reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2022

reklama
Poszłam na pierwsze USG 6+0 t.c. i faktycznie to było za wcześnie na zobaczenie zarodka.
Ja byłam na drugiej wizycie w 5+6 (według owulacji liczone) i pomiar zarodka wskazal idealnie 5+6 😅 I pikalo juz serduszko :)
Zapewne dużo zależy od sprzętu 🤷🏼‍♀️
Łykam mama DHA premium plus ale ginekolog kazał mi dzisiaj skończyć opakowanie I kupić sobie pregna plus 🤷‍♀️
Ja biorę pregna plus 1x, do tego dokupuje się pregna dha i łyka się 2x1 :)
 
Ubezpieczenie musisz miec od dnia meldunku, bo inaczej naliczą Ci takie stawki, że wyrwie Cie z butow. Nie wiem jak jest z mieszkancami przygranicznymi, jeśli Twój mąż jest ubezpieczony w NL i jestescie pod Niego podpieci to powinno być Ok, ale proszę upewnij się gdzieś jeszcze, bo nie chciałabym wprowadzić Cię w błąd. Znajdź lekarza, położnej nie trzeba, ja tylko ostatnie dziecko rodziłam w De, 2 pierwsze w PL i nie brałam połoznej bo wiedziałam co i jak. Aha tu się tylko 3 usg należą na kk, można wykupic pakiet, że co miesiac masz usg ja o tym nie wiedzialam, moja sąsiadka wykupila i zaplacila cos kolo 100€, alekrankenkasa Jej za to oddala. Pierwsze badanie prebatalne płacilam (80% oddala mi krankenkasa) na drugie dostalam skierowanie z racji wieku (po skonczonym 35 roku zycia)
Elterngeld po urodzeniu 300€ przez rok bądź 150 przez 2 lata, mogę dać Ci namiary na priv na babeczkę co to zalatwia za niewielkie pieniądze, ja nie umiałam sama ogarnąć, kożystałam z,Jej pomocy
poproszę o namiary. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to nie jesteśmy podpięci pod męża firma nie podpina i na własną rękę ma załatwić 😔
 
reklama
Ja byłam na drugiej wizycie w 5+6 (według owulacji liczone) i pomiar zarodka wskazal idealnie 5+6 😅 I pikalo juz serduszko :)
Zapewne dużo zależy od sprzętu 🤷🏼‍♀️

Nie tylko od sprzętu, liczenie ciąży od dnia ostatniej miesiączki jak dla mnie jest w ogóle nieprawidłowe, jedna dziewczyna może mieć cykle 24 dniowe, a druga 35 dniowe i już automatycznie ciąża może być młodsza, bo owulacja nastąpiła dużo później.

Edit: dopiero zauważyłam że Ty akurat liczysz od owulacji, ale wiele dziewczyn liczy tc od ostatniej miesiączki.
 
Do góry