reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Nie martwisz się, że o tak częste USG? Mi lekarka mówiła, że tak częste badania we wczesnej ciąży nie są dobre dla zarodka...
jeśli ciąża jest zagrożona to usg można wykonywać nawet co tydzień, chyba lepiej wiedzieć czy dzieje się coś złego, czy np krwiak się wchłania niż żyć w niewiedzy, w stresie i strachu bo to jest bardziej szkodliwe niż usg. Poza tym jak już któraś dziewczyna pisała nie ma naukowo udowodnionego szkodliwego działania usg

Dziewczyny tez tak macie ze nie do końca wierzycie ze będzie wszytsko dobrze ? Ze dotrwacie do końca i do powodu ? Bo ja tak ciagle mam w głowie. Nie wierze ze się uda 😣
O jakbym to ja napisała 😌 ciagle myśle ze będzie coś nie tak... panikuje i strach mnie nie opuszcza a przed wizyta to już całkiem schodzę na zawał
 
reklama
Jak to jest z tym igG i igM ja robiłam na toxo 2019 to miałam 93igG a igM ujemny lekarz zobaczył i nic nie zareagował. Czyli utworzyły się przeciwciała??
Nie znam się aż tak, ale sama miałam jeden wynik gdzie sprawdza się IgG z igM z oznaczeniem OBECNY i myślałam że umrę na zawał :) zobacz screena, dotyczy toxo :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20210128-193019_Chrome.jpg
    Screenshot_20210128-193019_Chrome.jpg
    245,2 KB · Wyświetleń: 39
Jestem umówiona na to prenatalne na 26.02 nie udało mi się dodzwonić do tej przychodni którą polecała mi moja lekarka wiec zostaję w tym miejscu gdzie byłam pierwotnie tylko dzień sobie przesunęłam. Będzie wtedy 12+1. Mam nadzieję, że moja lekarka się przez to nie wkurzy bo ona tą konkretną osobę mi polecała.

A mam jeszcze jedno pytanie do was. Wśród wszystkich badań krwi które muszę zrobić mam między innymi badanie grupy krwi. Ja już to miałam robione 2 lata temu więc grupa mi się nie zmieniła. Powiedziała mi wczoraj że do porodu robi się 2 razy takie badanie krwi na grupę. Ktoś to umie wyjaśnić czemu to trzeba kilka razy powtarzać? skoro mam jeden raz ustaloną grupę krwi to ona jest do śmierci taka sama.
Ponoć jakaś zmiana (chyba przepisów) że musi być podwójne badanie na potwierdzenie 🤔
 
Jestem umówiona na to prenatalne na 26.02 nie udało mi się dodzwonić do tej przychodni którą polecała mi moja lekarka wiec zostaję w tym miejscu gdzie byłam pierwotnie tylko dzień sobie przesunęłam. Będzie wtedy 12+1. Mam nadzieję, że moja lekarka się przez to nie wkurzy bo ona tą konkretną osobę mi polecała.

A mam jeszcze jedno pytanie do was. Wśród wszystkich badań krwi które muszę zrobić mam między innymi badanie grupy krwi. Ja już to miałam robione 2 lata temu więc grupa mi się nie zmieniła. Powiedziała mi wczoraj że do porodu robi się 2 razy takie badanie krwi na grupę. Ktoś to umie wyjaśnić czemu to trzeba kilka razy powtarzać? skoro mam jeden raz ustaloną grupę krwi to ona jest do śmierci taka sama.
Niby dwa razy bo musi być potwierdzona na 100%, ale ja w poprzedniej ciąży miałam raz robioną i w tej już nie muszę powtarzać.
Też tego nie rozumiem. Ja Miałam badaną w pierwszej ciąży więc więdziałam jaką mam i miałam wynik. Mimo to w drugiej miałam skierowanie więc badałam w pierwszym trymestrze- wyszło oczywiście to samo. Przed porodem kazali mi potwierdzić więc zrobiłam drugi raz. A w szpitalu powiedzieli, że dwa takie same wyniki to nie jest żadne potwierdzenie, bo nie mam tego wpisane na wyniku. Powinnam przedstawić w labo pierwszy wynik, żeby wiedzieli, że robię drugi raz i wtedy na wyniku wpisują potwierdzone. Każde badanie miałam robione niezależnie więc miałam 3 winiki z napisem niepotwierdzone. W szpitalu przed cesarką specjalnie oznaczali czwarty raz i tam już miałam wpisane potwierdzone. Durne przepisy, albo nadgorliwe pielęgniarki😕
 
Co do krwi, trzeba zrobic 2 razy, z tym ze ten drugi wynik musi miec jakies oznaczenie,kurcze nie pamietam jakie 🤔 i ten drugi wynik liczy sie bardziej.

Wiecie co robię?
Zobaczyłam na necie i musialam ...NALESNIKI 😆 z drzemem truskawkowym i pomarańczami 🥰
 
reklama
Dziewczyny bo teraz się zdenerwowałam trochę. W poniedziałek robiłam bete wynik 123 a dziś 357. Sprawdzałam w kalkulatorze bety i przyrasta o 100% co 48 h ale ta wartość jakaś mała :/ w sobotę mam lekarza bo jestem na heparynie. Według apki dziś 4+5 ale nie wiem czy owu się przesunęła czy co że te wartości takie małe
 
Do góry