reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Hej co do grupy ścisłej tez jestem chętne jak nie ma mnie na liście. A po za tym mam pytanie do was co ile macie wizyty? Ja byłam na jednej w piątek. Teraz mam zrobić cała listę badań i za 5 tygodni na pappa ale czy nie uważacie ze taka przerwa od wizyty jest dobra ? To moja pierwsza ciąża. Myślałam ze częściej może będę się z lekarzem widywać ale jak twierdzi ze jest na tym etapie dobrze to może nie powinnam się martwić a i nie założyła mi karty ciążowej jeszcze. Dodam ze dziś jest 7 tyd i 3 dzień. Pozdrawiam
Ja już byłam dwa razy a obecnie mam 7+6 😌 poza tym raz na izbie przyjęć... ale ja miałam plamienia wiec lekarz zalecił żeby co 10 dni się zobaczyć. Teraz idę znów w sobotę 😀 ale dla mnie im częściej tym lepiej jestem straszną panikarą i chyba mój lekarz o tym wie 🙊 po za tym to mój pracodawca płaci za pakiet to co będę sobie żałować ☺️
 
reklama
Ja bardoz chetnie dołączę. W 1 ciąży przytylam 30 kilo, a obżeralam sie dużą iloscią slodyczy, chipsy, cola [emoji85] teraz też plnauję slodkie maksymalnie raz w tygodniu, codziennie owoce, jogurty itp, wiecej niż 15 kilo bym nie chciala przytyć, bo też czlowiek starszy, to trudniej bedzie potem zrzucić.
No to zapraszam na codzienne spacery i ograniczenie słodyczowo-fastfoodowe 🤪 Coś tam mi o pączkach mignęło, kiedy to ten tłusty czwartek? 🤣
Ja się dzisiaj nie wykazałam bo samopoczucie tragedia, cały dzień lał deszcz udało mi się szybko czmychnąć na jakieś 20min, ledwo 3tys kroków zrobiłam😅 No ale grunt, że dupsko ruszyłam bo później cały dzień spędziłam w szlafroku.
A co do wagi w ciąży to ja z synem przytyłam 17kg, niby wcale nie tak dużo bo zaczynałam od wagi 52kg przy 170cm więc te kg mi służyły nawet😅
Tym razem tak kolorowo nie jest bo startuje od 58kg i tak maximum bym chciała jakieś 13kg przytyć, nie więcej. Mam nadzieję, że się uda💪 A w ogóle w tamtej ciąży taka się ładna czułam, włosy, cera, nawet te dodatkowe kg 🙈 A teraz dramat. Na wieczór brzuch jak w 5mcu, włosy żyją swoim życiem, jakaś taka szara cera, sflaczała, zero energii, czuję się jak kupa serio 🙄 A wy? Emanujecie subtelnym kobiecym blaskiem czy bliżej wam do mnie? 😂 Dalej mi niedobrze ale marzą mi się frytki z keczupem 😍 Aaale to w weekend dopiero😁
 
Hej dziewczyny, a czy są wśród nas "włosomaniaczki" ;) ??
Pytam, bo przez te promocje w Rossmanie nakupilam całą szafę szamponów, masek, odżywek itd. Dzisiaj przy myciu głowy zobaczyłam, że szampon ma w składzie witaminę A 😱
Oczywiście na tubce ani na kartoniku ani słowa o tym, żeby nie używać w ciąży, ale gdzieś mi się już wcześniej obiło, że ta witamina w ciąży w nadmiarze szkodzi. Czy wiecie coś więcej i podzielicie się informacjami? :)
 
No to zapraszam na codzienne spacery i ograniczenie słodyczowo-fastfoodowe 🤪 Coś tam mi o pączkach mignęło, kiedy to ten tłusty czwartek? 🤣
Ja się dzisiaj nie wykazałam bo samopoczucie tragedia, cały dzień lał deszcz udało mi się szybko czmychnąć na jakieś 20min, ledwo 3tys kroków zrobiłam😅 No ale grunt, że dupsko ruszyłam bo później cały dzień spędziłam w szlafroku.
A co do wagi w ciąży to ja z synem przytyłam 17kg, niby wcale nie tak dużo bo zaczynałam od wagi 52kg przy 170cm więc te kg mi służyły nawet😅
Tym razem tak kolorowo nie jest bo startuje od 58kg i tak maximum bym chciała jakieś 13kg przytyć, nie więcej. Mam nadzieję, że się uda💪 A w ogóle w tamtej ciąży taka się ładna czułam, włosy, cera, nawet te dodatkowe kg 🙈 A teraz dramat. Na wieczór brzuch jak w 5mcu, włosy żyją swoim życiem, jakaś taka szara cera, sflaczała, zero energii, czuję się jak kupa serio 🙄 A wy? Emanujecie subtelnym kobiecym blaskiem czy bliżej wam do mnie? 😂 Dalej mi niedobrze ale marzą mi się frytki z keczupem 😍 Aaale to w weekend dopiero😁
Daj spokój ja mam wrażenie że mnie twarz cała boli, jakis stan zapalny mi się zrobił, łuszcze sie na twarzy i na skórze głowy. Masara. Może przez to ze krem zmieniłam, ale no szampony te same hm. No w ogóle czuje sie jak chora i na kacu i wszystko naraz 😅 Odrosty mam ale wstrzymam się do końca pierwszego trymestru z farbowaniem ;)
 
Hej dziewczyny, a czy są wśród nas "włosomaniaczki" ;)
Pytam, bo przez te promocje w Rossmanie nakupilam całą szafę szamponów, masek, odżywek itd. Dzisiaj przy myciu głowy zobaczyłam, że szampon ma w składzie witaminę A 😱
Oczywiście na tubce ani na kartoniku ani słowa o tym, żeby nie używać w ciąży, ale gdzieś mi się już wcześniej obiło, że ta witamina w ciąży w nadmiarze szkodzi. Czy wiecie coś więcej i podzielicie się informacjami? :)
Taka ilość, jaka jest w szamponie nie ma szans zaszkodzić, także niech Ci włosy pięknymi będą.
 
Dziewczyny nie nadrobiłam was... Od zeszłego czwartku jak zrobiłam sobie zaległości tak w każdej wolnej chwili starałam się nadribic, ale nie dałam rady 😋 Ja jestem dzisiaj po wizycie fasolka rośnie, i już widziałam jsk sobie podskakuje na usg 🥰🥰🥰 serduszko bije, wg usg 8t6d, termin 9 września, karta założona 😊 jeszcze za dwa tygodnie kolejna wizyta później już co miesiąc.
to już fasolki ruchliwe są? Nie wiedziałam 😍🤭
 
Ja jutro wizytka 9:30 i to będzie moja 3, będzie 7+2 powiem mu ze plamien nie ma już (oby nie wróciły!!!!) ale poproszę o receptę na dupka w razie czego. Później mam wizytę umówiona na 17.02 ale nie wiem czy nie będzie kazał przełożyć na później :-) zobaczymy póki co idę mierzyć cukier na noc i idę spać, będę pisać jutro z rana co u mojej małej lamy :D
 
reklama
A tak propo wit A , zawsze robiłam sobie soki w wyciskarki marchew jabłko pomarańcz . Mam cały worek marchwi ale boję się pić . Marchew zawiera chyba dużo wit A . Czy ktoś coś czytał na ten temat?
 
Do góry