reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny z własnego doświadczenia powiem wam, że warto robić wszystkie badania bo niestety geny to naprawdę los.
Mimo, że ryzyko zespołów w pappa to statystyka, to pokazuje bardzo dużo innych ważnych wartości właśnie o łożysku, o ryzyku hipotrofii, przedwczesnym porodzie, ryzyko nadciśnienia i inne.
Jednak zawsze trzeba łączyć usg z pappą bo inaczej to nie ma wartości. To są właśnie prenatalne-one się łącza.
A takie główne markery wskazujące na prawdopodobieństwo wystąpienia wady to NT (przezierność karku) powyżej 2,5cm, brak kości nosowej, czy inne wady, np. Serca jakoś wada towarzysząca.
Naprawdę warto dziewczyny.
A amniopunkcja dopiero jak te dwa badania wyjdą nie tak. Bo pamiętajcie, że nifty sanco i inne panoramy to nadal statystyka, wysoko ceniona, ale jednak statystyka. Tylko amniopunkcja daje 100% pewnosci, a wcześniej tylko ona dawała możliwość terminacji
 
reklama
Ale z tego co pamiętam to na usg prenatalnym można stwierdzić zespół downa , patrząc na przezierność karku czy coś takiego. Tak mi się kojarzy coś po synu.

Na prenatalnych można stwierdzić ryzyko :) po samym NT nie stwierdza się zespołu downa, ponieważ to nie jest marker wyrokujący :). Droga do „wyroku” jest długa i bardziej dokładna
 
Nie pierwsze w ogóle słyszę co to jest. Przy zatokach i alergiach jest normalne ze przez gardło tak wpływa jakby katar. I temu pytam czy takie cos tez jest niebezpieczne :)
Krztusiec to jest choroba bakteryjna.

Każdy wirus czy bakteria w ciąży może być niebezpieczna, ale alergia chyba nie.
 
Co do testu to ja robie tez tylko USG prenatalne. Bede miala 8 marca. Kolejna wizyta 23.02 ale wiecie co do tej wizyty to ja chyba dalej nie bede wierzyc ze wszystko ok. Dalej jestem w szoku po tym krwawieniu ze z dzieckiem wszystko ok. Nawet moja gin byla sszokowana. Miala taka smutna mine jak rozlozylam nogi.[emoji17] Tym czasem dzidzius w wymiarach idealny do wieku serduszko bilo. No nie moge sie doczekac kolejnej wizyty musze jeszcze raz zobaczyc ze ladnie rosnie to chyba wtedy bardziej sie uspokoje. [emoji4]dziaiaj mamy 7+6. Mdlosci odpuscily. Zdazaja sie jeszcze pojedyncze plamienia. Jednak mam wrazenie ze ten zastrzyk z przeciwcialami pomogl.
Co do pogody to nas tak zasypalo ze nawet z synkiem na spacer z wozkiem nie pojde. A ze ma roczek i nie chce za bardzo chodzidzic w butach to mam z nim problem by isc na spacer za reke. A nosic go nie bede. I tak juz w domu go nosze po czym mam bole brzucha i plecow. [emoji19]a tak slicznie jest i ten snieg ze chyba na chwile przed dom wyjde [emoji4]jak nie bedzie chcial chodzic to wrocimy do domu
 
Wydaje mi się że samo USG, a nie masz tam napisane dokładnie?
Jeśli nie miałaś wcześniej poronień ani nie masz problemów z ciążą to raczej nie dają od tak skierowania na pappe
U mnie w poprzedniej ciąży lekarz dał skierowanie na „test podwójny” (usg prenatalne + pappa).
 
Ja dziś mam na 16:20. Dziś jest z miesiączki 10 tydzień i 4 dni. Jestem pełna nadziei że będzie wszystko ok ale i tak stres jest. Ktoś jeszcze dziś ma?
Ja mam na 16, według usg dziś 10+2. Bardzo się boję czy wszystko będzie ok, ale staram się myśleć pozytywnie. Już tak mało czasu zostało [emoji85]
Czesc, tez rzadko się odzywam, ale albo czasu brak, albo okropne samopoczucie [emoji25] czy zapisujecie się na to badanie Nifty? Ja bym chyba się zdecydowała, ale czy bezpiecznie jest zapisac sie przez stronę internetową? I czy wybrać to badanie, czy Sanco? Poradźcie coś [emoji6]
Ja najpierw robię usg plus PAPPE, jak wyjdzie mi jakieś większe ryzyko to na pewno zdecyduje się na Nifty. Niby 2,5 tys, ale wolę tyle kasy wydać niż przeżywać potem stres. Nie wyobrażam sobie nie robić badań i żyć w takiej nieświadomości.. To nie na moje nerwy [emoji85]
 
reklama
Ja mam na 16, według usg dziś 10+2. Bardzo się boję czy wszystko będzie ok, ale staram się myśleć pozytywnie. Już tak mało czasu zostało [emoji85]Ja najpierw robię usg plus PAPPE, jak wyjdzie mi jakieś większe ryzyko to na pewno zdecyduje się na Nifty. Niby 2,5 tys, ale wolę tyle kasy wydać niż przeżywać potem stres. Nie wyobrażam sobie nie robić badań i żyć w takiej nieświadomości.. To nie na moje nerwy [emoji85]
Zgadzam się, a jak się dowiesz że coś jest nie tak to nie będziesz się stresować?
 
Do góry