń może do swojego lekarza niech Ci przepisze progesteron. Po dwóch tygodniach brania duphastonu podskoczył mi do 18, ale po usg wiem, że wszystko ok :) Spróbuj zadzwonić do swojego lekarza.
 
Widzę że nie aktualizowalas wiedzy.
Besafe stretch i Minikid 3 są 9-36 i maja 5 gwiazdek a adac za bezpieczeństwo. 😉 i oczywiście test plusa.
Jeszcze jest axkid one na isofix do 23 kg.
Mówiłam o fotelach przodem 9-36, tyłem oczywiście super bezpiecznie i to jeszcze w minkidzie, jednak to trzeba się nastawić na wożenie tyłem do końca fotelikowania, a noe każdy chce tez 8 czy 9l wozić tyłem.
Fajnie ze wchodzą takie nowości, jeszcze nie tak dawno temu tyłem można było przewozić tylko do 25kg w rwf, teraz granica się przesuwa :)
 
reklama
Mówiłam o fotelach przodem 9-36, tyłem oczywiście super bezpiecznie i to jeszcze w minkidzie, jednak to trzeba się nastawić na wożenie tyłem do końca fotelikowania, a noe każdy chce tez 8 czy 9l wozić tyłem.
Fajnie ze wchodzą takie nowości, jeszcze nie tak dawno temu tyłem można było przewozić tylko do 25kg w rwf, teraz granica się przesuwa :)
Dla mnie przodem do conajmniej 4 lat powinny być zlikwidowane 😞

Prawa fizyki są jakie są, a później albo lekarze uratują i przyszyją głowę albo nie 😔

A co do maxi cosi to mają świetne łupiny ale ciężkie 😳
Sama mam maxi cosi pebble pro i wyzywalam czemu nie wzięłam polskiego lekkiego avionauta pixela 🤦‍♀
 
Do góry