reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Udało mi się chyba nadrobić czytanie wątku:) ja startuję z wagą 48 kg przy wzroście 167 cm. Jest to moja pierwsza ciąża więc nie wiem ile dodatkowych kg powinnam się spodziewać.
Ogólnie jestem w temacie ciążowym totalnie zielona więc pewno zdarzą się głupie pytania 🙂
Z objawów poza zatrzymaniem okresu nie mam żadnych. Nawet zaczynałam się zastanawiać czy to faktycznie ciąża jeśli jedyny objaw to brak okresu i 2 pozytywne testy ciążowe. Ale od kilku dni od późnego popołudnia do wieczora czuję takie coś jakby kłucie owulacyjne i takie odczucia jak przed okresem.
Z tym, że nie jest to bolesne, tak sobie to tłumaczę, że to objaw ciąży. I w takiej ciąży to ja mogę być 😎
Na pierwszą wizytę jestem zapisana 27.01 (to już do tego lekarza u którego bym raczej chciała prowadzić ciążę). Ale zastanawiam się czy nie pójść na wizytę do innego za tydzień czyli 16.01 ( tak dla sprawdzenia).
Jeśli idzie o termin porodu i tygodnie ciąży mam ściągnięte na telefon kilka aplikacji i każda mi oblicza inaczej. Już się trochę pogubiłam w tym, w którym tyg. ciąży jestem.
Test wyszedł pozytywny 30.12 i zależnie od apki wychodzi mi 4, 5 lub 6 tydzień ciąży 😂 Chyba zaczekam aż mi lekarz to wyjaśni, bo sama nic z tego nie rozumiem... Jedyne czego jestem z tych rachunków pewna to że będzie termin wrześniowy 😎
Odnośnie suplementów poza kwasem foliowym, biorę też wit. D3 K2MK7 (miałam robione badania i wyszedł mi spory niedobór D3 więc wdrożone mam suplementy od ginekologa).
 
reklama
Udało mi się chyba nadrobić czytanie wątku:) ja startuję z wagą 48 kg przy wzroście 167 cm. Jest to moja pierwsza ciąża więc nie wiem ile dodatkowych kg powinnam się spodziewać.
Ogólnie jestem w temacie ciążowym totalnie zielona więc pewno zdarzą się głupie pytania 🙂
Z objawów poza zatrzymaniem okresu nie mam żadnych. Nawet zaczynałam się zastanawiać czy to faktycznie ciąża jeśli jedyny objaw to brak okresu i 2 pozytywne testy ciążowe. Ale od kilku dni od późnego popołudnia do wieczora czuję takie coś jakby kłucie owulacyjne i takie odczucia jak przed okresem.
Z tym, że nie jest to bolesne, tak sobie to tłumaczę, że to objaw ciąży. I w takiej ciąży to ja mogę być 😎
Na pierwszą wizytę jestem zapisana 27.01 (to już do tego lekarza u którego bym raczej chciała prowadzić ciążę). Ale zastanawiam się czy nie pójść na wizytę do innego za tydzień czyli 16.01 ( tak dla sprawdzenia).
Jeśli idzie o termin porodu i tygodnie ciąży mam ściągnięte na telefon kilka aplikacji i każda mi oblicza inaczej. Już się trochę pogubiłam w tym, w którym tyg. ciąży jestem.
Test wyszedł pozytywny 30.12 i zależnie od apki wychodzi mi 4, 5 lub 6 tydzień ciąży 😂 Chyba zaczekam aż mi lekarz to wyjaśni, bo sama nic z tego nie rozumiem... Jedyne czego jestem z tych rachunków pewna to że będzie termin wrześniowy 😎
Odnośnie suplementów poza kwasem foliowym, biorę też wit. D3 K2MK7 (miałam robione badania i wyszedł mi spory niedobór D3 więc wdrożone mam suplementy od ginekologa).
Witaj. Ja na razie też bez objawów i 2 testy pozytywne. A jeśli chodzi o wiek ciąży to najlepiej liczyć od pierwszego dnia ostatniej miesiączki jeżeli masz w miarę regularne i niezbyt długie cykle.
 
Ja mam wizyte 21.01 czyli w dzień babci to już będzie 8 tydzień leciał i i jak wszystko będzie dobrze (usłyszymy serduszko) to powiemy rodzicom i teściom żeby się szykowali na role babci i dziadka 😀🙏
Z suplementów biore kwad foliowy, wit d, omege, magnez, i kompleks witamin B.
Witam wszystkie nowe fasolkowe dziewczyny ;-)
 
To matematycznie licząc wychodzi, że jutro u mnie się będzie zaczynał 5 tydzień i najwięcej aplikacji wylicza termin na 9 września.
A powiedzcie mi czy ginekolog na pierwszej wizycie może termin porodu wyliczyć jakiś zupełnie inny?
Bardzo różnią się terminy porodu ustalone z badań USG z tymi według ostatniej miesiączki?
My byśmy chcieli powiedzieć rodzinie dopiero w Wielkanoc, ale mam obawy czy do tego czasu nie będzie już widać brzucha 😎
 
Witam nowe mamusie😊ja od dnia pozytywnego testu biorę kwas foliowy i prenatal uno. Co do informowania, to wie moja koleżanka z pokoju w pracy. kierowniczce mam zamiar powiedzieć po wizycie u gina,teściom tak samo.
 
Ja startuje z waga 59 kg. W poprzedich ciazach przytylam okolo 13 kg. Ale wyjsciowo bylam szczuplejsza. Teraz mam nadzieje nie przytyc wiecej niz 10 kg.
 
Startuje z wagą 64kg przy 170cm :). Pierwszą wizytę mam 26.01, powiedzieliśmy tylko rodzicom i ja mojej przyjaciółce. Reszcie powiemy dopiero po badaniach prenatalnych.
obecnie biorę kwas foliowy już chyba z 4 miesiące :)
 
Ja wazę 54 przy 165cm. W pierwszej ciąży przytyłam 22kg 😱 ale sobie pofolgowaam z jedzeniem. Teraz zamierzam się pilnować :) Po pierwszej wizycie chyba się wygadamy bo ja już nie mogę wytrzymać 🤪o ile będzie wszystko dobrze
 
Ja ważę 88 przy 170cm, w listopadzie wystartowałam w przygodzie z dietetykiem, ale wiadomo teraz nie czas na redukcję, nie wiem jak to będzie z tyciem, czy sama dieta wystarczy, bo ja mam tak, że muszę też ostro fizycznie zasuwać, żeby się w ryzach trzymac, 3 lata temu odpuściłam mój ukochany crossfit, bo posypala Mi się tarczyca ( o czym nie wiedziałam) na zmianę chodziłam spałam i płakałam, dopiero jak zaczelam brac leki, wróciła chęć do życia i sportu, ale teraz w ciąży jakoś nie widzę siebie machająca sztanga, dlatego nie wiem co tu robić oprócz spacerów i kolarzowki w domu :)
A tak Wgl to jestem z okolic Kielc, może ktoś jeszcze też tu mieszka? :)
 
reklama
Jeszcze takie pytanie dziewczyny. Z jaką wagą startujecie? Mi lekarz powiedział, że w ciąży powinnam przytyć między 5, a 9 kg ale wydaje mi się to coś niemożliwego... w pierwszej ciąży przytyłam 37 kg, w drugiej 16 kg 😱
Ja w pierwszej ciąży startowała od 48kg i skończyłam na 60, za to bardzo szybko po porodzie zeszłam do 48, a potem przy karmieniu nawet do 46. Więc przytyłam 12kg, a to była waga, która sama zeszła. Wydaje mi się, że to nie jest jakoś dużo.
 
Do góry