reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Hehe odnośnie ostatniego akapitu: napisałam na podstawie tego co mnie otacza, a mianowicie niesamowicie dużo osób, które będąc w różnym wieku i na różnym etapie swojego życia, zatrudnionych w różnych miejscach spędzali po kilka miesięcy na chorobowym wystawionym przez psychiatrę. Zakładam że stres potrafi zasiać duże spustoszenie w organizmie, a wyleczenie jego skutków czasem wymaga lat.

Słowo "teoretycznie" przy podanych przez Ciebie obowiązkach pracodawcy względem ciężarnych jest trafne :)

No niestety przestrzeganie prawa pracy w Polsce mocno kuleje. W przypadku ciężarnych trochę są winni lekarze, trochę my, że nie egzekwujemy swoich praw.

Jedyne co chciałabym dodać do tego tematu to kontrole z ZUS, które podobno są coraz częstsze, na moim poprzednim forum chyba trzy dziewczyny miały wizytę. Także zwróćcie uwagę co tam macie na l4 wpisane, bo jeśli tzw. zwolnienie leżące to niestety teoretycznie nie powinnyście wychodzić z domu. No i nie można wtedy zmieniać miejsca pobytu, czyli jakikolwiek wyjazd teoretycznie powinien być zgłoszony do ZUS.
 
reklama
A czy któraś już przytyła? Zastanawiam się kiedy bo nie pamiętam zaczyna się to właściwe przybieranie na wadze czyli to związane z wagą dziecka,łożyskiem,wodami,
Ja na razie 8 tydzień ale są tu mamy z 20 np.
 
Hej dziewczyny 😊 Mało się odzywam bo się czuję beznadziejnie ostatnio przez te mdłości. Co nie zjem to mi podchodzi do gardła 🤢 Nie wymiotuję, ale mam wrażenie, że mój żołądek to jeden wielki śmietnik. Jakbym nie gryzła i nie trawiła tego co zjadam tylko mam poczucie, że mi to wszystko tam leży 😬Sorry za jakże obrazowe porównanie, ale tak się czuję😅 Za to postanowiłam sobie, że codziennie będę wychodzić na taki godzinny szybki spacer bo się strasznie zasiedziałam, a na inną aktywność nie mam siły. I tak wczoraj machnęłam ponad 10tys kroków🏃‍♀️😁 Mam nadzieję, że zapału mi nie braknie i te 5razy w tygodniu poświęcę sobie taką godzinkę w ciągu dnia. Super to też robi na głowę 😊 Aha i jeszcze postanowienie, że ewentualne słodycze itp tylko w weekendy. Nie chcę przytyć za dużo w tej ciąży i muszę się pilnować tym razem. Ktoś do mnie dołącza? 😜
Dokładnie opisałaś to co ja czułam w żołądku 😂 niestrawione zalegające kawałki. Żeby człowiek heftonł chociaż to by się ulżyło. I też zrezygnowałam ze słodyczy ale mam dyspenze w weekend 🍫🍰🧁
 
Dziewczyny myślicie, ze lekarz prywatny wystawi mi l4 przez telefon? Mam wizytę dopiero za 2 tygodnie, ale mam teraz taki stres w pracy, ze bardzo boli mnie brzuch i nie daje już rady i pomyślałam, ze do niego zadzwonię... Nie darowałabym sobie, gdyby coś się stało, a do czasu wizyty nie dociągnę
Prywatnie może wystawić l4? Ja myślałam że tylko na NFZ mogą być wystawiane zwolnienia ;)
 
reklama
Dzień dobry,ja zbieram się do pracy,myślę czy wziąć tego śledzia co go wczoraj dopiero zamarynowalam🤔
Czy dojesc sałatkę dietetyczną z kurczakiem i seleram naciowym🤔
Miłego dnia😊 jutro rano jadę do lekarza na NFZ obawiam się czy jej mówić o L4 od prywatnego,czy udać nieżywego lisa i wcale nie mówić o prywatnej wizycie?
Jak wy to rozegraliście?
Nie wiem czy jest potrzeba mówić. Ale pamiętaj że ten z nfz sam sobie to może sprawdzić czy masz l4 i od kogo. A powiedz mi co ile chodzisz prywatnie? Bo chce zrobić tak jak Ty i tez l4 bym brała prywatnie.
 
Do góry