reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Umowę miałam do 15 a o ciąży dowiedziałam się 28
Jeżeli umowa wygasła 15 i wtedy byłaś przed 12 tygodniem ciąży to pracodawca nie musi jej przedłużać. Dowiedz się najpierw czy masz umowę u pracodawcy jeżeli tak to w momencie przekroczenia 12 tygodnia będzie ona przedłużona do dnia porodu i wtedy przysługuje Ci zasiłek na L4 jeżeli nie masz umowy z pracodawcą nie będzie Ci przysługiwało chorobowe.
 
Jak nie będzie na l4 to nie dostanie zasiłku chorobowego, ja myśle, że to pytanie jest o to ;)
@Korpely normalnie chyba ZUS przejmuje wypłacanie zasiłku, ale musiałabyś się u nich na infolinii dowiedzieć. Pewna nie jestem.
ZUS przejmuje wypłatę macierzyńskiego, nie chorobowego. Chorobowe się nie należy w takim przypadku jeżeli nie ma umowy.
 
Tak w momencie jeżeli umowa kończy się w ciąży, kobieta jest w min 12 tygodniu to umowa się automatycznie przedłuża do dnia porodu, a potem jest wypłacany macierzyński. W przypadku jednak jak umowa nie jest przedłużona to nie przysługuje prawo do zasiłków.
 
11minie mi 30dni jak jestem na zwolnieniu z innego tytułu, otrzymam zasiłek chorobowy z ZUS (choroba powstała przed rozwiązaniem umowy) czytałam, że zwolnienie ciążowe też się do tego wlicza, dziś mam rozmowe z lekarzem rodzinnym to może czegoś się więcej dowiem o ciągłości zwolnienia
 
11minie mi 30dni jak jestem na zwolnieniu z innego tytułu, otrzymam zasiłek chorobowy z ZUS (choroba powstała przed rozwiązaniem umowy) czytałam, że zwolnienie ciążowe też się do tego wlicza, dziś mam rozmowe z lekarzem rodzinnym to może czegoś się więcej dowiem o ciągłości zwolnienia
To trochę inna sytuacja. Musi Ci w takim razie ktoś inny poradzić.
 
reklama
Do góry