reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Pasażerka większość siłowni ma w ofercie trening dla kobiet w ciąży. Myślę że powinnaś sprawdzić co Twoja siłownia oferuje :),
Ja swoją przygodę z siłka zakonczylam l kilka lat temu ale tak jak wspomniałam moja instruktorka BP trzecia ciąża prowadziła trening do ok 20tc i urodziła cudna zdrowa dziewczynkę.

Na pewno joga nie zaszkodzi ale skoro napisałaś że wolisz forsowny trening to usniesz z nudów hehe. Ja też z tych forsownyxh uwielbiałam basis Ball i body pump. Szybkie tempo intensywny trening.

W Polsce jest mało zajęć dla kobiet w ciąży, a jeśli już są to bardziej przypominają jogę niż fitness. I z tego co wiem trzeba przynieść zaświadczenie od lekarza. Na siłowni nigdy nie widziałam kobiety w ciąży.
 
reklama
Dziewczyny u mnie deszcz i paskudna pogoda,nie zapowiada się lepiej,
Tak się zastanawiam,tyle nas tutaj a ani jednej ciąży bliźniaczej na razie
Ciekawe czy czy się trafi którejś z nas?
Unmnie śnieg sypie ale jets na plusie.

Co do bliźniaków, to nie wszystkie są już po pierwszej wizycie m. in. ja dopiero w środę idę, ale u mnie w rodzinie nie było bliźniaków ani u męża, dlatego raczej w kwestii bliźniaków na mnie nie ma co liczyć [emoji4]
 
Cześć dziewczyny. Miłej niedzieli. Witam nowe koleżanki.
Nie zaglądałam 2 dni a tu 40 stron do nadrobienia 😁. Przyznam szczerze ze cześć pominęłam. Ja dzisiaj po wizycie ale u dentysty... godzina leżenia na fotelu - nie polecam bardzo. I cały czas myśle czy to nie zaszkodzi maleństwu. Bo z jednej strony - piszą ze leczenie w pierwszym trymestrze może być niebezpieczne, z drugiej moja dentystka mówi ze maja znieczulenia bezpieczne na każdym etapie ciąży, z trzeciej sam ból i stres a z czwartej nieleczona próchnica to tez bardzo niefajnie. Jak tu nie zwariować? 🙈
Ja bym zaufała dentystce. Dobrze zrobiłaś, że poszłaś
Też trenowałam przed ciążą- dość ciężkie interwały. Teraz bym sie chyba bała ,no chyba że jakieś lekkie ćwiczenia ale za zgodą lekarza [emoji16]
Ooooo a ja jak się nadzwigam to wieczorem mam spięty brzuch i mnie boli:)
Fajnie ze piszesz o ćwiczeniach bo ja wcześniej chodziłam na taki dość ciężki trening który teraz myśle nie ma opcji żeby chodzić bo dużo skoków jest i w ogóle lekarz mi powiedział ze trochę za ciężki:) coś może polecasz na co można chodzić?:)
Też bym zrezygnowała z interwalów, podskoków i angażujących brzuch. Najlepiej pogadać z trenerami na siłowni.
A jeśli chodzi o domowe to prawie całą poprzednią ciążę jeździłam na orbitreku i robiłam z you tuba ćwiczenia dla ciężarnych z centrumsportowca.pl
Dosyć lekkie i nudne jeśli jesteście wytrenowane, ale myślę, że bezpieczne dla każdej ciężarnej, która nie ma przeciwwskazań i nawet wcześniej nic nie ćwiczyła.
 
Wow trzymam kciuki bądź dobrelej myśli :) a jak się zapatrujesz na bliźniaki btw?? Masz już dzieci?
Kurde.. Ja to się pewnie długo nie dowiem co we mnie siedzi. Ta norweska opieka jest do dupy wręcz.. Wy już po usg..
Ja nawet bety nie zrobiłam. Tylko 2 sikacze 🙈😁
Ja mieszkam w Malezji i tutaj jest inne podejście niż w Polsce, a przynajmniej nie wszystko jest standardem 😅 np lekarz nie zrobił mi badania krwi czy moczu przy pierwszym usg (6tyd), bo stwierdził, ze na usg widać ciąże. Jeszcze nie słyszałam serduszka i nakazał przyjść w ten piątek, wiec trochę czekam już zniecierpliwiona, żeby zobaczyć jak sytuacja sie potoczy.

szczerze nawet nie zakładałam takiej opcji, bo w najbliższej rodzinie brak bliźniaków 😂 oczywiście byłabym szczęśliwa, byle dziecko/dzieci było zdrowe :) ale nie ukrywam, ze troszeczkę się przeraziłam, bo do rodziny daleko, a sama z mężem nke wiem jak bym sobie teraz z dwójka poradziła...
to moja pierwsza ciąża, w sierpniu miałam ciąże biochemiczna, wiec w sumie się nie liczy ;)
 
W 6t+5 powinno już bić serduszko? Moje pierwsze USG za kilkanaście dni i zastanawiam się co może już zobaczę 🥰
Kochane, korzystajcie z tej niedzieli ile wlezie :D Mąż pracuje u mnie dziś, na szczęście z domu, tak to jakieś pyszne amu zrobimy i filmy plus spacerek 🤭
Powinno, ja byłam w 6 i nie słyszałam, a mnóstwo innych kobiet już tak ;) ciężko przewidzieć
 
Ta sennosc jest najgorsza,chodze i ziewam...a najmlodsza potrzebuje ciągłej uwagi, do tego nie pozwalam ogladac bajek jeszcze i caly dzien trzeba czyms zajmowac, ani chwili wytchnienia... [emoji2955][emoji52]
Też mam malego szkraba więc wiem co to znaczy [emoji16]ciągle jest cos.. jeszcze zero drzemek w ciągu dnia[emoji85]

Ja czasem włączę małemu bajkę ale z pół gdz dziennie [emoji846]też nie jestem za tym żeby małe dziecko pol dnia ślęczało przed tv
 
reklama
Też mam malego szkraba więc wiem co to znaczy [emoji16]ciągle jest cos.. jeszcze zero drzemek w ciągu dnia[emoji85]

Ja czasem włączę małemu bajkę ale z pół gdz dziennie [emoji846]też nie jestem za tym żeby małe dziecko pol dnia ślęczało przed tv
Moja jedynie slucha piosenek, ale nie oglada, ma czas. Lecz nie ukrywam, ze przydalaby sie godzinka chociaz takiego wytchnienia....
 
Do góry