reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja mieszkam w Malezji i tutaj jest inne podejście niż w Polsce, a przynajmniej nie wszystko jest standardem 😅 np lekarz nie zrobił mi badania krwi czy moczu przy pierwszym usg (6tyd), bo stwierdził, ze na usg widać ciąże. Jeszcze nie słyszałam serduszka i nakazał przyjść w ten piątek, wiec trochę czekam już zniecierpliwiona, żeby zobaczyć jak sytuacja sie potoczy.

szczerze nawet nie zakładałam takiej opcji, bo w najbliższej rodzinie brak bliźniaków 😂 oczywiście byłabym szczęśliwa, byle dziecko/dzieci było zdrowe :) ale nie ukrywam, ze troszeczkę się przeraziłam, bo do rodziny daleko, a sama z mężem nke wiem jak bym sobie teraz z dwójka poradziła...
to moja pierwsza ciąża, w sierpniu miałam ciąże biochemiczna, wiec w sumie się nie liczy ;)

Oj mnie przeraziłyby bliźniaki. Przeraża mnie ta ciąża również. (mam. Nadzieję że pojedyncza). Taki mix radości i przerażenia.
Oboje jesteście Polakami?? Wow Malezja w jakim języku tam mówią? Malezyjsku? Nauczyłaś sie:) jak tam trafiłaś? :)
Tutaj jakby do 12 tc ciąża nie istnieje.. Mam. Się zgłosić do położnej albo rodzinnego k 10tc zobaczymy może chociaż krew mi zbadają 🙈
K. 12. Tc przelecę się do Polski na genetyczne Jelsi tutaj nie wrzuca mnie do grupy ryzyka.
 
reklama
Dzien dobry Dziewczyny. Wstajemyyyy. :) mam pytanko. Która jest już po 1 cesarce i szykuje się na nastepna?
Ja syna rodziłam naturalnie 10 h ale że tętno spadało to szybko mnie wzięli na cc. Jak mam porównywać to bym się nigdy nie zastanawiała i wolała bym rodzić naturalnie. I zawsze tak myślałam że jak kiedyś mi będzie dane rodzić to tylko tak. Ale niestety mam endometrium w bliźnie po cc które bardzooooo mi uprzykrza życie więc lekarz powiedział że lepiej zrobić cc i to wyciąć wpiz......
 
Ja tez dobrze, bylo to prawie 6 lat temu ale nie pamiętam, żeby była tragedia. Za to tragedia byla leżeć 8 godz pod oxy ze skurczami tak mocnymi, ze mialam ochote udusić się kablem do ktg [emoji28]
O kurcze to faktycznie musisz mieć traumę Ja miałam we wrześniu 2018 czyli ponad dwa lata temu .Każdy ma inny prog bólu. Podobno dobrze jest gdy dość szybko Cie spionizuja [emoji846]Trzeba się też dużo ruszać
 
Unmnie śnieg sypie ale jets na plusie.

Co do bliźniaków, to nie wszystkie są już po pierwszej wizycie m. in. ja dopiero w środę idę, ale u mnie w rodzinie nie było bliźniaków ani u męża, dlatego raczej w kwestii bliźniaków na mnie nie ma co liczyć [emoji4]

Ten śnieg to i mnie zaskoczył 🤣
Co do bliźniaków moja koleżanka jest właśnie w 4mcu i nikt po jej stronie ani faceta bliźniaków nie miał a im się trafiło 🤣
 
Oj mnie przeraziłyby bliźniaki. Przeraża mnie ta ciąża również. (mam. Nadzieję że pojedyncza). Taki mix radości i przerażenia.
Oboje jesteście Polakami?? Wow Malezja w jakim języku tam mówią? Malezyjsku? Nauczyłaś sie:) jak tam trafiłaś? :)
Tutaj jakby do 12 tc ciąża nie istnieje.. Mam. Się zgłosić do położnej albo rodzinnego k 10tc zobaczymy może chociaż krew mi zbadają 🙈
K. 12. Tc przelecę się do Polski na genetyczne Jelsi tutaj nie wrzuca mnie do grupy ryzyka.
Tak, jesteśmy z Polski. Mój mąż ma tutaj kontrakt. Jest to była kolonia brytyjska, wiec oprócz malajskiego, bez problemu można dogadać się po ang :)

tutaj po 12 tyg zaczynaja się badania, a do tego czasu mój lekarz był naburmuszony, ze zadaje za dużo pytan jak byłam w 6 tyg na usg😂😭
 
Tak, jesteśmy z Polski. Mój mąż ma tutaj kontrakt. Jest to była kolonia brytyjska, wiec oprócz malajskiego, bez problemu można dogadać się po ang :)

tutaj po 12 tyg zaczynaja się badania, a do tego czasu mój lekarz był naburmuszony, ze zadaje za dużo pytan jak byłam w 6 tyg na usg😂😭
Fajnie ze angielski starcza :)) pewnie cieplutko. Macie? Sprzyja Ci klimat? :)
A z traktowaniem ciąży to podobnie jak tu. :) położna mi odpisała żebym przyszła do niej czy do lekarza pierwszego kontaktu koło 10tc. I tak zajebisdie że usg ci zrobił co nie??
Ogólnie w Norge większość kobiet pracuje niemalże do rozwiązania. 2 tyg przed terminem porodu przechodzi się na macierzyński.
Ale wątpię żebym ja pracowała do konca chyba że szef da mi jedynie peace biurowa..moja.praca jest stojąca w hałasie i często bardzo forsujaca. Na wizycie na pewno omówie ta kwestie z lekarzem i zobaczymy czy mój szef ogarnie alternatywna pracę dla mnie czy wyląduje na zwolneniu. W sumie nie chciałabym siedzieć w domu. Można dostać niezłego fioła...
 
reklama
Do góry