reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczynki, sorry za być może głupie bezsensowne pytanie, ale jestem ciekawa. Chodzicie do lekarzy prywatnych? I na prenatalne prywatne? Jeśli tak to Wasi partnerzy/narzeczeni/mężowie wspierają Was wtedy finansowo?( jeśli np. Nie dysponujecie wspólnym kontem bankowym) ? Ja np. Teraz w maju wydam około 700 zł z dwoma wizytami u ginekologa i prenatalnymi, dlatego mnie to ciekawi 🤔 Jak to nie odpowiednie pytanie do danego tematu forum, to przepraszam :)
Ja wszystko na nfz realizuje i wizyty i pernatalne, gdyż mam wrodzoną wade serca więc należą mi sie badania w ramach nfz. Nie narzekam, bo chodze do przychodni przyszpitalnej i dzieki temu mam dobry dostęp do laboratorium i do przodu mam wypisane skierowania na badania krwi tak ze idac na kolejne wizyty mam juz zrobione badania :) minusem jest rzadka ilość USG. A co do finansów mamy wspólne konto i wszystkie koszty dotyczace dziecka czy mnie ida z wspólnego konta. Obecnie jestem w 23 tc :)
 
reklama
Hej dziewczynki, jestem w 22 tygodniu ciąży dziś byłam na prenatalnych miała być dziewczynka, a jest chłopczyk 😅 dobrze, że nic nie kupowałam 🤣. Od kilku dni pobolewał mnie brzuch i dziś się okazało, że szyjka mi się skraca i stąd te bóle :( któraś z Was może ma podobna diagnozę? Doktor przepisał mi Luteinę i magnez..
 
Hej dziewczynki, jestem w 22 tygodniu ciąży dziś byłam na prenatalnych miała być dziewczynka, a jest chłopczyk 😅 dobrze, że nic nie kupowałam 🤣. Od kilku dni pobolewał mnie brzuch i dziś się okazało, że szyjka mi się skraca i stąd te bóle :( któraś z Was może ma podobna diagnozę? Doktor przepisał mi Luteinę i magnez..
Hej, ja również mam bóle i niezbyt długą szyjkę, dostałam luteinę. Sprawdzałam, że w pierwszej ciąży w tym samym okresie miałam zaledwie 2mm dłuższą więc chyba też taka moja uroda, że nie mam specjalnie długiej. Sporo pracuję i po ostatniej wizycie właśnie się zaczęłam stresować każdym napięciem brzucha, a wizytę mam normalnie za 4 tygodie dopiero... Czy lekarz mówił Ci coś o ograniczeniu np współżycia w związku z tą szyjką?
 
Hej dziewczynki, jestem w 22 tygodniu ciąży dziś byłam na prenatalnych miała być dziewczynka, a jest chłopczyk 😅 dobrze, że nic nie kupowałam 🤣. Od kilku dni pobolewał mnie brzuch i dziś się okazało, że szyjka mi się skraca i stąd te bóle :( któraś z Was może ma podobna diagnozę? Doktor przepisał mi Luteinę i magnez..
haha, ja właśnie kupiłam tylko kilka sztuk i cały czas czekałam na połówkowe żeby się nie zdziwić potem, ale potwierdzona dziewczyna :D
 
Hej, ja również mam bóle i niezbyt długą szyjkę, dostałam luteinę. Sprawdzałam, że w pierwszej ciąży w tym samym okresie miałam zaledwie 2mm dłuższą więc chyba też taka moja uroda, że nie mam specjalnie długiej. Sporo pracuję i po ostatniej wizycie właśnie się zaczęłam stresować każdym napięciem brzucha, a wizytę mam normalnie za 4 tygodie dopiero... Czy lekarz mówił Ci coś o ograniczeniu np współżycia w związku z tą szyjką?
Wlasnie najgorsze jest to ze ja nawet nie wiem ile ta moja szyjka ma mm... Bo badał mnie nie przez usg ( bo w tym samym dniu miałam prenatalne i chyba dodatkowo nie chciał mi znowu robić usg) Kazał mi więcej odpoczywać i oczywiście zakaz współżycia, ale ja i tak od początku ciąży byłam przewrażliwiona i nie współżyliśmy (na początku ciąży miałam dużego torbiela i też nie mogliśmy)
 
Wlasnie najgorsze jest to ze ja nawet nie wiem ile ta moja szyjka ma mm... Bo badał mnie nie przez usg ( bo w tym samym dniu miałam prenatalne i chyba dodatkowo nie chciał mi znowu robić usg) Kazał mi więcej odpoczywać i oczywiście zakaz współżycia, ale ja i tak od początku ciąży byłam przewrażliwiona i nie współżyliśmy (na początku ciąży miałam dużego torbiela i też nie mogliśmy)
Ja mam 27mm, w poprzedniej ciąży miałam 29mm w tym samym momencie, a 27 w kolejnym miesiącu czyli teraz jakby miesiąc szybciej mam takiej długości, wtedy nic nie brałam na to i lekarz też nic nie mówił, że coś jest nie tak, a teraz chyba ze względu na to, że nie mogę iść na zwolnienie dał mi tą luteinę, ale nie wspominał nic o współżyciu.
 
Ja mam 27mm, w poprzedniej ciąży miałam 29mm w tym samym momencie, a 27 w kolejnym miesiącu czyli teraz jakby miesiąc szybciej mam takiej długości, wtedy nic nie brałam na to i lekarz też nic nie mówił, że coś jest nie tak, a teraz chyba ze względu na to, że nie mogę iść na zwolnienie dał mi tą luteinę, ale nie wspominał nic o współżyciu.
A rozmiar szyjki jest wypisany w każdym usg ? Bo czytam ze CL to skrot od szyjki, ale na swoim usg nie widzę takiego skrótu
 
Dziewczyny czy ktoras z Was brala/bierze Urosept? Znowu mam brac 3x2 tabketki przez leukocyty :( i jak z ruchami dziecka? Ja jestem w 21 tc i czuje bardzo malo :( mam nadzieje ze to przez lozysko z przodu. Pozdrawiam
Ja brałam na początku ciąży jakoś w 8tc przez 10 dni. Pomógł i badania moczu od tamtej pory mam dobre.
 
reklama
Do góry