reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
A do dziewczyn, które karmiły macie jakieś specjalne miejsce do tego?
Niedawno się przeprowadziliśmy do nowego mieszkania, więc cały pokój będzie do umeblowania dla dziecka, ale nie mamy żadnego krzesła ani fotela :D mam stołki barowe, krzesło/ fotel biurowy do pracy przy komputerze i narożnik. Nie wiem czy na dłuższą metę narożnik będzie wygodny do karmienia czy fotel to tylko zbędny wydatek? Zastanawiam się czy nie kupić fotela z ikei typu uszak do pokoju dziecięcego, a później ewentualnie go komuś oddać albo sprzedać, bo i tak w innych pokojach nam się nie zmieści. Czy wy czułyście taką potrzebę, że przydałby się wam fotel albo mając fotel, że nie wyobrażacie sobie życia bez niego?
Mam uszaka. Wygodny na co dzień, ale do karmienia - jak dla mnie - nie bardzo. Ja karmiłam siedząc, albo leżąc na łóżku. Dla mnie podstawa to podnóżek. Wiele ułatwia.
Kiedy dokładnie pojawiły Wam się jakieś objawy? W którym tc. Ja mam dzisiaj 5+2 i nic, ale to chyba za wcześnie. Nie pamiętam kiedy z córką się pojawiły (ból piersi, gorszy trądzik i brak apetytu wieczorem) ale pamiętam że w 9tc już było po objawach bo panikowałam że w jeden dzień wszystko się skończyło 😅
U mnie dziś 5+2 od soboty mam zgon koło 10. W weekend mogłam pospać, niestety dzisiaj musiałam jakoś wytrzymać w pracy. Że też nie ma się gdzie położyć!;-)
No i węch mi się wyostrzył. A tak to nic, nul. Nawet piersi nie bolą.
Zupełnie inaczej niż w pierwszej ciąży, kiedy to byłam tak słaba, że ledwo mogłam wstać z łóżka.
Dziewczyny, a czy może któraś z Was jest pod kontrola endokrynologa w związku z niedoczynnością tarczycy? Chodzi mi o podwyższone TSH w ciąży a poza nią w normie:)
Ja tak miałam w poprzedniej ciąży. Miałam w normie, ale lekarka zaleciła mi małą dawkę, żeby obniżyć tsh, żeby łatwiej zajść w ciążę. Zaczęłam brać może z tydzień i pykło;-)

Melduję, że moja beta po 72h wynosi 17086. Przyrost w normie. Wizyta 31 stycznia.

PS: w pierwszej ciąży nie miałam detektora i w tej też nie zamierzam. Nie chcę się stresować;-)
 
a możesz powiedzieć przy jakim TSH masz włączone leczenie? Bo u mnie sytuacja wyglada tak, ze cała pierwsza ciąże bym pod okien endokrynologa i stale miałam zwiększana dawke, aż doszłam do około 90 eutyroxu na koncu. Ale po ciąży wszystko wróciło do normy, córce tez badałam tarczyce po szpitalu i teraz na roczek i ma wzorowe wyniki.

A teraz ja mam TSH 2.67 i moja pani doktor mówi, ze w sumie zmieniły się normy od stycznia i w pierwszym trymestrze są widełki do 3.14 ale mój wynik mimo wszystko wydaje mi się wysoki. No i się zastanawiam czy prosić ja o leki czy nie panikować?😀
Ja np. Jak tylko zaszlan w ciążę TSH skoczyli do 4 i ciągle było w normie ale lekarka zwiększyła mi dawkę letrox. Bralam 125 tabletki na pół każdego dnia. Teraz biorę cala tabletkę 4*1 tab. I 3*0,5tab. TSH mam robic 1 w miesiącu. Obecnie wynik poniżej 2
 
I tu właśnie z tymi fotelami jest problem, bo nawet jak już ktoś bardzo jest nastawiony na przodem to mało jest foteli z padami wew na taka wagę żeby dziecko do no 4rz jeździło z pasami wew, dlatego rwf do 25 to jeden z lepszych wynalazków ❤️
Najbezpieczniejszych jest wozic dziecko tyłem di kier jazdy, na tylnim siedzeniu
 
Kobietki potrzebuje porady pisałam ostatnio tutaj trafiłam alarmowo tydzień temu do ginekologa z śluzem brązowym wyszło że ciąża młodsza 10 dni ale moje @ bardzo nieregularne z USG wyszło 5 tc i 5 dni pęcherzyk ciążowy na miejscu i żółtkowy również. Teraz pytanie 25.01 mam umówioną wizytę u innego gin czy jest możliwość jak pójdę że będzie zarodek i serduszko?
Dodaje zdjęcie USG co myślicie ?Zobacz załącznik 1487961
jeśli tydzień temu było 5+5 to teraz będzie 6÷5 więc możliwe że jest szansa.
 
Kobietki potrzebuje porady pisałam ostatnio tutaj trafiłam alarmowo tydzień temu do ginekologa z śluzem brązowym wyszło że ciąża młodsza 10 dni ale moje @ bardzo nieregularne z USG wyszło 5 tc i 5 dni pęcherzyk ciążowy na miejscu i żółtkowy również. Teraz pytanie 25.01 mam umówioną wizytę u innego gin czy jest możliwość jak pójdę że będzie zarodek i serduszko?
Dodaje zdjęcie USG co myślicie ?Zobacz załącznik 1487961
Według mnie jest szansa na jedno i drugie, ale nie jest to wyznacznik :) To znaczy, że bardzo dużo dziewczyn widzi już w tygodniu 6+ zarodek, czasem z biciem serca, ale jeżeli nie ma serduszka to jeszcze nie czas, żeby panikować. Fajny wpis ma mama ginekolog o tym Link do: Mamaginekolog
,,Dosłownie 1-2 dni po pojawieniu się pęcherzyka żółtkowego pojawia się zarodek. Rozwija się on na brzegu pęcherzyka żółtkowego i początkowo wygląda jak „pierścionek z brylantem”.
,,Około 5 tygodnia 5 dni pojawia się tętno u zarodka – ma on wtedy zazwyczaj około 3 mm długości CRL (crown rump length). Tętno musi się pojawić do czasu jak zarodek ma 6 mm (czyli ok 6 tyg +1 dzień) – jeżeli u zarodka 6 mm nie ma tętna to znaczy to niestety, że ciąża się nie rozwija."
 
Dziękuję kochane za odpowiedź. Śluz uspokoił się w miarę biorę duphaston 3x1 nie wiem kompletnie co robić jestem kłębkiem nerwów i tylko czytam w internecie ☹️
 
reklama
Dziękuję kochane za odpowiedź. Śluz uspokoił się w miarę biorę duphaston 3x1 nie wiem kompletnie co robić jestem kłębkiem nerwów i tylko czytam w internecie ☹️
Ja 5.01 miałam 5+2 i nie było nawet ciałka żółtego, tylko pęcherzyk. 13.01 był już zarodek z serduszkiem ☺️ tydzień dużo może zmienić ☺️
 
Do góry