reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Cześć dziewczyny- chciałam się przywitać, Za mną długa droga - staramy się około 4 lat. Aktualnie mamy po 32 lata :) Jestem po 1cb, 1 poronieniu w 8 tyg, dwóch transferach IVF. W grudniu owu niczym nie potwierdzona ale po śluzie wiem że była pozno ok 18 grudnia tj 19-20 dc. Pojechaliśmy na wakacje do Meksyku i tak wyluzowaliśmy że wrociliśmy z kimś na pokładzie o czym dowiedziałam się 31 grudnia przez pozytywny test ciążowy i betę 72. 48h pozniej beta była 180 i dziś idę sprawdzić kolejny raz. Mam dobre orzeczucie tym razem :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny- chciałam się przywitać, Za mną długa droga - staramy się około 4 lat. Aktualnie mamy po 32 lata :) Jestem po 1cb, 1 poronieniu w 8 tyg, dwóch transferach IVF. W grudniu owu niczym nie potwierdzona ale po śluzie wiem że była pozno ok 18 grudnia tj 19-20 dc. Pojechaliśmy na wakacje do Meksyku i tak wyluzowaliśmy że wrociliśmy z kimś na pokładzie o czym dowiedziałam się 31 grudnia przez pozytywny test ciążowy i betę 92. 48h pozniej beta była 180 i dziś idę sprawdzić kolejny raz. Mam dobre orzeczucie tym razem :)
Super gratulacje 😍♥️♥️
 
Hej dziewczyny ! Mi wyszła blada kreska na teście według moich obliczeń będzie na 16 wrzesień 😍😍😍 e piątek kolejny test zobaczymy czy kreska będzie ciemnieć . Pierwszy test zrobiony przed spodziewana @
Cześć dziewczyny- chciałam się przywitać, Za mną długa droga - staramy się około 4 lat. Aktualnie mamy po 32 lata :) Jestem po 1cb, 1 poronieniu w 8 tyg, dwóch transferach IVF. W grudniu owu niczym nie potwierdzona ale po śluzie wiem że była pozno ok 18 grudnia tj 19-20 dc. Pojechaliśmy na wakacje do Meksyku i tak wyluzowaliśmy że wrociliśmy z kimś na pokładzie o czym dowiedziałam się 31 grudnia przez pozytywny test ciążowy i betę 92. 48h pozniej beta była 180 i dziś idę sprawdzić kolejny raz. Mam dobre orzeczucie tym razem :)
Gratuluje i trzymam kciuki ✊
 
Dziewczyny na zgagę to łyżeczka sody oczyszczonej i popić szklanką wody. Zawsze działa i mnie już też pare razy złapała ostatnio.

Dzisiaj rano na papierze różowe plamienie 🫣
Z tego co pamietam to normalne, ale stres już się pojawia żeby nie było gorzej.
Pewnie implantacja zarodka bo dzisiaj 6+1.
 
Dziewczyny na zgagę to łyżeczka sody oczyszczonej i popić szklanką wody. Zawsze działa i mnie już też pare razy złapała ostatnio.

Dzisiaj rano na papierze różowe plamienie 🫣
Z tego co pamietam to normalne, ale stres już się pojawia żeby nie było gorzej.
Pewnie implantacja zarodka bo dzisiaj 6+1.
Kochana implantacja następuję ok 6-7 dni po owu, pokolejnych 48 godz we krwi zaczyna być widoczny hormon beta hcg. 6+1 jeteś już dawno po implantacji. Progesteron badałaś? Niski progesteron czesto powoduje plamienia.
 
Kochana implantacja następuję ok 6-7 dni po owu, pokolejnych 48 godz we krwi zaczyna być widoczny hormon beta hcg. 6+1 jeteś już dawno po implantacji. Progesteron badałaś? Niski progesteron czesto powoduje plamienia.
Plamienie może wystąpić w 7 tygodniu i nie ma nic do tego progresteron.
🤷🏻‍♀️
Może się wydarzyć bardzo dużo rzeczy z tym związanych. No rozrastanie się macicy.
Zresztą różowe plamienia mogą wystąpić całą ciąże. Rozmawiałam dopiero na ten temat z moją ginekolog, że spokojnie kontrolujemy sytuację.
Zresztą to samo miałam całkiem niedawno na tym etapie więc spokojnie do tego podchodzę.

Duphaston już raz brałam bo było że nie zaszkodzi ale jednak zaszkodził no mam problem z wagą. Tyłam po nim 1kg na godzinę praktycznie 🙈

Edit. A z tą implantacją to rzeczywiście mój mózg ciążowy 🤣
 
Ostatnia edycja:
Plamienie może wystąpić w 7 tygodniu i nie ma nic do tego progresteron.
🤷🏻‍♀️
Może się wydarzyć bardzo dużo rzeczy z tym związanych. No rozrastanie się macicy.
Zresztą różowe plamienia mogą wystąpić całą ciąże. Rozmawiałam dopiero na ten temat z moją ginekolog, że spokojnie kontrolujemy sytuację.
Zresztą to samo miałam całkiem niedawno na tym etapie więc spokojnie do tego podchodzę.

Duphaston już raz brałam bo było że nie zaszkodzi ale jednak zaszkodził no mam problem z wagą. Tyłam po nim 1kg na godzinę praktycznie 🙈
ja nie pisze że coś może być nie OK. Pisze z doświadczenia, że u mnie było to spowodowane progesteronem. Po podaniu większej dawki w ciągu godziny plamienie ustawało :) Dlatego zawsze z betą sprawdzam proga na wszelki wypadek. Ja biorę Utrogestan i po nim nie mam skutków ubocznych. Po luteinie np bardzo zle się czułam :(
 
ja nie pisze że coś może być nie OK. Pisze z doświadczenia, że u mnie było to spowodowane progesteronem. Po podaniu większej dawki w ciągu godziny plamienie ustawało :) Dlatego zawsze z betą sprawdzam proga na wszelki wypadek. Ja biorę Utrogestan i po nim nie mam skutków ubocznych. Po luteinie np bardzo zle się czułam :(
No jak się tylko coś nasili lub nie przestanie to na cito skocze do swojej ginekolog.
Zapisze sobie to co bierzesz bo duphaston będę omijać z daleka.
 
No jak się tylko coś nasili lub nie przestanie to na cito skocze do swojej ginekolog.
Zapisze sobie to co bierzesz bo duphaston będę omijać z daleka.
Aha no i ja go nie biorę, że ta powiem doustnie ;) Jak brałam proga w ten sposób to miałam straszne jazdy. Biorę utrogestan w globulkach po 100 mg. U mnie super działa i mega podbija proga. :)
 
reklama
Dziewczyny na zgagę to łyżeczka sody oczyszczonej i popić szklanką wody. Zawsze działa i mnie już też pare razy złapała ostatnio.

Dzisiaj rano na papierze różowe plamienie 🫣
Z tego co pamietam to normalne, ale stres już się pojawia żeby nie było gorzej.
Pewnie implantacja zarodka bo dzisiaj 6+1.
Soda mowisz? A to bezpieczne? I ile można max? ;) ja juz na Renie :) ....
 
Do góry