reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny jestem przerażona, robiłam badanie na mutację MTHFR i dzisiaj odebrałam wyniki, że mam to coś. Teraz jestem mocno zestresowana, bo nie wiem czy to oznacza, że całe moje branie kwasu foliowego od wielu miesięcy nie dało nic i może być problem z ciążą i z dzieckiem? Do wizyty u lekarza mam ponad 2,5 tyg 😨 Przerabiał może ktoś już ten temat?
 
Dziewczyny jestem przerażona, robiłam badanie na mutację MTHFR i dzisiaj odebrałam wyniki, że mam to coś. Teraz jestem mocno zestresowana, bo nie wiem czy to oznacza, że całe moje branie kwasu foliowego od wielu miesięcy nie dało nic i może być problem z ciążą i z dzieckiem? Do wizyty u lekarza mam ponad 2,5 tyg 😨 Przerabiał może ktoś już ten temat?
Czemu robiłaś to badanie? Miałaś wcześniej jakieś problemy i genetyk zlecił czy po prostu sama postanowiłaś zrobić?
 
Dziewczyny jestem przerażona, robiłam badanie na mutację MTHFR i dzisiaj odebrałam wyniki, że mam to coś. Teraz jestem mocno zestresowana, bo nie wiem czy to oznacza, że całe moje branie kwasu foliowego od wielu miesięcy nie dało nic i może być problem z ciążą i z dzieckiem? Do wizyty u lekarza mam ponad 2,5 tyg 😨 Przerabiał może ktoś już ten temat?
Z tego co się orientuję powinnaś przyjmować kwas w formie metylowanej i witb12 też metylowana. Ale nie dam ręki sobie uciac
 
Ja robiłam pełen pakiet badań genetycznych w związku z problemami z zajściem w ciąże i tej mutacji moja lekarka nie kazała badać (jedna z lepszych specjalistek w Krakowie). Powiedziała, że mniej więcej połowa populacji ją ma i nie ma aż takiego wpływu na ciąże.
Zreszta ciekawy wpis tutaj:


PTG nie zaleca rutynowego badania tej mutacji.
 
Tak dopytuje, bo nie zlecił mi lekarz nic takiego :(
no właśnie mnie to badanie też zaskoczyło, ale ten ginekolog jest bardzo wyczulony na takie nietypowe sprawy i dlatego chyba z nim zostanę na prowadzenie ciąży. Tylko teraz stres przeżyłam, bo w ciążę już zaszłam i się o tym dowiedziałam późno.
 
reklama
no właśnie mnie to badanie też zaskoczyło, ale ten ginekolog jest bardzo wyczulony na takie nietypowe sprawy i dlatego chyba z nim zostanę na prowadzenie ciąży. Tylko teraz stres przeżyłam, bo w ciążę już zaszłam i się o tym dowiedziałam późno.

A, przepraszam ze pytam, bo jest nas tu sporo i jeszcze nie ogarniam, miałaś jakieś problemy z zajściem albo utrzymaniem ciąży? Bo standardowo robi się dużo różnych badań, między innymi całe spektrum mutacji związanych z trombofilią. Samo MTHRF jest trochę wyrwane z kontekstu...
 
Do góry