reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny zdecydowałam się w pierwszym trymestrze chodzić zarówno do ginekologa na NFZ i prywatnie żeby częściej maluszka widzieć :)
Także następna wizytę mam 15.02 - prywatnie i 2.03 - na NFZ
5 tygodni w niewiedzy bym nie wytrzymała :p
Nie martwisz się, że o tak częste USG? Mi lekarka mówiła, że tak częste badania we wczesnej ciąży nie są dobre dla zarodka...
 
reklama
staraj się myśleć pozytywnie chociaż wiem że to jest mega trudne. Może faktycznie owulacja się przesunęła i zarodek lada chwila się pojawi. U nas tutaj na wątku były już takie mrożące krew w żyłach historie które skończyły się szczęśliwie, jestem pewna że u Was będzie podobnie :)

Dziewczyny a powiedzcie mi to badanie prenatalne w 12 tc ono się robi przez brzuch czy przezpochwowo?

Generalnie przez brzuch, ale mój syn już w ciąży był uparty i nie chciał się ustawić, wiec cześć była robiona przezpochwowo.
 
Nie martwisz się, że o tak częste USG? Mi lekarka mówiła, że tak częste badania we wczesnej ciąży nie są dobre dla zarodka...

Nie ma badań, które by to potwierdzały. Było jakieś jedno badanie, którego wynik wskazywał na to, ze częste usg powoduje niższa wagę urodzeniowa, ale może to mieć związek z tym, ze usg dużo razy robi się zazwyczaj w problematycznych ciążach.
Co innego doppler-to faktycznie nie jest wskazane zbyt często.
 
No i zapisalam sie tez do gina na nfz, tam chyba nie ma co wizyte usg, a chcialabym zaoszczedzic na badanich co nieco. U swojego prywatnie mam 3 lutego, a na nfz 18 lutego, to akurat pewnie i tu i tu dostane skierowanie na badanie, zrobie sobie na nfz.

Kurcze caly dzien super, a na wieczór mam ten żołądek taki ociezaly 😐
 
Dziewczyny, ale mam ciężki orzech do rozgryzienia. Dzisiaj dostałam z pracy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną na wyższe stanowisko. Muszę do jutra dać znać czy będę brała w tym udział. Rozmowa ma być w poniedziałek. Najgorsze że nie wiem co robić. I druga sprawa fizycznie z moimi przełożonymi nie zobaczę się co najmniej do końca lutego.Tak mamy podzielony grafik pracy zdalnej i stacjonarnej, że praktycznie cały miesiąc będziemy się mijać. Musiałabym jutro ewentualnie zadzwonić i przez telefon powiedzieć o ciąży a to wydaje mi się niezbyt dobrze wyglądające 😨 Gdyby nie ta rozmowa poniedziałkowa mogłabym ciążę ukryć spokojnie do 12 tygodnia. Ale z drugiej strony nie wiem czy to jest uczciwie iść na rozmowę i później im po 3 tygodniach powiedzieć o ciąży. Oszaleję bo czasu mam mało na podjęcie decyzji i nie wiem co lepsze 😨
 
Nie ma badań, które by to potwierdzały. Było jakieś jedno badanie, którego wynik wskazywał na to, ze częste usg powoduje niższa wagę urodzeniowa, ale może to mieć związek z tym, ze usg dużo razy robi się zazwyczaj w problematycznych ciążach.
Co innego doppler-to faktycznie nie jest wskazane zbyt często.
Mi lekarz tłumaczył że to męczące dla maluszka w tych pierwszych tygodniach, ale wiadomo ilu lekarzy tyle opinii.
 
reklama
Dziewczyny, ale mam ciężki orzech do rozgryzienia. Dzisiaj dostałam z pracy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną na wyższe stanowisko. Muszę do jutra dać znać czy będę brała w tym udział. Rozmowa ma być w poniedziałek. Najgorsze że nie wiem co robić. I druga sprawa fizycznie z moimi przełożonymi nie zobaczę się co najmniej do końca lutego.Tak mamy podzielony grafik pracy zdalnej i stacjonarnej, że praktycznie cały miesiąc będziemy się mijać. Musiałabym jutro ewentualnie zadzwonić i przez telefon powiedzieć o ciąży a to wydaje mi się niezbyt dobrze wyglądające 😨 Gdyby nie ta rozmowa poniedziałkowa mogłabym ciążę ukryć spokojnie do 12 tygodnia. Ale z drugiej strony nie wiem czy to jest uczciwie iść na rozmowę i później im po 3 tygodniach powiedzieć o ciąży. Oszaleję bo czasu mam mało na podjęcie decyzji i nie wiem co lepsze 😨
Kurczę to faktycznie, porobilo się 😐nie zazdroszczę
 
Do góry