reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dzień dobry, ja dziś dzień lenia. Nie ide do szkoły, wagary. Ja na przyszły piątek mam wizytę u położnej tutaj one prowadzą ciążę. A USG to chyba dopiero na prenatalnych. Wkurza mnie to strasznie, ale nie mam jak do pl lecieć. Co do plamien ja czasem mam jakiegoś ma za z rana. Mdlosci mi przeszly, został ból cyckow i brzucha. Jedyne co mnie dziwi, to czasem jak się podcieram to są malutkie kawalki czegoś bialego albo cienistego jakby naskorka. Ale gin nic nie mowil jak tam grzebal
 
reklama
Dziewczyny, tak czytam i czytam. Każda z Was bierze ten cały duphaston? Mnie lekarz zapytał czy plamie, powiedziałam zgodnie z prawdą, że nie, spojrzał na wynik progesteronu i nic. Więc chyba jest ok? Myślę, że jeśli bym zadzwoniła nagle, że plamie to by mi wypisał...
Ja nie biore ani duphastonu ani luteiny.
 
Rozumiem, że objawów żadnych nie miałaś? :( mam na myśli nie tylko plamienie, ale np. mdłości.
Zgadzam się trochę z tym, pierwsza wizytę mialam w 6+5, kolejna już będzie 10+5, długi odstęp czasu :(
Ja chyba nie wytrzymam, i umówię się wczesniej, gdzies za 2 tyg, by mieć pewność ze wszystko jest ok, i nadal bije serce, wole dmuchac na zimne, potem kolejne usg znowu po 2 tygodniach, bede spokojniejsza, co zdrowsze dla ciazy, niz chodzic miesiąc i sie zamartwiać..
 
I powiem Was, że irytuje mnie to... Ale muszę przyznać, że przechodzę spokojniej tą ciążę niż poprzednią. Żadnej bety, biegania, dumania. Ma to swoje plusy
 
Dziewczyny, a takie pytanie jakie witaminy bierzecie?
Ja biorę MAMA DHA Premium Plus:
Olej rybi - źródło kwasów tłuszczowych Omega 3,
w tym
kwas dokozahekaenowy (DHA)
kwas eikozapantaenowy (EPA)
1143 mg

800 mg
68 mg
---

---
---
Witamina D50 µg (2000 j.m.)1000 %
Kwas foliowy,
w tym
kwas pteroilomonoglutaminowy
L-metylofolian wapnia
400 µg

200 µg
200 µg
200 %

---
---
Magnez200 mg53,3 %
Jod200 µg133,3 %

do tego biorę jeszcze 400 mg kwasu foliowego z Naturell ( na początku brałam Folik).
i 4000 dodatkowo witaminy D, bo mam średni poziom
i witamine B12.
 
Rozumiem, że objawów żadnych nie miałaś? :( mam na myśli nie tylko plamienie, ale np. mdłości.
Zgadzam się trochę z tym, pierwsza wizytę mialam w 6+5, kolejna już będzie 10+5, długi odstęp czasu :(
Wcześniej też nie miałam mdłości. W zasadzie moim jedynym objawem ciąży było zatrzymanie się okresu.
 
Ja chyba nie wytrzymam, i umówię się wczesniej, gdzies za 2 tyg, by mieć pewność ze wszystko jest ok, i nadal bije serce, wole dmuchac na zimne, potem kolejne usg znowu po 2 tygodniach, bede spokojniejsza, co zdrowsze dla ciazy, niz chodzic miesiąc i sie zamartwiać..
To zależy, bo moja lekarka mówi że na wczesnym etapie ciazy jeśli nie ma wskazań czyli jeśli nic złego się nie dzieje nie powinno się męczyć malucha zbyt częstym USG. Ja co prawda teraz miałam serię co 2 tygodnie przez krwawienia. Ale po prenatalnym jeśli będzie wszystko ok na kolejnej wizycie 2 tygodnie później nie zrobi mi USG, żeby właśnie nie męczyć dziecka niepotrzebnie.
 
To zależy, bo moja lekarka mówi że na wczesnym etapie ciazy jeśli nie ma wskazań czyli jeśli nic złego się nie dzieje nie powinno się męczyć malucha zbyt częstym USG. Ja co prawda teraz miałam serię co 2 tygodnie przez krwawienia. Ale po prenatalnym jeśli będzie wszystko ok na kolejnej wizycie 2 tygodnie później nie zrobi mi USG, żeby właśnie nie męczyć dziecka niepotrzebnie.
No własnie, z jednej stronu ufam lekarzowi, bo jest dobrym lekarzem do tego ordynatorem oddziału, i ma za sobą tysiace porodów, nie mówiąc o prowadzeniu ciąży, i skoro zapisał mnie dopiero za miesiąc, to chyba wie co robi, ale z drugiej strony, mam chodzić miesiąc niespokojna? wiecie jak to jest : "czy aby na pewno wszystko jest ok"? :/
 
reklama
Dziewczyny, a takie pytanie jakie witaminy bierzecie?
Ja biorę MAMA DHA Premium Plus:
Olej rybi - źródło kwasów tłuszczowych Omega 3,
w tym
kwas dokozahekaenowy (DHA)
kwas eikozapantaenowy (EPA)
1143 mg

800 mg
68 mg
---

---
---
Witamina D50 µg (2000 j.m.)1000 %
Kwas foliowy,
w tym
kwas pteroilomonoglutaminowy
L-metylofolian wapnia
400 µg

200 µg
200 µg
200 %

---
---
Magnez200 mg53,3 %
Jod200 µg133,3 %

do tego biorę jeszcze 400 mg kwasu foliowego z Naturell ( na początku brałam Folik).
i 4000 dodatkowo witaminy D, bo mam średni poziom
i witamine B12.
Ja biorę pregna plus ale jesli szukasz innych witamin to wejdz na strone pantabletka.pl tam masz zestawienie róznych witamin z opisami 😀
 
Do góry