reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny wczoraj zapisywalam się na prenatalne i moja lekarka kazała się umowic na USG, nic nie wspomniała o krwi czyli o teście Pappa. Pani w rejestracji wręcz na mnie nakrzyczała ze kobiety najpierw robią krew i potem z wynikiem idą na usg i to jest PAPPA i ze inaczej samo USG nie ma sensu!

Czy wy już się zapisywalyscie? Mam wizytę u lekarza 17.02 a prenatalne 25.02 wiec zdążę w razie czego dopytać lekarza ale może wypowiedzcie się co wy sądzicie na temat Pappa? Bedziecie robić?
też robię oba, z krwi jakoś na tydzień min.przed USG, bo tyle się ponoć czeka. I wtedy z wynikami na USG.
 
reklama
No ja już po, spore opóźnienie było dzisiaj.
Wszystko dobrze na szczęście 🥰 Dzisiaj 8+2 tc. Widziałam i słyszałam serduszko znowu więc jestem spokojniejsza 😊 Fotkę mam jakby kalkulatorem robiona, także się nie ma czym chwalić 😅 Następna wizyta 25 lutego i to trzeba jakoś przetrwać😁 dziękuję za wsparcie💕
 
DZIEWCZYNY POMOCY :(... dzwoniła do mnie położna... TO JEST KURDE NIEMOŻLIWE!!! W drugiej ciąży zaraziłam się toksoplazmozą... Całą ciążę brałam antybiotyki, przysługiwała mi aborcja... Miałam amniopunkcję, leczyłam się w klinice w Poznaniu i wiecie co?!!?? Dzwonił mój lekarz... MAM ŚWIEŻE zakażenie toksoplazmozą... JPRDL TO JEST PO PROSTU NIEMOŻLIWE!!!
 
DZIEWCZYNY POMOCY :(... dzwoniła do mnie położna... TO JEST KURDE NIEMOŻLIWE!!! W drugiej ciąży zaraziłam się toksoplazmozą... Całą ciążę brałam antybiotyki, przysługiwała mi aborcja... Miałam amniopunkcję, leczyłam się w klinice w Poznaniu i wiecie co?!!?? Dzwonił mój lekarz... MAM ŚWIEŻE zakażenie toksoplazmozą... JPRDL TO JEST PO PROSTU NIEMOŻLIWE!!!
O matko, współczuję! Ja nigdy nie wglebialam sir w temat toxo, co grozi w takiej sytuacji? A moze powtórz badanie?
 
Ja w pierwszej ciąży pappy nie robiłam, tylko samo USG prenatalne, nie było problemu. Dużo czytałam o pappie, rozmawiałam z koleżankami w ciąży, lekarz też mi powiedział, że czesto papa wychodzi źle, są to tylko dane statystyczne, które nie dadzą jasnej odpowiedzi czy dziecko jest chore czy nie. Więc ja zaufałam tylko ushh prenenayalnemu, które wyszło dobrze. Koleżanka po USG miała bardzo małe prawdopodobieństwo wad. Zrobiła pappe i wyszło jej 1:20. Co się stresu nabawiła to tylko ona wie. Okazało się, że.miala w dniu badania lekki stan zapalny, dlatego wyszło źle. Oczywiście nikogo nie namawiam aby nie robił, to kwestia indywidualna;)
U mnie odwrotnie, po pappie wyszlo duuuzo mniejsze prawdopodobienstwo wad....
 
Na którą masz? Ja 19:30 a znajac mojego doktorka to wejde gdzies kolo 21 😆 na jedno dobre, bo poswieca pacjentce ok 30-40min, ale jak sie czeka w poczekalni, to wiadomo...
Ja mam na 13 😊 pierwsza wizyta w ciąży i pierwsza wizyta u tego lekarza. Więc strach jest, ale nie powiem ze odliczam dni, póki co robiłam test i betę. Według apki będzie 6+6.
 
reklama
O matko, współczuję! Ja nigdy nie wglebialam sir w temat toxo, co grozi w takiej sytuacji? A moze powtórz badanie?
poronienie albo skrajna niepełnosprawność jeśli dziecko się zarazi. W I trym. prawdopodobieństwo zarażenia jest mniejsze, ale jeśli dziecko się zarazi, to jest bardzo źle... W 3 trym. dziecko łatwiej ulega zakażeniu ale jest mniejsze ryzyko wad... W Polsce nie ma leków dla płodu tylko dla matki, wiec to i tak nic nie daje...
 
Do góry