reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2022

Dziewczyny, dołączam też do was w sprawie choróbska. Na razie katar ale czuję że się rozkręca. Zaraziłam się pewnie od syna 🤦‍♀️.
To co tam polecacie ?
Zazwyczaj leczyłam się dodatkowo rumiankiem, ale wyczytałam że w ciąży jeden dziennie można wypić i teraz nie wiem. 🤷‍♀️
 
reklama
Dziewczyny słyszałam kiedyś teorie, że niskie przyrosty bety (poniżej 200%) wskazują na chłopca, a te wysokie na dziewczynkę? Może robiłyście w poprzednich ciążach badania i potwierdzacie te teorie? U mnie w ciąży straconej i kolejnej rzeczywiście były wysokie przyrosty świadczące o dziewczynkach. 🤔 Wiem, że to się nie musi zawsze sprawdzać ale nie ukrywam, że teoria intrygujaca 😆
Wszystko zależy na jakim etapie badasz betę. U mnie jest podobny schemat na początku przyrosty 280% a później coraz mniejsze jednak zawsze jest te min 66% . Mam chłopca i dziewczynke. Bardziej bym obstawiala tą teorie z obrazu USG w 8tyg ciąży. Nie pamiętam po której stronie jest chłopczyk ale mam dwa USG z dwóch ciąż i dzieci są po różnych stronach więc by sie zgadzało że to wróży chłopca lub dziewczynkę w zależności po której stronie na USG jest bobas :-)
 
Doczytałam do końca. Ale się stron nazbierało. Gratuluję wszystkim wizytującym szczęśliwie dzisiaj. Trzymam kciuki za jutrzejszy dzień i wizyty, ja również jutro wizytuje.
Na ostatnim USG 2 tygodnie temu był pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, bez zarodka, więc ciągle w zawieszeniu jestem. Mam nadzieję że jutro będzie wszystko tak jak powinno.

Dobranoc dziewczyny !
 
ale super, Gratulacje!! ❤️
tak, ja też jak dostałam luteinę to czułam się spokojniejsza.
współczuję z uwagi na zakaz, niestety czeka nas kilka miesięcy wyrzeczeń, ale warto! :)
Może kilka miesięcy a może kilkanaście lat wyrzeczeń 😉

Na katar i ogólne przeziębienie polecam jeszcze pić lipę. Mi pomogła. U mnie z tym przeziębieniem już lepiej.

Wczoraj nie czytałam forum i miałam dziś dużo do nadrobienia 😜😁

Gratulacje dla wszystkich, które z wizyty przyniosły szczęśliwe wiadomości. Ściskam mocno w myślach tych, u których dziś smutek.

Ja dziś pierwszy dzień ferii i totalne lenistwo, dużo leżałam i spałam. Przez to chyba jakoś jeszcze mocniej przymulona.
Apetyt jako taki. Robię się szybko głodna, ale zjeść muszę raczej na siłę. Na śniadania bardzo teraz smakują mi kanapki z serkiem topionym i świeżym ogórkiem, a dawno tego nie jadałam. Lubię też placuszki bananowe.
A co ciekawego jadacie na obiady?

Jeśli chodzi o witaminy to biorę Mama DHA premium plus, lekarka mówiła, żeby kontynuować. Mam jedynie problem z przełykaniem go, bo dla mnie jest wieeeeelki 😱

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy też tak macie, że podczas kichania kłuje Was w brzuchu ? Mnie przy każdym kichnięciu boli jakby w prawym jajniku.
O ja z tym kichaniem mam tak od dawna. ..
 
Dziewczyny, dołączam też do was w sprawie choróbska. Na razie katar ale czuję że się rozkręca. Zaraziłam się pewnie od syna 🤦‍♀️.
To co tam polecacie ?
Zazwyczaj leczyłam się dodatkowo rumiankiem, ale wyczytałam że w ciąży jeden dziennie można wypić i teraz nie wiem. 🤷‍♀️
Picie lipy + herbata z imbirem, cytryną, miodem czasem zamiast imbiru daję syrop z czarnego bzu. Ja brałam też Paracetamol, bo wchodził mi stan podgorączkowy.
Ludzie polecają też bardzo syrop z cebuli, ale ja nigdy nie próbowałam.
Jeśli katar to też pomocne będą inhalacje.
 
Właśnie czytam ciekawą książkę i dowiedziałam się, że wody płodowe zmieniają smak pod wpływem zjadanych przez nas produktów, dzięki czemu uczymy dziecko już w okresie płodowym zamiłowania do niektórych smaków :) jedzmy zdrowo! 😃
 
reklama
Do góry