reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Z imionami to u nas jesteśmy hohoho w lesie jednym słowem😊
Dla chłopca mamy wybrane już od pierwszej córki czyli 21 lat ale trochę już oklepane,wie. Trzeba będzie myśleć od nowa,dla córki nie mamy wcale
 
reklama
Ja właśnie też nie wiem, codziennie jakieś zadręczanie się, zamartwianie bo a to są objawy, a to objawów nie ma. Nie ma co się zadręczać, po co się stresować?
Tak samo nie ma co porównywać ciąż, to że koleżanke kłuł brzuch i poroniła nie znaczy, że u kogoś innego też tak bedzie.
Może to brutalne, ale jak ma się coś złego stać to i tak się stanke, chociazbyscie 9 miesięcy leżały z nogami u góry, niestety, natury nie da się oszukać. Jednak większość ciąż kończy się dobrze, więc myślcie pozytywnie;)
Ja ostatnie plamienie miałam z 2 tygodnie temu ale lekarz mowi, ze mam brać dupka do ok 12/13tc, bo plamienia miałam od początku niemal.

Czytam Was i nie dowierzam, że tak się dręczycie! Czemu sobie to robicie? :) jak nic Wam nie nie jest to sie cieszcie, a nie sie zamartwiacie bo inne z nas mają inne objawy czy biorą inne leki.

Co do suplementacji każdy pewnie bierze co innego indywidualnie od wyników. Ja muszę brać więcej jodu bo miałam za wysokie TSH i to inna sytuacja niż pewnie część z Was.
Ufajcie lekarzom i nie fiksujcie!
 
Nie wiem czemu kazali na czczo? Może masz przy okazji jakieś inne np. Morfologię?
Ja USG mam o 19 i o tej porze wieczorem tz mają pobrać krew. Więc ani pora dnia ani bycie po posiłku nie robi różnicy.
ja jak leżałam na patologii ciąży to mi dwa razy popierali krew na badania, raz w południe, a raz wieczorem. Nikt się mnie nie pytał, czy jestem na czczo, a w tym była tez morfologia
 
Nie wiem czemu kazali na czczo? Może masz przy okazji jakieś inne np. Morfologię?
Ja USG mam o 19 i o tej porze wieczorem tz mają pobrać krew. Więc ani pora dnia ani bycie po posiłku nie robi różnicy.
Nie wszystkie badania mam zrobić w częściej zabrać ze sobą wyniki. Dobra nie będę teraz myśleć nad tym bo się zacznę stresować. 😂
 
Ja opuscilam wiele grup na fb żeby nie czytać smutnych historii i się nie nakręcać.. Macie jakieś upatrzone imiona?
Tak ja mam Hanię wybrana. A dla chłopca chyba z 5. Wiec chyba będzie lepiej jak by sie urodziła dziewczynka ale zawsze chciałam syna mieć. A i po za tym na naszej ulicy same chłopaki się rodzą nawet trzy lata temu były trojaczki 😱
 
Doskonale Cię rozumiem, bo sama miałam mega stresujące początki. Ale doszłam do wniosku, że ufam mojemu lekarzowi i dużo spokojniejsza się czuję. Jeśli bym miała plamienia poszłabym wcześniej, ale skoro u Ciebie jest wszystko w porzadku może warto poprostu wrzucić na luz :-) z takim doszukiwaniem się nieprawidłowości zwariować idzie a trzeba mieć mocne nerwy co najmniej do września. Oczywiscie zrobisz jak uznasz za słuszne, a to jest tylko moja rada.
Nie bede panikować, przede mną jeszcze miesiąc taki powiedzmy nerwowy, aż nadejdzie 12 tydzień, jakieś tam ryzyko się obnizy, i najważniejsze beda prenatalne badania.
Przez ten miesiąc planuje dużo spać, odpoczywać, dobrze i zdrowo jeść, brac witaminy, spacerować, i nie wkurzać się w pracy :D
 
Właśnie u nas zrobiło się mega przygnębiające te forum ostatnio, wiem, są historie dziewczyn, ale dużo osób się nakręca bo coś... Samej mi się to już udziela i sobie w nocy dziś wkręciłam, że skoro nie bolą mnie piersi to dziecko nie żyje.. mówiłam do niego by dało mi znać, ze ok i co? Rano wstaje i mdłości i piersi obolałe ;) Proszę nie wkręcajmy się, bo zwariujemy 🙏☀️
 
reklama
Nie bede panikować, przede mną jeszcze miesiąc taki powiedzmy nerwowy, aż nadejdzie 12 tydzień, jakieś tam ryzyko się obnizy, i najważniejsze beda prenatalne badania.
Przez ten miesiąc planuje dużo spać, odpoczywać, dobrze i zdrowo jeść, brac witaminy, spacerować, i nie wkurzać się w pracy :D
no i to jest dobry plan :) bierz głęboki wdech i trzymaj się tak dzielnie do 12 tygodnia zobaczysz, że szybko minie i będzie wszystko w porządku ❤️
 
Do góry