reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
Masakra. Nie rozumiem tego braku człowieczeństwa. U mnie też jak któraś koleżanka szła na l4 ciążowe w 4rtym lub 5tym miesiącu to już psioczyli że "ja to w 8smym poszłam dopiero na l4 bo szefostwo mnie wyslalalo" , "ja pracowałam prawie do końca potem brzuch mi przeszkadzal" i te oczekiwania że każdy będzie się poświęcał w imię pracy :/
No niestety wiele starszych osób ma jeszcze tą mentalność, że "no idzie na L4 w ciaży, żeby ciągnąć kasę i się obijać" ... najgorsze jest to, że wiele osób, które to mówią to kobiety, któe same w ciąży były i wiedzą jak jest.. No ale jak to melodyP napisała, wciąż obowiązuje kultura "zapier****" :(

Ja bym chciała iść na L4 najpóźniej na koniec marca. Chcę trochę odpocząć i przygotować się do nowej roli, dobrze wykorzystać ten czas :)

A właśnie sprawdziłam, że jeśli przesunęła mi się owulacja tak jak myślę, to termin wychodzi mi na 8 września - są to urodziny mojego dziadka, który zmarł rok temu, a gdyby wiedział o ciąży to płakałby ze szczęścia 😍
 
Jovi a można tak chodzić do dwóch lekarzy ?? Ja mam znajomą lekarkę ale rodzinna o nie wiem czy może dać skierowanie
Prywatne kliniki nie mają związku z nfz. Oczywiście trzeba podejść zdroworozsądkowo do tego bo w pewnym momencie może się okazać że opinia lekarzy w jakimś temacie będzie rozbieżna. Na nfz nie mam zamiaru się przyznawać że jestem prowadzona prywatnie, a pewną sekcje badań trzeba powtarzać co jakiś czas więc tyle będę do przodu. A na to co prywatany zleci a nfz nie to już będę robić.. I na nfz nie potrzebujesz skierowania do ginekologa jeśli jesteś w ciazy :) wyszukujesz przychodnie lub lekarza i się zapisujesz zaznaczając że "dowiedziałaś się właśnie ze chyba jesteś w ciąży" wtedy muszą Cie przyjąć do 10 tyg ciazy :)
 
A beta na jakim poziomie? Z ciekawości spytam. Bo do wizyty u lekarza prawie tydzień a nie mogę się doliczyć Bo z bety wychodzi mi że 6 tydz. Z miesiączki że 4/5 mc
nie robilam juz bety u mnie w ogole jakos dziwnie. Bo poszlam do lekarza pierwszego rosno 5 tygodni po @. Powiedzial ze nuby to 2/3 tydzien ciazy bylo widac pecherzych. Kazal przyjsc za dwa tygodnie i wtedy powiedzial ze to 4/5 tydzien jest cialko zolte nie ma zarodka. Wystraszylam sie na drugi dzien poszlam do kolejnego i powiedzial ze to 5 tydzien i 1 dzien i jest zarodek. I tak kolejno wyszly zdjecia usg od 2 lekarzy.
 

Załączniki

  • 9d56f166-2d07-444c-91dc-1c0c6534f8ac.jpeg
    9d56f166-2d07-444c-91dc-1c0c6534f8ac.jpeg
    48,7 KB · Wyświetleń: 69
  • ba70f809-2c40-4991-80e3-9ef5f8da74a8.jpeg
    ba70f809-2c40-4991-80e3-9ef5f8da74a8.jpeg
    69,3 KB · Wyświetleń: 66
  • c977a443-1d05-465a-bcb2-2a192ad8c936.jpeg
    c977a443-1d05-465a-bcb2-2a192ad8c936.jpeg
    93,3 KB · Wyświetleń: 63
nie robilam juz bety u mnie w ogole jakos dziwnie. Bo poszlam do lekarza pierwszego rosno 5 tygodni po @. Powiedzial ze nuby to 2/3 tydzien ciazy bylo widac pecherzych. Kazal przyjsc za dwa tygodnie i wtedy powiedzial ze to 4/5 tydzien jest cialko zolte nie ma zarodka. Wystraszylam sie na drugi dzien poszlam do kolejnego i powiedzial ze to 5 tydzien i 1 dzien i jest zarodek. I tak kolejno wyszly zdjecia usg od 2 lekarzy.
Może ma znaczenie dobra aparatura i umiejętnośc szukania :D
 
W sumie może powinnam zmierzyć ciśniene przy takich bólach są dysfunkcyjne, stąpanie po ziemi mnie boli :p a ciężko tak, bo do pracy iść muszę a to za wczesny etap żeby mowic cokolwiek. Swoją drogą kiedy dzielicie się nowina w pracy?
Moja szefowa już wie, pracuje w szkole i planuje przejść na l4, dzięki temu ze jej powiedziałam mogą mi ściągnąć dyżury na przerwach no i mogą się zacząć rozglądać za zastępstwem dla mnie.
Zawsze możesz dostać l4 od rodzinnej jeśli się zle czujesz i noe chcesz jeszcze mówić/dostarczać l4 z kodem ciążowym
 
reklama
Do góry