reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Cześć dziewczyny,
Ja też glukoza najpierw wyniki 98, później powtórzona z wynikiem 105. Robiłam razem z badaniami na samym początku ciąży. Dostałam nawet skierowanie na krzywą cukrową, ale przez codzienne wymioty nie byłam w stanie do tej pory wykonać tego badania. Na samą myśl, że mam wypic glukoze mnie muliło. Czekam do następnej wizyty i ustąpieniu wymiotów i będę musiała wkoncu ją zrobić. Bo na tym etapie mam podejrzenie cukrzycy ciążowej [emoji849][emoji19]

Możecie dać znać czym to się objawia i czy oznacza to że trzeba przyjmować insulinę itp?
Hej.
Nie zawsze trzeba przyjmować insulinę [emoji846] Mi w poprzedniej ciąży udało się wyrównać cukry dieta , tyle że u mnie cukrzyca nie była jakaś bardzo zaawansowana . Wiadomo, że to nic przyjemnego ale da się wszystko ogarnąć więc jeśli się okaże , że masz to się aż tak bardzo nie przejmuj [emoji846]trzeba tylko się doinformowac w kwestii diety bo to niestety podstawa
 
Wczoraj byłam na pierwszym USG - wpadłam w wir pracy, później obowiązki i dopiero dziś piszę 🤭
Według OM 6+4 i taki termin na razie jest przyjęty. Zarodek 6,11mm i 108 uderzeń na minutę (czy to nie za mało? Lekarz określił że wszystko prawidłowe, ale jak tak czytam to nie wiem...?).
Generalnie zobaczenie pierwszy raz jak serduszko bije, było czymś pięknym - że jest Ta Istotka i żyje... 🥰
Mdłości dzień 5 bez konća, nie wiem czy nie idą w zła stronę - aż nie wiem jak przeżyję ten poniedziałek w pracy 😔
Nie wiem czy na coś takiego się bierze L4, czy to przesada?
 
Wczoraj byłam na pierwszym USG - wpadłam w wir pracy, później obowiązki i dopiero dziś piszę 🤭
Według OM 6+4 i taki termin na razie jest przyjęty. Zarodek 6,11mm i 108 uderzeń na minutę (czy to nie za mało? Lekarz określił że wszystko prawidłowe, ale jak tak czytam to nie wiem...?).
Generalnie zobaczenie pierwszy raz jak serduszko bije, było czymś pięknym - że jest Ta Istotka i żyje... 🥰
Mdłości dzień 5 bez konća, nie wiem czy nie idą w zła stronę - aż nie wiem jak przeżyję ten poniedziałek w pracy 😔
Nie wiem czy na coś takiego się bierze L4, czy to przesada?
Jak najbardziej L4 ze względu na mdłości, wymioty, ginekolog wypisze bez zająknięcia :)
 
Kurcze , a już myślałam że sama jestem na tym świecie [emoji23][emoji23]dzieci koleżanek ,kuzynek itp ładnie śpią w nocy więc myślałam , że taki egzemplarz jak mój rzadko się trafia , a tu jednak się okazuje że nie

Polecam artykuł i w ogóle całego bloga, a jeśli masz insta to tez profil tam. Kobieta jest niesamowita i bardzo fajnie różne rzeczy tłumaczy :)

 
Dziewczyny, wiem że już było o bólach podbrzusza. Macie też takie "rwące" bóle? Zauważyłam od jakiegoś tygodnia, że boli mnie na wieczór lub kiedy kładę się już spać. Tak czasami mocno rwie na dole, że zastanawiam się czy to jest normalne
 
No to smacznego ❤
IMAG1268.jpg
 
Wczoraj byłam na pierwszym USG - wpadłam w wir pracy, później obowiązki i dopiero dziś piszę 🤭
Według OM 6+4 i taki termin na razie jest przyjęty. Zarodek 6,11mm i 108 uderzeń na minutę (czy to nie za mało? Lekarz określił że wszystko prawidłowe, ale jak tak czytam to nie wiem...?).
Generalnie zobaczenie pierwszy raz jak serduszko bije, było czymś pięknym - że jest Ta Istotka i żyje... 🥰
Mdłości dzień 5 bez konća, nie wiem czy nie idą w zła stronę - aż nie wiem jak przeżyję ten poniedziałek w pracy 😔
Nie wiem czy na coś takiego się bierze L4, czy to przesada?
Ja byłam 6+4 to serduszko biło 115 ale lekarz mówił że na tym etapie ważne żeby było ponad 100 i dzidzia też miała 6,5 mm Tak że spokojnie jest OK
 
Dziewczyny, wiem że już było o bólach podbrzusza. Macie też takie "rwące" bóle? Zauważyłam od jakiegoś tygodnia, że boli mnie na wieczór lub kiedy kładę się już spać. Tak czasami mocno rwie na dole, że zastanawiam się czy to jest normalne
Miałam do tej pory tak raz w nocy i dwa razy w dzień trzymało 30-120minut. Jak w nocy złapało na tak długo to myślałam że obudzę męża i do szpitala się wybierzemy. Położna powiedziała że to macica się rozrasta/powiększa i stąd ten ból. I jeżeli byłyby plamienie, krwawienie bądź ból będzie często i długo i bolesny to zgłosić się do lekarza. Że ból niekoniecznie może oznaczać coś złego ale w takim przypadku lepiej się zgłosić. No i że w razie co to nospa.
 
reklama
Zamordowac to mało.... 😆
Dziewczyny, wiem że już było o bólach podbrzusza. Macie też takie "rwące" bóle? Zauważyłam od jakiegoś tygodnia, że boli mnie na wieczór lub kiedy kładę się już spać. Tak czasami mocno rwie na dole, że zastanawiam się czy to jest normalne
Ja mam tak teraz, nie mocno, ale pobolewa, z tym ze ja dzis caly dzien na nogach, malowalam pokoj z M, potem po sklepach latałam i chyba przesadziłam....
Ja nie pamiętam kiedy normalnie spałam całą noc 😂😂😂😂
Ja tez....
Wczoraj byłam na pierwszym USG - wpadłam w wir pracy, później obowiązki i dopiero dziś piszę 🤭
Według OM 6+4 i taki termin na razie jest przyjęty. Zarodek 6,11mm i 108 uderzeń na minutę (czy to nie za mało? Lekarz określił że wszystko prawidłowe, ale jak tak czytam to nie wiem...?).
Generalnie zobaczenie pierwszy raz jak serduszko bije, było czymś pięknym - że jest Ta Istotka i żyje... 🥰
Mdłości dzień 5 bez konća, nie wiem czy nie idą w zła stronę - aż nie wiem jak przeżyję ten poniedziałek w pracy 😔
Nie wiem czy na coś takiego się bierze L4, czy to przesada?
Oczywiście, moj gin sam pyta od razu jak sie czuje i czy chce l4 🤷‍♀️
 
Do góry