reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny wczoraj zapisywalam się na prenatalne i moja lekarka kazała się umowic na USG, nic nie wspomniała o krwi czyli o teście Pappa. Pani w rejestracji wręcz na mnie nakrzyczała ze kobiety najpierw robią krew i potem z wynikiem idą na usg i to jest PAPPA i ze inaczej samo USG nie ma sensu!

Czy wy już się zapisywalyscie? Mam wizytę u lekarza 17.02 a prenatalne 25.02 wiec zdążę w razie czego dopytać lekarza ale może wypowiedzcie się co wy sądzicie na temat Pappa? Bedziecie robić?
Ja robię pappa i usg, ale mam jedną wizytę więc krew chyba będzie pobrana przed usg 🤷🏼‍♀️

Wiecie ile się czeka na wynik testu pappa?
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży pappy nie robiłam, tylko samo USG prenatalne, nie było problemu. Dużo czytałam o pappie, rozmawiałam z koleżankami w ciąży, lekarz też mi powiedział, że czesto papa wychodzi źle, są to tylko dane statystyczne, które nie dadzą jasnej odpowiedzi czy dziecko jest chore czy nie. Więc ja zaufałam tylko ushh prenenayalnemu, które wyszło dobrze. Koleżanka po USG miała bardzo małe prawdopodobieństwo wad. Zrobiła pappe i wyszło jej 1:20. Co się stresu nabawiła to tylko ona wie. Okazało się, że.miala w dniu badania lekki stan zapalny, dlatego wyszło źle. Oczywiście nikogo nie namawiam aby nie robił, to kwestia indywidualna;)
Dziewczyny wczoraj zapisywalam się na prenatalne i moja lekarka kazała się umowic na USG, nic nie wspomniała o krwi czyli o teście Pappa. Pani w rejestracji wręcz na mnie nakrzyczała ze kobiety najpierw robią krew i potem z wynikiem idą na usg i to jest PAPPA i ze inaczej samo USG nie ma sensu!

Czy wy już się zapisywalyscie? Mam wizytę u lekarza 17.02 a prenatalne 25.02 wiec zdążę w razie czego dopytać lekarza ale może wypowiedzcie się co wy sądzicie na temat Pappa? Bedziecie robić?
 
Ostatnia edycja:
Haha facetom to łatwo tak mówić, ale to my przechodzimy fizycznie ciąże i przy bliźniakach jest mnóstwo pracy😅 ale będę szczęśliwa po prostu jak się okaże, ze wszytsko pięknie się rozwija :)
Mój mąż też cały czas mówi o bliźniakach 😊 z tym, że sam jest starszym bliźniakiem i w mojej rodzinie od strony mamy w każdym pokoleniu są bliźnięta 👶👶 w dodatku moja siostra ma męża który też jest z bliźniaków 🤔
 
Słyszałam serduszko! ❤️
musialam trochę przyspieszyć wizytę z powodu wyjazdu, byłam dziś o 11 :)
Wszystko w normie, ciąża o 3 dni młodsza wg usg niż z apki, wg usg 7+1 :) maluszek ma 1 cm :)
Glukoza, TSH w normie, na kolejna wizytę za 2 tyg mam zrobić więcej badań ale na razie wszystko w porządku :)wspaniałe wieści

Słyszałam serduszko! ❤️
musialam trochę przyspieszyć wizytę z powodu wyjazdu, byłam dziś o 11 :)
Wszystko w normie, ciąża o 3 dni młodsza wg usg niż z apki, wg usg 7+1 :) maluszek ma 1 cm :)
Glukoza, TSH w normie, na kolejna wizytę za 2 tyg mam zrobić więcej badań ale na razie wszystko w porządku :)
Wspaniałe wieści 😊 dużo zdrówka ❤️
 
Mój mąż też cały czas mówi o bliźniakach 😊 z tym, że sam jest starszym bliźniakiem i w mojej rodzinie od strony mamy w każdym pokoleniu są bliźnięta 👶👶 w dodatku moja siostra ma męża który też jest z bliźniaków 🤔
O to masz prawdopodobieństwo ich posiadania :D generalnie to czy trafia się bliźniaki leży po stronie dna mamy, kobiet :)
 
Dziewczyny wczoraj zapisywalam się na prenatalne i moja lekarka kazała się umowic na USG, nic nie wspomniała o krwi czyli o teście Pappa. Pani w rejestracji wręcz na mnie nakrzyczała ze kobiety najpierw robią krew i potem z wynikiem idą na usg i to jest PAPPA i ze inaczej samo USG nie ma sensu!

Czy wy już się zapisywalyscie? Mam wizytę u lekarza 17.02 a prenatalne 25.02 wiec zdążę w razie czego dopytać lekarza ale może wypowiedzcie się co wy sądzicie na temat Pappa? Bedziecie robić?
Krew na pappe mozna zbadać albo przed usg i przyjść z wynikami (ja tak robię i robiłam w poprzedniej ciąży), wtedy wyniki lekarz może od razu wklepać do programu i wyliczyć prawdopodobieństwo. Można też pobrac krew w dniu usg i wtedy trzeba poczekać na ostateczny wyniki. Można też nie robić w ogóle, ale akurat pappa jest ważna nie tylko jako oszacowanie prawdopodobieństwa wad u dziecka, ale też ryzyka porodu przedwczesnego. Każdy lekarz, z którym rozmawiałam, mówił, że to badanie jest ważne.
 
O to masz prawdopodobieństwo ich posiadania :D generalnie to czy trafia się bliźniaki leży po stronie dna mamy, kobiet :)
Tak prawodopodbienstwo ogromne, moja babcia od strony mamy też była z bliźniaczek 😊 wszytko okaże się w środę. Moja siostra co prawda ma synka nie z bliźniąt ale wszytko zdarzyć się może 😎
 
Wy Tu o mężu, i o bliźniakach a mój wózki już zaczął przeglądać [emoji1787] chyba jednak powoli do niego dociera że coś się zmieni, ale no bez przesady że tak szybko [emoji1787] ale na swój sposób to urocze.
 
Wy Tu o mężu, i o bliźniakach a mój wózki już zaczął przeglądać [emoji1787] chyba jednak powoli do niego dociera że coś się zmieni, ale no bez przesady że tak szybko [emoji1787] ale na swój sposób to urocze.
Jest urocze 😊 mój z kolei mówi że dopiero dotrze jak na usg bliźniaki zobaczy 😂 aby wszytko szczęśliwie a z resztą sobie poradzimy ❤️
 
reklama
Do góry