reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2022

Dziewczyny słyszałam kiedyś teorie, że niskie przyrosty bety (poniżej 200%) wskazują na chłopca, a te wysokie na dziewczynkę? Może robiłyście w poprzednich ciążach badania i potwierdzacie te teorie? U mnie w ciąży straconej i kolejnej rzeczywiście były wysokie przyrosty świadczące o dziewczynkach. 🤔 Wiem, że to się nie musi zawsze sprawdzać ale nie ukrywam, że teoria intrygujaca 😆
O tej teorii nie słyszałam.
Dziś natomiast znalazlam teorię o ułożeniu kosmowki względem zarodka w około 6-7tc.
Jeżeli jest po prawej to chłopiec, jeżeli po lewej to dziewczynka.
Tez jest jeszcze kalendarz księżycowy i kalendarz chiński ☺️
No i oczywiście czas stosunku względem owulacji ☺️
 
reklama
Ja dzisiaj byłam u lekarza, 6 mm, serduszko pukało. Według usg 6 tydzień 4 dzień. Wg miesiączki 8 tydzień 🤪 ale była pozna owulacja.
Termin wyznaczony to 9. 09
Zobaczymy
Zdrówka i udanych wizyt ❤️

Dziewczyny jestem załamana :(
Mój mąż chory od środy. On spi w sypialni, ja w salonie. Temperatura 38 przedwczoraj, wczoraj i dziś stan podgorączkowy. Kupiłam testy apteczne na covid i on dodatni po kilku minutach. Ja ujemny, W dodatku on niewiele sobie z tego robi, tzn. lecą teksty, że panikuje, że tvp się naoglądałam. Nie ma szans żeby zgłosił się do lekarza. Twierdzi, że będzie siedział i pracował z domu. Dodam, że oboje zaszczepieni. Sama czuje się dobrze więc nie widzę powodu żeby się gdziekolwiek zgłaszać, a we wtorek wizyta. Padł pomysł żeby wrócił do rodzinnego domu, ale tam jest 87 dziadek z astmą więc chyba lepiej już żeby został w tej sypialni. Prócz kaszlu i stanu podgorączkowego humor mu rzecz jasna dopisuje i tylko nabija się z mojej paniki. Co robić w tej sytuacji? Siedzieć weekend w domu, obserwować się i powtórzyć test na początku tygodnia?
Ja bym została w domu i obserwowała
U mnie właśnie jest tak, że mam wszystkie objawy bakterii w moczy a w badaniach ogólnych ani w posiewie nic nie wyszło. I wspomagam się tylko sokiem z zurawiny i duża ilością wody z cytryna. W tamtym roku też tak miałam, ze objawy były a wyniki tego niepotwierdzały.
Ja odkąd odkryłam biovea żurawina ze Staniw to w ogóle nie choruję na drogi moczowe
Hej :) dopisuję się do wrześniowej grupki - w Wigilię dwie kreski, w Sylwestra pęcherzyk 1 cm a wczoraj widziałam maluszka i bijące serduszko 🥰 Mam nadzieję że w komplecie doturlamy się do września 😊 Każdej z nas życzę dużo zdrówka i samych pozytywnych myśli!
gratulacje
Ktoś już się zapisał na badania prenatalne? Robicie w okolicy 12 tyg? U mnie dwa razy na pierwszych prenatalnych trafnie określili płeć 😆 Ciekawe co tym razem wyjdzie. Mam chlopca i dziewczynkę więc obojętne mi co będzie trzecie ale ciekawa jestem. Już bym ciuszki segregowala 😆 Wielu ciuszkow się pozbyłam już a jeszcze bym je wykorzystała 😁
W okolicy 12 tygodnia
Dziewczyny a takie pytanie, współżyjecie? Mój chłop się boi i czekamy do wizyty w poniedziałek 😂😂🤷‍♀️😁
Czekam aż mina mi mdłości , nie jestem w stanie
Hej dziewczyny!
Wychodzi na to, że jestem w ciąży! ☺️
Udało się za pierwszym razem i jestem jeszcze w szoku, dlatego chciałabym jako świeżak zapytać o kilka rzeczy: 1. Czy i jakie suplementy stosujecie 2. Ból piersi - mi minął, od dwóch dni już mnie nie bolą i martwię się, że nie bolą, czy macie jakieś doświadczenie? 3. Jak się czujecie? W OGOLE NIE CZUJE, że jestem w ciąży. Nic mi się nie dzieje 😅
Pozdrawiam Was!
Mnie piersi prawie wcale nue bolą, mam tylko sutki tkliwe
Uff ale musiałam Was nadrobić 😉 w weekendy u mnie życie szybko się toczy, nie na kiedy czytać a juz tym bardziej pisać..





Ja byłam 6+2 na usg teraz w środę i po dość długim szukaniu lekarka w końcu znalazła ten pulsujący punkcik ale faktycznie już miałam mega stresa. Też był przyklejony tak do ścianki, a sprzęt słaby, baba się naprzeklinała przy tym szukaniu. No i kazała przyjść za dwa tygodnie żeby już ostatecznie potwierdzić. Nie powiem że mnie to nie stresuje wszystko więc wiem co czujesz.

U nas współżycie w miarę normalnie. O dziwo moje libido nie spadło poniżej zera. Czyli że na razie muszę się czuć całkiem spoko 😁

My chyba rodzicom powiemy po tym następnym usg. A reszcie pewnie po prenatalnych (3.03 mam już umówione).
Nie wiem jeszcze kiedy powiem dzieciom. Syn ma 6 lat, córka 3, nie chcę ich za długo okłamywać czemu mama się źle czuje albo musi sie położyć na chwilę, bo uważam że to trochę nie fair i się źle z tym czuje sama. Ale syn ma ten planowany zabieg w piątek, i do tego czasu chcę mu już oszczędzić rewelacji, bo i tak to jest stresujące.
Więc może tez im powiem po tej wizycie następnej.

A powiedzcie mi, uważacie że to mega zły pomysł żebym poszła z nim do tego szpitala? Bo on bardzo chciał żeby mama z nim była i no już mu to obiecałam dawno a tersz wyszło jak wyszlo i się zastanawiamy co zrobić.
Teoretycznie to powinien być tylko jeden dzień, bez nocowania nawet ale wiecie jak to jest w szpitalu - nigdy nic nie wiadomo
Gratulacje
Dziewczyny, jak tam Wasze przeziębienia? Lepiej Wam trochę?
U mnie dużo lepiej , ale przedwczoraj umierałam
Dziewczyny mam trochę głupie pytanie , chociaż tutaj chyba nie głupich pytań 😊 otóż , mam możliwość pójścia jutro i skonsultowania mojego „ problemu „ z innym , mającym dobre opinie ginekologiem . Tylko mam teraz zagwozdke - iść i dopytać jak to jest z tymi moimi plamieniami i poprosić żeby zrobił usg i sprawdził czy wszystko Ok , bo obecna gin jak pisałam mi go nie zrobiła . Czy po prostu poczekać 1,5 tygodnia na wizytę i dac sobie spokój z konsultacjami
Ja bym zrobiła usg
Moze ciąża biochemiczna, a może krwiak
Hej dziewczyny ja już po wizycie!
Pół nocy dziś nie spałam, a jak szłam na wizytę to miałam niesamowitego stresa.
Dziś 7tc+3 i z usg tez dokładnie tyle wychodzi ❤️
Jest bombelek! I jest serduszko! Nie włączał mi dźwięku ale było widać! Tętno też zbadał 153! Ale ulga! Bardzo się cieszę, że wszystko gra ❤️ Dostałam tez skierowanie na badania prenatalne, dziś pewnie się umówię ☺️
Powodzenia życzę na reszcie dzisiejszych wizyt dziewczyny. Trzymam kciuki bardzo mocno ☺️🔥
Gratulacje :)
Witajcie już nadrobiłam w czytaniu 🙂 powiem wam kilka słów o sobie. To jest moja 6 ciąża jestem mamą 5 córek: 21 lat, 20, 18, 6 i 4 lat. Trzy najstarsze mam z poprzedniego małżeństwa. Dwie najmłodsze z obecnego. Mąż w sierpniu wyjechał do Holandii do pracy z tą myślą iż nas ściągnie do siebie. Więc się udało w grudniu znalazł mieszkanie przyjechał na święta powitaliśmy się bardzo bardzo mocno i wyszło nam. Tak jak pisałam wcześniej od 3 stycznia mieszkamy w Bocholt i według aplikacji mam 6 (5+6) i termin na 13 września 🙂 cieszymy się niespodzianką tylko przeraża mnie załatwianie ubezpieczenia, położnej i w ogóle. Najgorsze że nawet nie popracowałam w Niemczech a od razu ciąża 😔
oooo gratulacje, jak miło czytać o wielu dzieciaczkach, ja mam chłopca 12 lat chłopca 9 lat, córeczkę 6 lat i córeczkę 3 latka ❤️
Jestem już po wizycie:) serduszko biję, 4mm zarodka widać:) dostałam duphaston 2×10mg z powodu bóli podbrzusza (może niepotrzebjie ale jakoś w głowie mi to lepiej zrobiło), fluomizin na noc, plik skierowań na badania. Profilaktycznie że względu na masę ciała dietę cukrzycową. Niestety dostałam tez zakaz tańca:(
Gratulacje
Dziewczyny ja już po wizycie ❤ dzidzia ma 1cm wielkości, widziałam je i pulsujące serduszko, ale jak włączył dźwięk to ale pięknie było słychać ❤ mąż słyszał na korytarzu, 150 uderzeń na minutę ❤ według usg wyszło 7+1 i termin wstępnie na 4.09 😍
Tylko zapytałam się o te delikatne skurcze i powiedział że tak nie może być, dostałam luteinę i nospe, zakaz współżycia i innych rzeczy 🤷‍♀️
Następna wizyta 7 luty 🙂
Gratulacje
Dziewczyny, dołączam też do was w sprawie choróbska. Na razie katar ale czuję że się rozkręca. Zaraziłam się pewnie od syna 🤦‍♀️.
To co tam polecacie ?
Zazwyczaj leczyłam się dodatkowo rumiankiem, ale wyczytałam że w ciąży jeden dziennie można wypić i teraz nie wiem. 🤷‍♀️
Zdroweczja
 

Załączniki

  • 338E7AE7-7A5A-46E9-AE79-A0F673585ADA.jpeg
    338E7AE7-7A5A-46E9-AE79-A0F673585ADA.jpeg
    105,3 KB · Wyświetleń: 82
Wszystko zależy na jakim etapie badasz betę. U mnie jest podobny schemat na początku przyrosty 280% a później coraz mniejsze jednak zawsze jest te min 66% . Mam chłopca i dziewczynke. Bardziej bym obstawiala tą teorie z obrazu USG w 8tyg ciąży. Nie pamiętam po której stronie jest chłopczyk ale mam dwa USG z dwóch ciąż i dzieci są po różnych stronach więc by sie zgadzało że to wróży chłopca lub dziewczynkę w zależności po której stronie na USG jest bobas :-)
 

Załączniki

  • Screenshot_20211226-144139_Chrome.jpg
    Screenshot_20211226-144139_Chrome.jpg
    101,3 KB · Wyświetleń: 66
O tej teorii nie słyszałam.
Dziś natomiast znalazlam teorię o ułożeniu kosmowki względem zarodka w około 6-7tc.
Jeżeli jest po prawej to chłopiec, jeżeli po lewej to dziewczynka.
Tez jest jeszcze kalendarz księżycowy i kalendarz chiński ☺️
No i oczywiście czas stosunku względem owulacji ☺️
zobaczymy czy u mnie się to sprawdzi, bo stosunek byl w dzień owulacji, wiec może chłopiec bedzie 😉
 
I mam pytanie do dziewczyn które już wymiotowaly. Po ilu dniach mdłości zaczelyscie wymiotować ? Mnie męczą już 3 dzień i to z dnia na dzień coraz mocniej 😣 dziś już przegięcie , musiałam się położyć 😔
 
teraz 20 stycznia jedziemy się zameldować. A czy możesz polecić jakąś ubezpieczalnie?
Nie wiem jakie krankenkady są w Twoim landzie. Ja mam DAK ale nigdy sama nie opłacałam, zawsze pracodawca. Mój ma AOK Plus, ale w moim landzie tego nie ma, On ma z racji tego, że siedziba firmy jest w landzie obok
 
Hej Mamusie, ja z witamin biorę falvit mama, ze względu na zawarty w nim jod, nie wiem czy inne witaminy też mają go w składzie… będę wdzięczna jak zerkniecie 😉
 
reklama
Do góry