reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Hej, wedlug moich oliczen- tygodnie Ci sie zaczynają w środy, czyli 03.03 masz 12+0. Kadrowa na bank bedzie chciala zaświadczenie o tygodniu ciąży. Takze umowa powinna być przedluzona do dnia porodu. Pozniej kadrowa wysyla druk z3 do zusu i to on płaci Twoj zasiłek macierzyński i rodzicielski :).
Tez tak wyliczylam z lekarzem, ze wlasnie 4.03 mam juz 12+1 i to jest skonczony 12 tydzien 😊
 
reklama
Hej dziewczyny, niestety czas na forum teraz po powrocie do pracy będę miałam tylko wieczorami, także będzie co nadrabiać :D Dziś w pracy zaliczylam takiego wkurwa, że aż mnie brzuch boli do teraz, ehhh. Z drugiej strony to pierwszy wkur odkąd tam pracuje czyli od 7 miesięcy także bilans nie jest zły, ale wolałabym moc zachować teraz spokój. Najchętniej na tą wizytę poszłabym dziś, zaraz. Żebym tylko w tym napływie emocji nie zamówiła sobie osobistego USG do domu :D (taki żart, chociaż kto wie czym nas rynek zaskoszy za parę lat, mini przenośne usg dla kobiet w ciąży :D)
Muszę umówić się do dentysty i endokrynologa, a tak nie znoszę dzwonić i rozmawiać przez telefon brrrrr
 
Hej dziewczyny, niestety czas na forum teraz po powrocie do pracy będę miałam tylko wieczorami, także będzie co nadrabiać :D Dziś w pracy zaliczylam takiego wkurwa, że aż mnie brzuch boli do teraz, ehhh. Z drugiej strony to pierwszy wkur odkąd tam pracuje czyli od 7 miesięcy także bilans nie jest zły, ale wolałabym moc zachować teraz spokój. Najchętniej na tą wizytę poszłabym dziś, zaraz. Żebym tylko w tym napływie emocji nie zamówiła sobie osobistego USG do domu :D (taki żart, chociaż kto wie czym nas rynek zaskoszy za parę lat, mini przenośne usg dla kobiet w ciąży :D)
Muszę umówić się do dentysty i endokrynologa, a tak nie znoszę dzwonić i rozmawiać przez telefon brrrrr
Hahahhaha poprawiłas mi humor :) dasz radę! Tylko spokoj Cię ratuje 😁jak coś to
Postrasz tych w pracy ze masz mocną i silną ekipę na baby boom forum i jak się jeszcze raz wkurza to tam wkraczamy z ciężkim sprzętem 😁
 
Hej dziewczyny, niestety czas na forum teraz po powrocie do pracy będę miałam tylko wieczorami, także będzie co nadrabiać :D Dziś w pracy zaliczylam takiego wkurwa, że aż mnie brzuch boli do teraz, ehhh. Z drugiej strony to pierwszy wkur odkąd tam pracuje czyli od 7 miesięcy także bilans nie jest zły, ale wolałabym moc zachować teraz spokój. Najchętniej na tą wizytę poszłabym dziś, zaraz. Żebym tylko w tym napływie emocji nie zamówiła sobie osobistego USG do domu :D (taki żart, chociaż kto wie czym nas rynek zaskoszy za parę lat, mini przenośne usg dla kobiet w ciąży :D)
Muszę umówić się do dentysty i endokrynologa, a tak nie znoszę dzwonić i rozmawiać przez telefon brrrrr

W zasadzie takie aparaty już są, ale na razie niedostępne komercyjnie ;)


IMG_5488.jpg
 
W zasadzie takie aparaty już są, ale na razie niedostępne komercyjnie ;)


Zobacz załącznik 1228538
Gdyby była pewność, że codzienne usg jest nie szkodliwe, skłonna byłabym przemyśleć abonament 😂. Fajnie byłoby codziennie zajrzeć co u maluszka, a ile to stresu mniej. Za jakiś czas pewnie takie rzeczy będą powszechne i dostępne jak teraz domowe testy ciążowe, czy filmy i zdjęcia z usg, których nie miały pokolenia kobiet przed nami.
 
Gdyby była pewność, że codzienne usg jest nie szkodliwe, skłonna byłabym przemyśleć abonament [emoji23]. Fajnie byłoby codziennie zajrzeć co u maluszka, a ile to stresu mniej. Za jakiś czas pewnie takie rzeczy będą powszechne i dostępne jak teraz domowe testy ciążowe, czy filmy i zdjęcia z usg, których nie miały pokolenia kobiet przed nami.

Ja miałam w poprzedniej ciąży detektor tętna, ale starałam się to robić max raz w tygodniu. Tamten sprzedałam i w tej ciąży chyba sobie daruje ;)
 
Ja miałam w poprzedniej ciąży detektor tętna, ale starałam się to robić max raz w tygodniu. Tamten sprzedałam i w tej ciąży chyba sobie daruje ;)
Czasem może to kogoś uspokoić zwłaszcza jak ma sie doświadczenia np. z wcześniejszym obumarciem zarodka, ale na tym etapie taka wiedza nt. tętna i tak za dużo nie zmieni. Też sobie daruję kupno na te kilka tygodni skoro zaraz mam nadzieję będziemy czuć już ruchy ✊.
 
reklama
Polecasz? W ktorym tygodniu najlepiej się w to cudo zaopatrzyć? Sama się nad tym zastanawiam

U mnie było słychać mniej więcej od 11 tygodnia chyba, ale na początku ciężko to tętno znaleźć.
Czy polecam? Trzeba trochę poczytać jak tego używać, chwile zajmuje nauczenie się które tętno jest Twoje a które dziecka ;) mnie to przez pewien czas uspokajało, ale fakt, że jak już czuć ruchy to w sumie nie jest niezbędne. Myśle, że jak ktoś nieumiejętnie się tym posługuje to może przynieść więcej szkody i nerwów niż pożytku :)
Natomiast samo słuchanie serduszka jest super :)
 
Do góry