reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny mam takiego lenia dzisiaj że wstyd się przyznać ale jeszcze nic nie zrobiłam, koszmarny dzień :( zero sił chęci. Jakbym chora była. I ręka lewa mi drętwieje od paru dni hmm.. a nawet kofeiny nie pije. Chciałabym jakies witaminy ale bez kwasu foliowego bo biorę folik. Ciężko znaleźć taki zestaw bez kwasu. Mam mama dha, ponad 50 zl wydane i leży bo kwas w tym jest.
Nie jesteś w tym sama. Ja jedynie szybki obiad bo na nic wiecej siły nie mialam, no i standardowo pranie i zmywanie po śniadaniu, zmywanie po obiedize już mąż zrobi jka z pracy wroci bo ja nie mma kompletnie sił. Tylko bym spała.
 
reklama
Mama ginekolog ma taki segregator ciążowy z wkładkami na badania, na rzeczy do porodu (w sensie dokumentacja) ułatwia porządek w papierach których przybywa. Sama się też nad nim zastanawiam tylko myślę czy brać jego czy po prostu zwykły segregator A5 lub teczkę. Nie wiem na ile to jest faktycznie praktyczne. Na oko to on mi się spory wydaje.

Ja chciałam go kupić w poprzedniej ciąży, ale mąż mnie powstrzymał i miałam zwykła teczkę z przegródkami. Fakt jest taki, że wszystkich wyników się nie nosi na każda wizytę, lekarz ma to wpisane w karcie. A do porodu miałam przygotowana osobna teczkę.

Za to kupiłam porem dla syna segregator pediatryczny i to uważam za fajny zakup, bo wystarczy na dłużej.
 
Jeśli będzie syn to podoba mi się Jerzy. A dla dziewczynki mam problem, na razie na tapecie jest Wanda, Janina albo Aniela. W domu mam Tadeusza, wiec szukam jakiegoś pasującego imienia dla rodzeństwa :)

A ubranka w poprzedniej ciąży zaczęłam kupować dość szybko, po dwie-trzy sztuki, właśnie głównie neutralne, chociaż już na usg w 12 tyg lekarka twierdziła ze będzie syn i się potwierdziło. Teraz to nie wiem, bo w sumie dużo mi zostało po synu, ale może po prenatalnych chociaż kilka sztuk kupie :)
 
a nie chcesz zamienić foliku na jakieś witamy z kwasem foliowym, najlepiej metylowanym ?
To sa jakiss rozne rodzaje kwasu jezus maria skad wy to wiecie wszystko 🙈
W tym mama dha co do kwasu pisze tak:
Kwas foliowy, w tym
- kwas pteroilomonoglutaminowy 200 ug
- L-metylofolian wapnia 200 ug

To jest metylowany? :)
 
To sa jakiss rozne rodzaje kwasu jezus maria skad wy to wiecie wszystko [emoji85]
W tym mama dha co do kwasu pisze tak:
Kwas foliowy, w tym
- kwas pteroilomonoglutaminowy 200 ug
- L-metylofolian wapnia 200 ug

To jest metylowany? :)
Tak-ten metylowany jest lepiej przyswajalny [emoji846]podobno dużo kobiet ma problem z przyswajaniem zwykłego kwasu foliowego ( w tym ja[emoji16] ) więc lepiej chyba lykac ten metylowany tak na wszelki wypadek [emoji846]
 
Odnośnie imion to mi się podoba: Matylda, Łucja, Rita, Nina, Laura, Sara a z chłopięcych Filip, Leon, Leonard, Klemens, Nikodem, Zachary, Marcel, Nataniel, Igor. To taka lista na teraz ale pewnie im bardziej zacznę się w ten temat wgłębiać to lista imion ulegnie zmianom :)
No i co z tego jak każde jedno mój mąż odrzuca 😭 Będzie to ciężki temat znaleźć wspólnie coś co nam obu spasuje.
W kwestii wyprawki ja mam zamiar dopiero w czerwcu/ lipcu zacząć sobie tym głowę zaprzątać. U nas zdecydowaliśmy, że nie chcemy poznać płci do dnia porodu więc będzie mniej opcji rozkminiania na temat ubranek, bo pójdą neutralne kolory 😎
😱😱😱wytrzymacie ????
 
Cześć ☺️ ja już dziewczyny tracę zmysły...
1,5 tygodnia temu dostałam brudzenia , pojechałam do ginekologa wszystko było okej ale dostałam luteinę dopochwowo na w razie czego. Potem brudzilam jesscze z 5 dni i przeszło. Dzisiaj w pracy zobaczyłam na papierze jasno różowy ślad i od tamtej pory co nie pójdę do toalety to cały czas tak samo.. teraz to już bym powiedziała ze plamie na brązowo, jasno różowo.. lekarka mówiła żeby nie panikować, odpoczywać. Oczywiście gdyby się coś działo to dzwonić. Nie wiem czy mam już podnosić alarm i do niej dzwonić czy jeszcze chwile poczekac aż odpocznę, poleze po pracy.. brzuch mnie nie boli nic a nic. Teraz to już się boje wstać żeby tylko nic się nie stało 🥺 na wiosce czysto, tylko przy siusiu to zauważam 🥺
 
reklama
Cześć ☺️ ja już dziewczyny tracę zmysły...
1,5 tygodnia temu dostałam brudzenia , pojechałam do ginekologa wszystko było okej ale dostałam luteinę dopochwowo na w razie czego. Potem brudzilam jesscze z 5 dni i przeszło. Dzisiaj w pracy zobaczyłam na papierze jasno różowy ślad i od tamtej pory co nie pójdę do toalety to cały czas tak samo.. teraz to już bym powiedziała ze plamie na brązowo, jasno różowo.. lekarka mówiła żeby nie panikować, odpoczywać. Oczywiście gdyby się coś działo to dzwonić. Nie wiem czy mam już podnosić alarm i do niej dzwonić czy jeszcze chwile poczekac aż odpocznę, poleze po pracy.. brzuch mnie nie boli nic a nic. Teraz to już się boje wstać żeby tylko nic się nie stało 🥺 na wiosce czysto, tylko przy siusiu to zauważam 🥺
dodam ze to 9+3
 
Do góry