reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

A, przepraszam ze pytam, bo jest nas tu sporo i jeszcze nie ogarniam, miałaś jakieś problemy z zajściem albo utrzymaniem ciąży? Bo standardowo robi się dużo różnych badań, między innymi całe spektrum mutacji związanych z trombofilią. Samo MTHRF jest trochę wyrwane z kontekstu...
Staraliśmy się bezskutecznie pół roku. Na pierwszej wizycie powiedziałam o tym lekarzowi, który zalecił wykonanie mi tego właśnie badania. Miałam zalecenie sprawdzenia wariantu C677T i A1298C. Nie miałam problemów z trombofilią (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). I to jest moje pierwsze podejście do ciąży w sensie nie było poronienia.
 
reklama
Mi poleciła brać prenatal uno jako kompleks witamin, dzisiaj na opakowaniu czytałam ze ma tez formę zmetylowaną w składzie więc może jak najszybciej zacznij łykać :)
Popieram, jeżeli martwisz się mutacja to możesz brać Prenatal Uno mi go kazał brać genetyk, na pewno nie zaszkodzi :)
 
Hej dziewczyny :). W 06.01 zrobiłam bete i wynik 11.8- jutro idę powtórzyć. Staraliśmy się kilka miesięcy a ja co miesiąc wypalałam wzrokiem tę drugą kreskę na teście.. To moja druga ciąża. Moja pierwsza córka za 3 dni kończy 7 lat ale z nowinami czekamy aż okaże się, że jest wszystko dobrze. Aktualnie 3.6 tydzień także początki :). Z objawów- ból brzucha jak na okres, ból piersi i ciągle jestem bardzo zmęczona. Termin z apki 18.09 :)
 
Tak mnie zestresowalo to plamienie, że w pewnym momencie byłam zapisana do 4 różnych lekarzy na tą wizytę w okolicach 7/8 tyg ale dziś się opamietalam i w końcu wybrałam jednego lekarza, mam nadzieję, że wybór będzie trafiony :) czy jest może, któraś z Was ze Świętokrzyskiego? :)
 
Hej dziewczyny :). W 06.01 zrobiłam bete i wynik 11.8- jutro idę powtórzyć. Staraliśmy się kilka miesięcy a ja co miesiąc wypalałam wzrokiem tę drugą kreskę na teście.. To moja druga ciąża. Moja pierwsza córka za 3 dni kończy 7 lat ale z nowinami czekamy aż okaże się, że jest wszystko dobrze. Aktualnie 3.6 tydzień także początki :). Z objawów- ból brzucha jak na okres, ból piersi i ciągle jestem bardzo zmęczona. Termin z apki 18.09 :)
Hej Gratulacje :)!
 
reklama
Do góry