reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2022

Dziewczyny słyszałam kiedyś teorie, że niskie przyrosty bety (poniżej 200%) wskazują na chłopca, a te wysokie na dziewczynkę? Może robiłyście w poprzednich ciążach badania i potwierdzacie te teorie? U mnie w ciąży straconej i kolejnej rzeczywiście były wysokie przyrosty świadczące o dziewczynkach. 🤔 Wiem, że to się nie musi zawsze sprawdzać ale nie ukrywam, że teoria intrygujaca 😆
O tej teorii nie słyszałam.
Dziś natomiast znalazlam teorię o ułożeniu kosmowki względem zarodka w około 6-7tc.
Jeżeli jest po prawej to chłopiec, jeżeli po lewej to dziewczynka.
Tez jest jeszcze kalendarz księżycowy i kalendarz chiński ☺️
No i oczywiście czas stosunku względem owulacji ☺️
 
reklama
Ja dzisiaj byłam u lekarza, 6 mm, serduszko pukało. Według usg 6 tydzień 4 dzień. Wg miesiączki 8 tydzień 🤪 ale była pozna owulacja.
Termin wyznaczony to 9. 09
Zobaczymy
Zdrówka i udanych wizyt ❤️

Dziewczyny jestem załamana :(
Mój mąż chory od środy. On spi w sypialni, ja w salonie. Temperatura 38 przedwczoraj, wczoraj i dziś stan podgorączkowy. Kupiłam testy apteczne na covid i on dodatni po kilku minutach. Ja ujemny, W dodatku on niewiele sobie z tego robi, tzn. lecą teksty, że panikuje, że tvp się naoglądałam. Nie ma szans żeby zgłosił się do lekarza. Twierdzi, że będzie siedział i pracował z domu. Dodam, że oboje zaszczepieni. Sama czuje się dobrze więc nie widzę powodu żeby się gdziekolwiek zgłaszać, a we wtorek wizyta. Padł pomysł żeby wrócił do rodzinnego domu, ale tam jest 87 dziadek z astmą więc chyba lepiej już żeby został w tej sypialni. Prócz kaszlu i stanu podgorączkowego humor mu rzecz jasna dopisuje i tylko nabija się z mojej paniki. Co robić w tej sytuacji? Siedzieć weekend w domu, obserwować się i powtórzyć test na początku tygodnia?
Ja bym została w domu i obserwowała
U mnie właśnie jest tak, że mam wszystkie objawy bakterii w moczy a w badaniach ogólnych ani w posiewie nic nie wyszło. I wspomagam się tylko sokiem z zurawiny i duża ilością wody z cytryna. W tamtym roku też tak miałam, ze objawy były a wyniki tego niepotwierdzały.
Ja odkąd odkryłam biovea żurawina ze Staniw to w ogóle nie choruję na drogi moczowe
Hej :) dopisuję się do wrześniowej grupki - w Wigilię dwie kreski, w Sylwestra pęcherzyk 1 cm a wczoraj widziałam maluszka i bijące serduszko 🥰 Mam nadzieję że w komplecie doturlamy się do września 😊 Każdej z nas życzę dużo zdrówka i samych pozytywnych myśli!
gratulacje
Ktoś już się zapisał na badania prenatalne? Robicie w okolicy 12 tyg? U mnie dwa razy na pierwszych prenatalnych trafnie określili płeć 😆 Ciekawe co tym razem wyjdzie. Mam chlopca i dziewczynkę więc obojętne mi co będzie trzecie ale ciekawa jestem. Już bym ciuszki segregowala 😆 Wielu ciuszkow się pozbyłam już a jeszcze bym je wykorzystała 😁
W okolicy 12 tygodnia
Dziewczyny a takie pytanie, współżyjecie? Mój chłop się boi i czekamy do wizyty w poniedziałek 😂😂🤷‍♀️😁
Czekam aż mina mi mdłości , nie jestem w stanie
Hej dziewczyny!
Wychodzi na to, że jestem w ciąży! ☺️
Udało się za pierwszym razem i jestem jeszcze w szoku, dlatego chciałabym jako świeżak zapytać o kilka rzeczy: 1. Czy i jakie suplementy stosujecie 2. Ból piersi - mi minął, od dwóch dni już mnie nie bolą i martwię się, że nie bolą, czy macie jakieś doświadczenie? 3. Jak się czujecie? W OGOLE NIE CZUJE, że jestem w ciąży. Nic mi się nie dzieje 😅
Pozdrawiam Was!
Mnie piersi prawie wcale nue bolą, mam tylko sutki tkliwe
Uff ale musiałam Was nadrobić 😉 w weekendy u mnie życie szybko się toczy, nie na kiedy czytać a juz tym bardziej pisać..





Ja byłam 6+2 na usg teraz w środę i po dość długim szukaniu lekarka w końcu znalazła ten pulsujący punkcik ale faktycznie już miałam mega stresa. Też był przyklejony tak do ścianki, a sprzęt słaby, baba się naprzeklinała przy tym szukaniu. No i kazała przyjść za dwa tygodnie żeby już ostatecznie potwierdzić. Nie powiem że mnie to nie stresuje wszystko więc wiem co czujesz.

U nas współżycie w miarę normalnie. O dziwo moje libido nie spadło poniżej zera. Czyli że na razie muszę się czuć całkiem spoko 😁

My chyba rodzicom powiemy po tym następnym usg. A reszcie pewnie po prenatalnych (3.03 mam już umówione).
Nie wiem jeszcze kiedy powiem dzieciom. Syn ma 6 lat, córka 3, nie chcę ich za długo okłamywać czemu mama się źle czuje albo musi sie położyć na chwilę, bo uważam że to trochę nie fair i się źle z tym czuje sama. Ale syn ma ten planowany zabieg w piątek, i do tego czasu chcę mu już oszczędzić rewelacji, bo i tak to jest stresujące.
Więc może tez im powiem po tej wizycie następnej.

A powiedzcie mi, uważacie że to mega zły pomysł żebym poszła z nim do tego szpitala? Bo on bardzo chciał żeby mama z nim była i no już mu to obiecałam dawno a tersz wyszło jak wyszlo i się zastanawiamy co zrobić.
Teoretycznie to powinien być tylko jeden dzień, bez nocowania nawet ale wiecie jak to jest w szpitalu - nigdy nic nie wiadomo
Gratulacje
Dziewczyny, jak tam Wasze przeziębienia? Lepiej Wam trochę?
U mnie dużo lepiej , ale przedwczoraj umierałam
Dziewczyny mam trochę głupie pytanie , chociaż tutaj chyba nie głupich pytań 😊 otóż , mam możliwość pójścia jutro i skonsultowania mojego „ problemu „ z innym , mającym dobre opinie ginekologiem . Tylko mam teraz zagwozdke - iść i dopytać jak to jest z tymi moimi plamieniami i poprosić żeby zrobił usg i sprawdził czy wszystko Ok , bo obecna gin jak pisałam mi go nie zrobiła . Czy po prostu poczekać 1,5 tygodnia na wizytę i dac sobie spokój z konsultacjami
Ja bym zrobiła usg
Moze ciąża biochemiczna, a może krwiak
Hej dziewczyny ja już po wizycie!
Pół nocy dziś nie spałam, a jak szłam na wizytę to miałam niesamowitego stresa.
Dziś 7tc+3 i z usg tez dokładnie tyle wychodzi ❤️
Jest bombelek! I jest serduszko! Nie włączał mi dźwięku ale było widać! Tętno też zbadał 153! Ale ulga! Bardzo się cieszę, że wszystko gra ❤️ Dostałam tez skierowanie na badania prenatalne, dziś pewnie się umówię ☺️
Powodzenia życzę na reszcie dzisiejszych wizyt dziewczyny. Trzymam kciuki bardzo mocno ☺️🔥
Gratulacje :)
Witajcie już nadrobiłam w czytaniu 🙂 powiem wam kilka słów o sobie. To jest moja 6 ciąża jestem mamą 5 córek: 21 lat, 20, 18, 6 i 4 lat. Trzy najstarsze mam z poprzedniego małżeństwa. Dwie najmłodsze z obecnego. Mąż w sierpniu wyjechał do Holandii do pracy z tą myślą iż nas ściągnie do siebie. Więc się udało w grudniu znalazł mieszkanie przyjechał na święta powitaliśmy się bardzo bardzo mocno i wyszło nam. Tak jak pisałam wcześniej od 3 stycznia mieszkamy w Bocholt i według aplikacji mam 6 (5+6) i termin na 13 września 🙂 cieszymy się niespodzianką tylko przeraża mnie załatwianie ubezpieczenia, położnej i w ogóle. Najgorsze że nawet nie popracowałam w Niemczech a od razu ciąża 😔
oooo gratulacje, jak miło czytać o wielu dzieciaczkach, ja mam chłopca 12 lat chłopca 9 lat, córeczkę 6 lat i córeczkę 3 latka ❤️
Jestem już po wizycie:) serduszko biję, 4mm zarodka widać:) dostałam duphaston 2×10mg z powodu bóli podbrzusza (może niepotrzebjie ale jakoś w głowie mi to lepiej zrobiło), fluomizin na noc, plik skierowań na badania. Profilaktycznie że względu na masę ciała dietę cukrzycową. Niestety dostałam tez zakaz tańca:(
Gratulacje
Dziewczyny ja już po wizycie ❤ dzidzia ma 1cm wielkości, widziałam je i pulsujące serduszko, ale jak włączył dźwięk to ale pięknie było słychać ❤ mąż słyszał na korytarzu, 150 uderzeń na minutę ❤ według usg wyszło 7+1 i termin wstępnie na 4.09 😍
Tylko zapytałam się o te delikatne skurcze i powiedział że tak nie może być, dostałam luteinę i nospe, zakaz współżycia i innych rzeczy 🤷‍♀️
Następna wizyta 7 luty 🙂
Gratulacje
Dziewczyny, dołączam też do was w sprawie choróbska. Na razie katar ale czuję że się rozkręca. Zaraziłam się pewnie od syna 🤦‍♀️.
To co tam polecacie ?
Zazwyczaj leczyłam się dodatkowo rumiankiem, ale wyczytałam że w ciąży jeden dziennie można wypić i teraz nie wiem. 🤷‍♀️
Zdroweczja
 

Załączniki

  • 338E7AE7-7A5A-46E9-AE79-A0F673585ADA.jpeg
    338E7AE7-7A5A-46E9-AE79-A0F673585ADA.jpeg
    105,3 KB · Wyświetleń: 83
Wszystko zależy na jakim etapie badasz betę. U mnie jest podobny schemat na początku przyrosty 280% a później coraz mniejsze jednak zawsze jest te min 66% . Mam chłopca i dziewczynke. Bardziej bym obstawiala tą teorie z obrazu USG w 8tyg ciąży. Nie pamiętam po której stronie jest chłopczyk ale mam dwa USG z dwóch ciąż i dzieci są po różnych stronach więc by sie zgadzało że to wróży chłopca lub dziewczynkę w zależności po której stronie na USG jest bobas :-)
 

Załączniki

  • Screenshot_20211226-144139_Chrome.jpg
    Screenshot_20211226-144139_Chrome.jpg
    101,3 KB · Wyświetleń: 67
O tej teorii nie słyszałam.
Dziś natomiast znalazlam teorię o ułożeniu kosmowki względem zarodka w około 6-7tc.
Jeżeli jest po prawej to chłopiec, jeżeli po lewej to dziewczynka.
Tez jest jeszcze kalendarz księżycowy i kalendarz chiński ☺️
No i oczywiście czas stosunku względem owulacji ☺️
zobaczymy czy u mnie się to sprawdzi, bo stosunek byl w dzień owulacji, wiec może chłopiec bedzie 😉
 
I mam pytanie do dziewczyn które już wymiotowaly. Po ilu dniach mdłości zaczelyscie wymiotować ? Mnie męczą już 3 dzień i to z dnia na dzień coraz mocniej 😣 dziś już przegięcie , musiałam się położyć 😔
 
teraz 20 stycznia jedziemy się zameldować. A czy możesz polecić jakąś ubezpieczalnie?
Nie wiem jakie krankenkady są w Twoim landzie. Ja mam DAK ale nigdy sama nie opłacałam, zawsze pracodawca. Mój ma AOK Plus, ale w moim landzie tego nie ma, On ma z racji tego, że siedziba firmy jest w landzie obok
 
Hej Mamusie, ja z witamin biorę falvit mama, ze względu na zawarty w nim jod, nie wiem czy inne witaminy też mają go w składzie… będę wdzięczna jak zerkniecie 😉
 
reklama
Do góry