reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
A ja dzisiaj zupełnie bez objawów się obudziłam. Jedziemy na weekend do mojej rodziny trzymajcie kciuki żeby moja mama nie wyczaiła mojego stanu :-) muszę pokombinować co ubrać, bo moje spodnie już się ciężko zapinają przez to wzdęcie. Oby dzisiaj bym dzień bez mdłości, bo po tym mama się domyśli o wszystkim. Stresuje mnie ta wizyta, bo nad mdłościami nie umiem panować. One pojawiają się tak nie wiadomo kiedy.
O o faktycznie wyzwanie przed Tobą [emoji16] Najgorzej z tymi mdłościami bo brzuch to bez problemu zakryjesz luźnym sweterkiem [emoji846]
 
Hej dziewczyny. Można dołączyć [emoji4]? Termin z om 22.9. Mam już dwójkę natoletnich dzieci. Sa tutaj przyszłe mamy 35 +? Ja w lipcu kończę 36 lat..

Ja teraz w styczniu skończyłam 37, a pierwsze dziecko urodziłam mając 35, wiec w sumie jestem „młodą mamą” [emoji23]
 
Hej. Nigdy nie powiedziałabym, że sama z siebie będę budziła się w soboty po 6.. W sumie to nie sama z siebie bo przez ciążę :p. Wieczorami ledwo dociagne do 22 a rano 5.30-6. 30 moge juz wstawać. Niby spoko ale dla osoby, ktora spi do 10/11 dziwne :D.
Co do objawow: wczoraj bylam z mezem na lekkim spacerze. I mialam taką zadyszke, ze musialam przestać mowic żeby jakos funkcjonować. Podejrzewam, ze to po covidzie jeszcze bo 22.11 chorowaliśmy. Wczoraj lekarz sie smial, ze dzieki covidowi mamy ciążę.:). Codziennie bardzo bolal mnie brzuch. Jak na okres, czulam jajniki, ciągnięcie u dolu. W pewnym momencie, e sumie w pewnych momentach musialam wziąć nawet nospe. Ale od kilku dni jest trochę lzej. Brzuch czuje w pracy jak mam stresujące momenty oraz pod wieczor jak wiem, ze moge odetchnąc..i co do apetytu. To to w ogole jest śmieszne.. caly dzien nic nie jest. Wracam do domu około 17 i wtedy mnie zlapie glod- ale znosny. Wczoraj moje oczy chciały kawalek czekolady a po niej tak mnie zemdliło, ze szok! To jest bardzo dziwne bo slodycze zawsze moglam jeść kilogramami.

Mam wrażenie, ze moja ciaza jiz jest wyzsza- może dlatego, ze wiem o niej ld 16 dni, czyli od 26 dnia cyklu. Cień cienia wyszedł mi na 7 dzien po owu. Nie wiem jak ja to zobaczyłam. Choć tak marzylam o tej ciąży że te kreskę wypalilam oczami :)..

Dzis mamy urodziny corki, tzn moje i jej przyjęcie urodzinowe dla najblizszej rodziny. Wczoraj nagralysmy filmil gdzie chwali sie, ze będzie starsza siostrą. Jest na maksa wzruszający. Stwierdziła, ze woli siostre (bedzoe 7.9l różnicy) bo "nie bede tracila tyle pieniędzy bo ciuchy i zabawki będzie miala po niej ". Także ekonomiczne podejście :D
Wszystkiego najlepszego dla córki [emoji846]i oczywiście udanej imprezy [emoji846]hehe to się udała Twoja córka z tym tekstem[emoji16]

Moj synek też już wie , że będzie miał rodzeństwo [emoji16]tylko pewnie średnio to rozumie bo ma dopiero 2 lata [emoji23]
Mówi , że u mamy w brzuszku pływa malutki dzidziuś [emoji23]
 
To faktycznie nie tak dużo[emoji846]pełen komplet robiłaś ? Tzn kiła, toxo, różyczka itp ?
Glukoza, tsh, Mocz, morfologia e skierowaniem a reszta tzn : toxo, HIV, wr, Grupa krwi, hbs czy jakoś tak, HCV i vdrl 😉 w skrótach pisze bo tak mam tu na liście a nie bardzo więc które to które 😁
 
Sky 84 cieszę się widząc tyle młodych mam na forum :D witaj :)).. Jak oceniasz opieke w Polsce podczas pierwszej ciąży??

Ja nie narzekałam na opiekę, trochę chodziłam prywatnie, trochę na NFZ. Pierwsza ciąża była totalnie bez komplikacji, wiec to tez trochę inaczej niż jak pojawiają się jakieś problemy.
 
Mam to samo. Ale ze spokojem, pewnie po 12 tygodniu chociaz na chwilę odetchniemy, a potem byle do momentu, koedy ciąża bedzie już donoszona :-)


Boooże jaka ulga, kladę się spać, stanik zdjęty [emoji1787] kto by pomyślał, że tak niewiele czasami potrzeba kobiecie w ciąży do szczęścia [emoji1787]
Potem będziemy świrować, że nie czujemy ruchów :)
 
Ja nie narzekałam na opiekę, trochę chodziłam prywatnie, trochę na NFZ. Pierwsza ciąża była totalnie bez komplikacji, wiec to tez trochę inaczej niż jak pojawiają się jakieś problemy.
Ja mieszkam w Norwegii. Tu Przysługuje jedne usg w 18tc a ciąże prowadzi położna albo lekarz rodzinny. Większość kobiet nie widzi gnekologia podczas ciąży! Przede mną pierwsza wizyta u położnej wtedy się dowiem czy z racji wieku przyslgluguje mi jakąś extra opieka. Chcę mieć usg genetyczne i test pappa. Znam statystyki więc chce mieć pewność.
Jelsi Norwegia nie jets w stanie. Mi tgeo zapewnić będę musiała lecec do Polski na badania. A teraz to wiadomo szaleństwo że względu na sytuację z covid.. Jestem. Tym maksymalnie zmęczona już 🤢
Także zazdroszczę wam dziewczyny opeoki z pl. Pierwszego usg w 8 tc i uslyszneia serudszka.
 
reklama
Aaa i z tymi plamieniami ja dwa razy zaplamiłam, a każdy papier oglądam dokładnie,też tak macie?
Sprawdzam za każdym razem, mimo że nigdy nie miałam plamień.
Ja pisze z Malezji, wiec mam 7h różnicy z Polska 😅😅😅
Ooo, a skąd dokładnie? Byliśmy w podróży poślubnej m.in. w Malezji, dobrze wspominamy :)

My dziś wybieramy się na szczepienie męża na Covid, zawsze to jakaś osłona dla ciąży też będzie. Miłej soboty dla Was 🥰
 
Do góry