reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny, tak czytam i czytam. Każda z Was bierze ten cały duphaston? Mnie lekarz zapytał czy plamie, powiedziałam zgodnie z prawdą, że nie, spojrzał na wynik progesteronu i nic. Więc chyba jest ok? Myślę, że jeśli bym zadzwoniła nagle, że plamie to by mi wypisał...
Ja też nie biorę nic, tylko witaminy.
 
reklama
Ja się właśnie tak zastanawiam bo ten brudny śluz miałam tylko raz tydzień temu , czy jest taka potrzeba żeby dalej brać dupka....trochę się go boję. Wizytę mam 17.02 to zobaczę co mi lekarz powie. Czy wy dziewczyny które plamiłyście mało lub jednorazowo dalej bierzecie ? Hmm a może nie brudzę bo go biorę.
 
Dziewczyny, a takie pytanie jakie witaminy bierzecie?
Ja biorę MAMA DHA Premium Plus:
Olej rybi - źródło kwasów tłuszczowych Omega 3,
w tym
kwas dokozahekaenowy (DHA)
kwas eikozapantaenowy (EPA)
1143 mg

800 mg
68 mg
---

---
---
Witamina D50 µg (2000 j.m.)1000 %
Kwas foliowy,
w tym
kwas pteroilomonoglutaminowy
L-metylofolian wapnia
400 µg

200 µg
200 µg
200 %

---
---
Magnez200 mg53,3 %
Jod200 µg133,3 %

do tego biorę jeszcze 400 mg kwasu foliowego z Naturell ( na początku brałam Folik).
i 4000 dodatkowo witaminy D, bo mam średni poziom
i witamine B12.
Ja biorę pregna plus
 
No własnie, z jednej stronu ufam lekarzowi, bo jest dobrym lekarzem do tego ordynatorem oddziału, i ma za sobą tysiace porodów, nie mówiąc o prowadzeniu ciąży, i skoro zapisał mnie dopiero za miesiąc, to chyba wie co robi, ale z drugiej strony, mam chodzić miesiąc niespokojna? wiecie jak to jest : "czy aby na pewno wszystko jest ok"? :/
Mam ten sam dylemat, bo tez ufam mojej lekarce, naprawdę czuje się w tej ciąży z uwagi na przygotowania do niej zaopiekowana, ale miesiąc czekać na wizytę to tez mi się wydaje b. długo. Myśle, ze co 3 tygodnie byłoby optymalnie.
 
No własnie, z jednej stronu ufam lekarzowi, bo jest dobrym lekarzem do tego ordynatorem oddziału, i ma za sobą tysiace porodów, nie mówiąc o prowadzeniu ciąży, i skoro zapisał mnie dopiero za miesiąc, to chyba wie co robi, ale z drugiej strony, mam chodzić miesiąc niespokojna? wiecie jak to jest : "czy aby na pewno wszystko jest ok"? :/
Doskonale Cię rozumiem, bo sama miałam mega stresujące początki. Ale doszłam do wniosku, że ufam mojemu lekarzowi i dużo spokojniejsza się czuję. Jeśli bym miała plamienia poszłabym wcześniej, ale skoro u Ciebie jest wszystko w porzadku może warto poprostu wrzucić na luz :-) z takim doszukiwaniem się nieprawidłowości zwariować idzie a trzeba mieć mocne nerwy co najmniej do września. Oczywiscie zrobisz jak uznasz za słuszne, a to jest tylko moja rada.
 
Ja się właśnie tak zastanawiam bo ten brudny śluz miałam tylko raz tydzień temu , czy jest taka potrzeba żeby dalej brać dupka....trochę się go boję. Wizytę mam 17.02 to zobaczę co mi lekarz powie. Czy wy dziewczyny które plamiłyście mało lub jednorazowo dalej bierzecie ? Hmm a może nie brudzę bo go biorę.
Ja pytalam lekarza tutaj, powiedział, że skoro mam to mogę brać, napewno nie zaszkodzi.
 
No właśnie tego się obawiam...dlatego na razie może odpuszczę. Myślę że mama się zorientuje za jakiś czas sama 🙂 zobaczę jak to wyjdzie.
Dziewczyny a te badania krwi do testu papla, to co oznaczyć, i ile przed prenatalnymi? Z gotowym wynikiem się idzie na prenatalne tak? Proszę oswieccie mnie... 🙄
JA zapisałam się na ten sam dzień. Tylko jeden problem trzeba być na czczo na PAPPA a ja mam na 11 a o 8 jestem już glodna😛
 
Ja się właśnie tak zastanawiam bo ten brudny śluz miałam tylko raz tydzień temu , czy jest taka potrzeba żeby dalej brać dupka....trochę się go boję. Wizytę mam 17.02 to zobaczę co mi lekarz powie. Czy wy dziewczyny które plamiłyście mało lub jednorazowo dalej bierzecie ? Hmm a może nie brudzę bo go biorę.

Ja ostatnie plamienie miałam z 2 tygodnie temu ale lekarz mowi, ze mam brać dupka do ok 12/13tc, bo plamienia miałam od początku niemal.

Czytam Was i nie dowierzam, że tak się dręczycie! Czemu sobie to robicie? :) jak nic Wam nie nie jest to sie cieszcie, a nie sie zamartwiacie bo inne z nas mają inne objawy czy biorą inne leki.

Co do suplementacji każdy pewnie bierze co innego indywidualnie od wyników. Ja muszę brać więcej jodu bo miałam za wysokie TSH i to inna sytuacja niż pewnie część z Was.
Ufajcie lekarzom i nie fiksujcie!
 
reklama
Do góry